Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. Tylko nie odpowiedziałaś na najważniejsze pytanie: CO TO JEST EGZAMIN-ZAWODY? Bo jak dotąd takie pojęcie, o ile mi wiadomo, nie istniało! Czy to coś nowego? Gdzie jest to wyjaśnione? Gdzie jest tego definicja i regulamin? Nie mam regulaminu pod ręką, więc nie mogę sprawdzić, ale wydaje mi się (podkreślam, nie jestem pewna), że te słowa pochodzą z książeczki, która zawiera regulamin nie tylko PT, ale również PTT-1 i PTT-2 i tym samym odnoszą się do wszystkich trzech stopni psów towarzyszących - dlatego mówią o "stopniu egzaminu". Jeżeli się mylę, to z góry przepraszam.
  2. natasza, wielkie gratulacje!!! Napisz, kiedy (w jakim dniu ciąży) robiłaś te USG? No i oczywiście na pewno wiesz, że z USG szczeniaków policzyć się raczej nie da, więc może masz więcej! :D Muszę powiedzieć, że wybierałam reproduktora również pod tym względem. Te osoby znam od 20 lat... Jestem pewna, że w Polsce też są przykłady takich porządnych hodowców. :D
  3. lucyper, ja to nie widzę żadnego zaprzeczenia... Na egzaminie jak i na zawodach (czyli "na egzaminie - zawodach"), przedmiotem do aportowania, według regulaminu, musi być koziołek. Na egzaminie jest to przedmiot własny, czyli Twój koziołek; na zawodach przedmiot jest jeden, dostarczany przez organizatora. A skąd pochodzi taka interpretacja????? Stopień egzaminu to PT, PTT-1, PTT-2. Nigdy nie słyszałam o "egzaminie - zawodach" jako o żadnym stopniu! Są egzaminy, są zawody i są stopnie: PT, PTT-1 i PTT-2.
  4. No chyba nie powinno, bo sędzia ma sędziować według regulaminu... :( chip, a czy pies zna komendę "trzymaj"? Bo to, że sam z siebie trzyma, to Ci mało daje, jeśli chcesz nauczyć, żeby nie wypuszczał... A jeśli trzyma na komendę, to spójrz wyżej... Jak zaczynasz wprowadzać "siad" z trzymaniem (chociaż ja najpierw wprowadzam "równaj", bo to jakoś wydaje się być dla psa łatwiejsze), to mówisz "siad-trzymaj". Jeśli pies ma już na 100% opanowane trzymaj, to powinno się udać. Ale jeśli się nie uda, to podnosisz aport, mówisz psu "stój", podajesz aport, "trzymaj-siad-trzymaj" i zaraz jak pies usiądzie - "oddaj". Ja nawet czasami trochę ten aport podtrzymuję, chociaż z reguły na tym etapie nie jest to potrzebne.
  5. lucyper, wczoraj byłam w Związku na sekcji i zapomniałam zapytać... Ale może Ty wiesz... Jak to jest z tym używaniem piłeczki do aportu na egzaminie? Bo podobno nowy regulamin wymaga koziołka??? Tak, już gdzieś o tym pisałam. Ucz komendy "trzymaj" niezależnie i oddzielnie od aportowania. Podaj psu koziołek do pyska, komenda "trzymaj", komenda "oddaj" - odbierasz aport, nagroda. Na początku wymagasz ułamka sekundy. Potem przedłużasz okres trzymania (możesz powtarzać "trzymaj"). Jak pies już dobrze trzyma, zaczynasz dodawać komendy z aportem w pysku, np. siad czy równaj, potem do mnie. Jak pies ładnie wykonuje "do mnie" z aportem w pysku, to zakładając z tego, co piszesz, że już umie biegnąć za aportem i go podnosić, możesz połączyć te dwie rzeczy w jedno ćwiczenie i to wszystko! :D
  6. A u mnie dzisiaj poranna pobudka - nie wiem, co towarzystwu odbiło... Nawet Misia, która normalnie śpi do 10, zdecydowała, że musi wyjść o 5:30! Ale teraz już wszyscy najedzeni i wykupkani i znów śpią. A z rzeczy fajnych, dostałam maila od właścicieli Jacka (ojca szczeniąt) oferującego mi darmowe powtórne krycie! Tak się przejeli tym, że mam tylko dwa szczeniaki! (Moja umowa z nimi gwarantuje właśnie co najmniej dwa, więc według umowy nic już mi się od nich nie należy). Ale ja mam inne plany, więc nie wiem, czy skorzystam.
  7. A dzisiaj chcę donieść, że dostałam maila od właścicieli reproduktora, którzy tak się przejeli tym, że urodziły się u mnie tylko dwa szczeniaki, że oferują mi powtórne krycie za darmo (albo tym samym psem, albo jego synem - dla mnie do wyboru). Bardzo to ładnie z ich strony, bo przecież według umowy, nic już mi się nie należy! A piszę o tym tutaj, bo chyba warto o takich rzeczach pisać, żeby stały się przykładem, jak należy się w takich sytuacjach zachowywać.
  8. Ja nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tymi danymi... Bo jeżeli pies jest reproduktorem, to znaczy, że był wystawiany. A jeżeli był wystawiany, to dane jego właściciela były publikowane w katalogu - czyli są już znane publicznie. Więc o ochronę czego tutaj chodzi?
  9. Grubaśne i fajowe i w ogóle... :lol: . Mozes sobie pocytać na topiku !Airedale i inne! - tam som zdjęcia i wsystko o nich! :lol: Dzisiaj skońcyły ctely tygodnie!
  10. Tylko kochać! :D A następnym razem, mniej się denerwować na egzaminie! Bo moim zdaniem, pies to wyczuł i stąd kłopoty... :(
  11. Sajko, Elka, jak szczeniaki???
  12. kyane, trzymamy więc kciuki za Twoje zdrówko. My oczywiście nie byliśmy na Bemowie od niepamiętnych czasów, bo Misia jest na urlopie macierzyńskim 8) :baby: , a ja raczej unikam kontaktów z psami z tego samego powodu. Ale chyba na egzamin się skuszę i wpadnę na troszkę - bez Misi.
  13. Nadajecie się na pewno, kwestia tylko, czy Wam się spodoba i czy nasze miejsce i terminy będą Wam odpowiadały. A co do informacji, to my mamy topik naszego klubu tu, na dogomanii - tylko dosyć schowany, z powodów historycznych. Jeśli wejdziesz na Pozostałe teriery, znajdziesz tam topik Cavano Dream Team - to właśnie my. Ostatnio niedużo się dzieje, właśnie z powodu braku terenu, ale mam nadzieję, że to się niedługo zmieni. Drugie miejsce, gdzie można o nas przeczytać, to nasza stronka internetowa: http://www.cavano.republika.pl.
  14. aga_, leniuchu, oni najpewniej przed egzaminem nad książkami ślęczą i nie mają czasu na pogaduszki! :wink: 8)
  15. ciacho, no właśnie rzecz w tym, że straciliśmy nasz teren :( . ALE... jesteśmy w trakcie podpisywania umowy na nowy teren i jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to już bardzo niedługo będziemy mogli ogłosić, gdzie, bo wynajem planujemy od 1 lipca!!! A narazie tylko powiem, że braliśmy po uwagę tylko tereny w Warszawie i łatwo dostępne komunikacją miejską. 8) I mam nadzieję, że za dużo nie powiedziałam, bo umowa jeszcze nie podpisana, a nie chcę zapeszyć!
  16. Ale nie buziaczki :cry: :placz:
  17. aga_, nie przypominaj mi! :placz: :bigcry: :placz:
  18. Mokka, teraz śpią! :sleeping:
  19. O ile mi wiadomo, Bari to jedyny corsiak, trenujący agility. A gorszego lenia niż moja Misia to sobie trudno wyobrazić! A niby jest terierem! :lol: :lol: :lol: Śmieją się z nas, że Misia "drepcze" po torze! :lol: Ale zabawę mamy przednią!
  20. A może do nas na agility byście kiedyś przyszli? My się specjalizujemy w nietypowych rasach - biega u nas np. Sajko z Cane Corso i Wojenka ze szkotami!
  21. No to gratuluję! Prawdę mówiąc, mnie by do głowy nie przyszło, że jakikolwiek pies się nie nadaje na PT. PT, jak sama nazwa wskazuje, ma być dla wszystkich psów!
  22. Warszawski organizuje! Ale z tego co wiem, narazie tylko dla szczeniaków. Tym razem były dwie grupy klikerowe.
  23. A dzisiaj szczeniaki kończą 4 tygodnie! :BIG: :bday: :tort: :new-bday:
  24. Nawet jak by się udało, to pytanie PO CO? Takiego psa rozmnażać się i tak nie powinno, a kastracja ochroni go nie tylko przed przypadkowym zapłodnieniem jakiejś suczki, ale również przed chorobami nowotworowymi (np. rakiem prostaty) i z tego powodu, moim zdaniem, psy nie używane do hodowli powinny być kastrowane.
  25. Godziny dowolne, a namiary dam Ci na maila.
×
×
  • Create New...