-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
Tylko nie odpowiedziałaś na najważniejsze pytanie: CO TO JEST EGZAMIN-ZAWODY? Bo jak dotąd takie pojęcie, o ile mi wiadomo, nie istniało! Czy to coś nowego? Gdzie jest to wyjaśnione? Gdzie jest tego definicja i regulamin? Nie mam regulaminu pod ręką, więc nie mogę sprawdzić, ale wydaje mi się (podkreślam, nie jestem pewna), że te słowa pochodzą z książeczki, która zawiera regulamin nie tylko PT, ale również PTT-1 i PTT-2 i tym samym odnoszą się do wszystkich trzech stopni psów towarzyszących - dlatego mówią o "stopniu egzaminu". Jeżeli się mylę, to z góry przepraszam.
-
natasza, wielkie gratulacje!!! Napisz, kiedy (w jakim dniu ciąży) robiłaś te USG? No i oczywiście na pewno wiesz, że z USG szczeniaków policzyć się raczej nie da, więc może masz więcej! :D Muszę powiedzieć, że wybierałam reproduktora również pod tym względem. Te osoby znam od 20 lat... Jestem pewna, że w Polsce też są przykłady takich porządnych hodowców. :D
-
lucyper, ja to nie widzę żadnego zaprzeczenia... Na egzaminie jak i na zawodach (czyli "na egzaminie - zawodach"), przedmiotem do aportowania, według regulaminu, musi być koziołek. Na egzaminie jest to przedmiot własny, czyli Twój koziołek; na zawodach przedmiot jest jeden, dostarczany przez organizatora. A skąd pochodzi taka interpretacja????? Stopień egzaminu to PT, PTT-1, PTT-2. Nigdy nie słyszałam o "egzaminie - zawodach" jako o żadnym stopniu! Są egzaminy, są zawody i są stopnie: PT, PTT-1 i PTT-2.
-
No chyba nie powinno, bo sędzia ma sędziować według regulaminu... :( chip, a czy pies zna komendę "trzymaj"? Bo to, że sam z siebie trzyma, to Ci mało daje, jeśli chcesz nauczyć, żeby nie wypuszczał... A jeśli trzyma na komendę, to spójrz wyżej... Jak zaczynasz wprowadzać "siad" z trzymaniem (chociaż ja najpierw wprowadzam "równaj", bo to jakoś wydaje się być dla psa łatwiejsze), to mówisz "siad-trzymaj". Jeśli pies ma już na 100% opanowane trzymaj, to powinno się udać. Ale jeśli się nie uda, to podnosisz aport, mówisz psu "stój", podajesz aport, "trzymaj-siad-trzymaj" i zaraz jak pies usiądzie - "oddaj". Ja nawet czasami trochę ten aport podtrzymuję, chociaż z reguły na tym etapie nie jest to potrzebne.
-
lucyper, wczoraj byłam w Związku na sekcji i zapomniałam zapytać... Ale może Ty wiesz... Jak to jest z tym używaniem piłeczki do aportu na egzaminie? Bo podobno nowy regulamin wymaga koziołka??? Tak, już gdzieś o tym pisałam. Ucz komendy "trzymaj" niezależnie i oddzielnie od aportowania. Podaj psu koziołek do pyska, komenda "trzymaj", komenda "oddaj" - odbierasz aport, nagroda. Na początku wymagasz ułamka sekundy. Potem przedłużasz okres trzymania (możesz powtarzać "trzymaj"). Jak pies już dobrze trzyma, zaczynasz dodawać komendy z aportem w pysku, np. siad czy równaj, potem do mnie. Jak pies ładnie wykonuje "do mnie" z aportem w pysku, to zakładając z tego, co piszesz, że już umie biegnąć za aportem i go podnosić, możesz połączyć te dwie rzeczy w jedno ćwiczenie i to wszystko! :D
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A u mnie dzisiaj poranna pobudka - nie wiem, co towarzystwu odbiło... Nawet Misia, która normalnie śpi do 10, zdecydowała, że musi wyjść o 5:30! Ale teraz już wszyscy najedzeni i wykupkani i znów śpią. A z rzeczy fajnych, dostałam maila od właścicieli Jacka (ojca szczeniąt) oferującego mi darmowe powtórne krycie! Tak się przejeli tym, że mam tylko dwa szczeniaki! (Moja umowa z nimi gwarantuje właśnie co najmniej dwa, więc według umowy nic już mi się od nich nie należy). Ale ja mam inne plany, więc nie wiem, czy skorzystam. -
A dzisiaj chcę donieść, że dostałam maila od właścicieli reproduktora, którzy tak się przejeli tym, że urodziły się u mnie tylko dwa szczeniaki, że oferują mi powtórne krycie za darmo (albo tym samym psem, albo jego synem - dla mnie do wyboru). Bardzo to ładnie z ich strony, bo przecież według umowy, nic już mi się nie należy! A piszę o tym tutaj, bo chyba warto o takich rzeczach pisać, żeby stały się przykładem, jak należy się w takich sytuacjach zachowywać.
-
Ja nie bardzo rozumiem, o co chodzi z tymi danymi... Bo jeżeli pies jest reproduktorem, to znaczy, że był wystawiany. A jeżeli był wystawiany, to dane jego właściciela były publikowane w katalogu - czyli są już znane publicznie. Więc o ochronę czego tutaj chodzi?
-
Grubaśne i fajowe i w ogóle... :lol: . Mozes sobie pocytać na topiku !Airedale i inne! - tam som zdjęcia i wsystko o nich! :lol: Dzisiaj skońcyły ctely tygodnie!
-
Tylko kochać! :D A następnym razem, mniej się denerwować na egzaminie! Bo moim zdaniem, pies to wyczuł i stąd kłopoty... :(
-
Sajko, Elka, jak szczeniaki???
-
kyane, trzymamy więc kciuki za Twoje zdrówko. My oczywiście nie byliśmy na Bemowie od niepamiętnych czasów, bo Misia jest na urlopie macierzyńskim 8) :baby: , a ja raczej unikam kontaktów z psami z tego samego powodu. Ale chyba na egzamin się skuszę i wpadnę na troszkę - bez Misi.
-
Nadajecie się na pewno, kwestia tylko, czy Wam się spodoba i czy nasze miejsce i terminy będą Wam odpowiadały. A co do informacji, to my mamy topik naszego klubu tu, na dogomanii - tylko dosyć schowany, z powodów historycznych. Jeśli wejdziesz na Pozostałe teriery, znajdziesz tam topik Cavano Dream Team - to właśnie my. Ostatnio niedużo się dzieje, właśnie z powodu braku terenu, ale mam nadzieję, że to się niedługo zmieni. Drugie miejsce, gdzie można o nas przeczytać, to nasza stronka internetowa: http://www.cavano.republika.pl.
-
aga_, leniuchu, oni najpewniej przed egzaminem nad książkami ślęczą i nie mają czasu na pogaduszki! :wink: 8)
-
ciacho, no właśnie rzecz w tym, że straciliśmy nasz teren :( . ALE... jesteśmy w trakcie podpisywania umowy na nowy teren i jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to już bardzo niedługo będziemy mogli ogłosić, gdzie, bo wynajem planujemy od 1 lipca!!! A narazie tylko powiem, że braliśmy po uwagę tylko tereny w Warszawie i łatwo dostępne komunikacją miejską. 8) I mam nadzieję, że za dużo nie powiedziałam, bo umowa jeszcze nie podpisana, a nie chcę zapeszyć!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ale nie buziaczki :cry: :placz: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
aga_, nie przypominaj mi! :placz: :bigcry: :placz: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Mokka, teraz śpią! :sleeping: -
O ile mi wiadomo, Bari to jedyny corsiak, trenujący agility. A gorszego lenia niż moja Misia to sobie trudno wyobrazić! A niby jest terierem! :lol: :lol: :lol: Śmieją się z nas, że Misia "drepcze" po torze! :lol: Ale zabawę mamy przednią!
-
A może do nas na agility byście kiedyś przyszli? My się specjalizujemy w nietypowych rasach - biega u nas np. Sajko z Cane Corso i Wojenka ze szkotami!
-
No to gratuluję! Prawdę mówiąc, mnie by do głowy nie przyszło, że jakikolwiek pies się nie nadaje na PT. PT, jak sama nazwa wskazuje, ma być dla wszystkich psów!
-
Warszawski organizuje! Ale z tego co wiem, narazie tylko dla szczeniaków. Tym razem były dwie grupy klikerowe.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A dzisiaj szczeniaki kończą 4 tygodnie! :BIG: :bday: :tort: :new-bday: -
Nawet jak by się udało, to pytanie PO CO? Takiego psa rozmnażać się i tak nie powinno, a kastracja ochroni go nie tylko przed przypadkowym zapłodnieniem jakiejś suczki, ale również przed chorobami nowotworowymi (np. rakiem prostaty) i z tego powodu, moim zdaniem, psy nie używane do hodowli powinny być kastrowane.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Godziny dowolne, a namiary dam Ci na maila.