Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [FONT=Arial][COLOR=black]Z tym wierszykiem to ciekawa historia... Gdy pierwszy raz go zobaczyłam, od razu wydał mi się znajomy. I rzeczywiście, okazało się, że znam ten wierszyk... po angielsku! I to jako piosenkę śpiewaną przez Pete'a Seegera. Po angielsku jest kilka wersji tego tekstu, a jego część jest dosyć znana od bardzo dawna (ja znam ją od jakichś 30 lat) właśnie na skutek tej piosenki - ale nie moge znaleźć żadnego żródła, które podałoby jego autora.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]Natomiast co do autoorstwa polskiego tekstu, to przeczytałam [/COLOR][/FONT][URL="http://www.idn.org.pl/medykon/wiersze/czuje.htm"][FONT=Arial][COLOR=black]tutaj[/COLOR][/FONT][/URL][FONT=Arial][COLOR=black], że autorką jest nie Szymborska, tylko ktoś inny... :niewiem: To źródło podaje datę powstania tego wiersza jako rok 2000 - jeśli tak, to wersja polska jest tłumaczeniem z angielskiego, o czym nikt nie wspomina... :roll:[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]A tutaj jedna z anglojęzycznych wersji:[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]There's nothing the matter with me,[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]I'm just as healthy as can be,[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]I have arthritis in both knees,[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]And when I talk, I talk with a wheeze.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]My pulse is weak, my blood is thin,[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]But I'm awfully well for the shape I'm in.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]All my teeth have had to come out,[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]And my diet I hate to think about.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]I'm overweight and I can't get thin,[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]But I'm awfully well for the shape I'm in.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]And arch supports I need for my feet.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]Or I wouldn't be able to go out in the street.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]Sleep is denied me night after night,[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]But every morning I find I'm all right.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]My memory's failing, my head's in a spin.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]But I'm awfully well for the shape I'm in. [/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]Old age is golden I've heard it said,[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]But sometimes I wonder, as I go to bed.[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]With my ears in a drawer, my teeth in a cup,[/COLOR][/FONT] [FONT=Arial][COLOR=black]And my glasses on a shelf, until I get up.[/COLOR][/FONT] [COLOR=black][FONT=Arial]Ere sleep dims my eyes I say to myself,[/FONT] [FONT=Arial]"Is there anything else I should lay on the shelf?"[/FONT] [FONT=Arial]And I'm happy to say as I close my door,[/FONT] [FONT=Arial]my friends are the same, perhaps even more.[/FONT] [FONT=Arial]When I was young, my slippers were red,[/FONT] [FONT=Arial]I could pick up my heels right over my head.[/FONT] [FONT=Arial]When I grew older, my slippers were blue,[/FONT] [FONT=Arial]but still I could dance the whole night through.[/FONT] [FONT=Arial]But now I am old, my slippers are black,[/FONT] [FONT=Arial]I walk to the store and puff my way back.[/FONT] [FONT=Arial]The reason I know my youth is all spent,[/FONT] [FONT=Arial]my get up and go has got up and went.[/FONT] [FONT=Arial]But I really don't mind when I think, with a grin,[/FONT] [FONT=Arial]of all the grand places my get up has been.[/FONT] [FONT=Arial]Since I have retired from life's competition,[/FONT] [FONT=Arial]I accommodate myself with complete repetition.[/FONT] [FONT=Arial]I get up each morning, and dust off my wits,[/FONT] [FONT=Arial]pick up my paper and read the "obits".[/FONT] [FONT=Arial]If my name is missing, I know I'm not dead,[/FONT] [FONT=Arial]so I eat a good breakfast and go back to bed.[/FONT][/COLOR]
  2. Flaire

    Kleszcze!!!

    [quote name='cisa&fritz']witam, czy ktos z Was ma doswiadczenia lub wie cos wiecej niz to, ze istnieje;), o szczepionce pirodog firmy merial? [/quote]A w wyszukiwarce sprawdzałaś? Bo jestem pewna, że już o tym było - sama o tym pisałam... Mój wet odradza - po pierwsze, szczepionka mało skuteczna, a po drugie nie zapobiega babeszjozie, tylko może łagodzić objawy kliniczne po zarażeniu. Szkodliwe to pewnie nie jest, chyba że na skutek tego szczepienia właściciel zacznie mniej uważnie przeglądać psa pod kątem kleszczy, czy mniej regularnie i dokładnie stosować inne środki...
  3. Flaire

    Kleszcze!!!

    [quote name='nice_girl']To ja powtarzam swoje pytanie.[/quote]nice_girl, na Frontline jest napisane, że może być używane u syk szczennych i karmiących i ja u szczennej i karmiącej Misi używałam bez problemu. Robiłam to niechetnie, ale czułam, że nie bardzo mam wybór, bo zarażonych kleszczy u nas pełno, a ja nie chciałam narażać szczennej suki na babeszjozę. [quote name='Sonika']Nikt mi nie napisal, jak to jest z tym deszczem. Wczoraj zakroplilam go frontline, a dzisiaj bardzo padalo i "troche" sie zmoczyl. Bylam tylko 10 min. Deszcze tez to zmywa, czy musi sie calkiem wykapac? Mam goldena, wiec ma gruby, podszerstek, ktory nie przepuszcza wody, no ale jednak sie nad tym zastanawiam.[/quote]Oj, jestem pewna, że już o tym pisałam... Próbowałaś wyszukiwarki? ;-) Deszcz zmywa troszeczkę oczywiście, ale preparat nie jest rozpuszczalny w woszie, więc raczej pies musi być porządnie wykąpany szamponem, żeby naprawdę zmyć preparat. Ja staram się unikać spacerów po deszczu zaraz po aplikacji, ale mój wet twierdzi, że jak się "trochę" tylko zmoczy, to nie zaszkodzi.
  4. [quote name='bogula']Fafik ma się świetnie: kondycha OK, apetyt OK, koopy OK, sen OK...oby tak dalej![/quote]A ja się cieszę, że Ty jesteś z nami na forum... oby tak dalej! Nie opuszczaj już nas!
  5. [quote name='URIA']Wznawiam temat ponieważ u mojej suczy wykryto w uchu gronkowca - jutro pędzimy weta, wiec dokładnie będę wiedziała co i jak. Mam pytanie - jak to jest z zarażliwością? Mam jeszcze 2 koty w domu...co robić? I czy jest to zaraźliwe dla ludzi??[/quote]Zaraźliwe nie jest, ale to już pewnie wiesz.
  6. [quote name='Leni']Dembele przyjmuje na SGGW oraz LECZNICA DLA ZWIERZĄT „BIAŁOBRZESKA” WARSZAWA - OCHOTA ul. Częstochowska 20 (wejście od ul. Białobrzeskiej 40a) tel. (0-22) 824 29 46 e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/quote]No i jeszcze w Elwecie, Al. Niepodległości 24/30, 0-22-843-23-46. O ile dobrze pamiętam, w Elwecie jest w piątkowe popołudnia i wieczory, ale trzeba się z góry umawiać na wizytę. Z drugiej strony, dostać się tam do niego jest łatwo.
  7. [quote name='Sylvia_76']To ja się rewanżuję: :) {zasypiający Korkosmok 3 tygodnie temu, teraz jest o wiele większy :) )[/quote]Sylwia, potrzebne zdjęcie z jakimś punktem odniesienia, bo tak to nie widać, jaki on ogromniasty jest. (Gdyby na przykład stał obok niego taki Pałacyk Kulturki ;-) to od razu byłoby widać ;-). )
  8. [quote name='aga_ostaszewska']Pozwólcie mi tylko dokończyć mgr i zdać sesję ;)[/quote]OK, ale tylko pod warunkiem, że w pierwszym terminie! :-)
  9. Zebra, głaski dla suni. :buzi:
  10. [quote name='Sylvia_76']Flaire - ja też je kocham miłością okrutną. Cora zczęściej łapię się jednak na tym, że najbardziej (zwłaszcza mojego) gdy śpią :)[/quote]No akurat to to ja doskonale rozumiem... Śpiąca Locia: [IMG]http://www.std.org/~hania/szczeniak/senzmikolajem1.JPG[/IMG] I zbliżenie: [IMG]http://www.std.org/~hania/szczeniak/senzmikolajem2.JPG[/IMG]
  11. Flaire

    Kleszcze!!!

    [quote name='an3czka'][I][B]Spryskałam psa i powiem Ci, że Basco po spacerze (i w trakcie) nie miał na sobie [U]ani jednego kleszcza!!!![/U] [/B][/I][/quote]No to brawo!!! Ten Autan to pomysł mojego weta, powtórzę mu, na pewno się ucieszy. :-) (A ja właśnie między innymi za to go cenię, że on często myśli o takich nietypowych rozwiązaniach. :-) )
  12. [quote name='Sylvia_76']Ufff... Nie ukrywam, ze liczę na to, że uda się zapanować nad tym dzikusem... :)[/quote]Uda się na pewno, w razie czego obiecuję Ci pomóc, bo dożki to moja pierwsza miłość, o czym opowiem Ci w niedzielę (bo jest o czym opowiadać :-) ).
  13. aga_o - podsumuj, wyciągnij wnioski, i zostaw czytelnika z czymś do myślenia zadajac klika pytań, które się nasuwają na skutek tego, co napisałaś, a na które nie odpowieziałaś w pracy.
  14. [quote name='Sylvia_76']Wysłałam Ci pw. Jak miło słyszeć, że nie tylko mój jest diabełkiem :) W jakie dni się spotykacie i o której?[/quote]Spotykamy się w soboty i niedziele, o 8:30, na boisku szkolnym przy ul. Czumy na Bemowie. (Nie pamiętam adresu, ale Czumy to króciutka ulica - dostęp na boisko jest przez takie bramy w budynku handlowym po lewej stronie ulicy jadąc od Powstańców Śląskich). Ja z Lotką nie zawsze jesteśmy, bo jednocześnie wystawiam Apcię i startuję w zawodach agility z Misią. Ale staramy się być najczęściej jak się da i w tym tygodniu będziemy. Na priw podam Ci tel. kom. do Małgosi.
  15. [quote name='Sylvia_76']Flaire - ja :) Dziś skończyła się nam kwarantanna :) Maluch powinien zacząć chodzić do psiego przedszkola, bo do aniołków to on niestety nie należy...[/quote]Więc ja z Locią - diabełkiem wcielonym - chodzę do przedszkola do Małgosi Daniłowicz na Bemowie. W zeszłym tygodniu dołączył do nas nowy piesek (labradoerk), więc myślę, że jeśli chcesz, to też mogłabyś dołączyć.
  16. [quote name='BORA']Nie jest fajnie cały czas być krytykowanym, gdy piszę się o swoich małych sukcesach i porażkach...:roll:[/quote]Ależ ja Cię wcale nie krytykuję! Ale skoro napisałaś, że moją metodę "wypróbowała[ś], sprawdziła się w pewnym sensie", to musiałam sprostować, że to, co wypróbowałaś nie było moją metodą. Jak już pisałam, metod jest niewątpliwie wiele i niejedna na pewno działa lepiej niż ta, którą ja używa - więc to, co napisałam było tylko sprostowaniem, nie krytyką.
  17. [quote name='Nor(a)']a ja myślę, że ten wątek jest już do zamknięcia..nie uważasz???..bo wypowiedzi [B]niektorych[/B] są delikatnie mówiąc malo "smaczne"[/quote]A proszę bardzo - na prośbę użytkownika zamykam :-).
  18. [quote name='rybon36']ot taka babulina a czyni cuda [/quote]Może mój problem polega na tym, że moje doświadczenie nakazuje mi od "cudotwórców" trzymać się z daleka.
  19. Flaire

    Kleszcze!!!

    INA, obroża działa w ten sposób, że wydziela się z niej preparat, który z czasem rozprowadza się po psie. Żeby być skuteczna, obroża musi być noszona tak, żeby dosyć tego preparatu się wydzielało. Kleszcze zabija nie obroża, tylko kontakt z tym preparatem - tak więc jeśli pies ma na sobie dosyć tego preparatu, to nie ma znaczenia, czy ma na sobie akurat obrożę, czy nie - kleszcz i tak zdechnie. Sęk w tym, że ja nie wiem, ile godzin dziennie pies musi nosić obrożę, żeby dostatecznie dużo preparatu się wydzieliło - wiem tylko, że jeśli nosi ją cały czas, to wydziela się go dosyć. Tak więc moim zdaniem nie ma sensu aplikować obroży tylko na spacery, jednak trzeba ją zdejmować na kąpiele. Zależnie od preparatu, częste kąpiele mogą przynajmnie trochę zniwelować jego skuteczność po prostu dlatego, że spłuczą go z psa. Kombinacja Frontlnie (czy fiprex) plus preventic jest ok, więc z tego powodu nie musisz obroży zdejmować. Jeśli chcesz używać takiego podwójnego zabezpieczenia, to zdejmuj obrożę tylko na pływanie.
  20. [quote name='arima'][B]Rybon36[/B] Ja bym bardzo chciała mieć u siebie takiego weta jak Ty;)[/quote]No właśnie - dokładnie o to mi chodzi. Każdy ma inne wymagania i całe szczęście, że mamy wybór! :-)
  21. Sylwia_76, witaj! Czy to Ty pisałaś do mnie wcześniej na temat szkolenia dla szczeniaka doga?
  22. [quote name='rybon36']ja nie p r ó b u j ę tylko leczę[/quote]To właśnie jest dla mnie arogancja, do której nawiązywałam wcześniej - ta pewność, że leczysz. Oby rzeczywiście wszystkie próby Ci się udawały, tego Ci szczerze życzę. [quote name='rybon36']amerykańskie osiągnięcia w dziedzinie kastracji szczeniąt i kociąt , swego czasu tak modne i powszechnie uprawiane teraz zamieniane są na już kiedyś wypraktykowane metody.[/quote]Tu się po prostu mylisz. Z kastracji 5-6 miesięcznych suk nikt się nie wycofuje - przynajmniej nikt na zachodzie. Jeśli uważasz, że jest inaczej - to podaj źródło, bo ja widzę tylko badanie po badaniu potwierdzające obecne praktyki (które zresztą "nowościami" wcale nie są - bo nowościami to one były 30 lat temu, w latach 70 poprzedniego stulecia). [quote name='rybon36']Podtrzymuję, że nie zmienię zdania na temat wpłuwu badź ich braku hormonów sterydowych na rozwój osobniczy, ponieważ dobrze ten temat przestudiowałam i nie ma tu nic do wymyślenia specjalnego ale wyrywając z kontekstu ten pogląd sugerujesz, że ja nie zmieniam zdania wogóle na żaden temat a to nie jest prawda.[/quote]Nie, wcale tak nie sugeruję. Raczej, dla mnie u mojego weta czy lekarza niedopuszczalna jest taka postawa na żaden, [B]ani jeden[/B], temat, gdy są mądrzy ludzie, którzy na ten temat myślą inaczej od niego. Chyba że myślisz, że wszyscy naukowcy na uczelniach w USA, którzy zalecają sterylizację przed pierwszą cieczką (czyli niemal wszyscy w ogóle) to idioci - nie zdziwiłabym się, jeśli tak właśnie myślisz, bo to byłby kolejny przykład postawy, że Ty umiesz wszystko wyleczyć i wiesz najlepiej. Na szczęście są inni, którzy leczyć tylko próbują, wszystkiego nie wiedzą, są w stanie zmienić zdanie nawet gdy temat "przestudiowali" i nie poprzestają na tym "przestudiowaniu", bo zdają sobie sprawę, że wiedza się zmienia. I ja takich właśnie preferuję. Dlaczego Tobie to tak przeszkadza? Przeciż masz dosyć klientów, a zapewniam Cię, że weterynarz taki, jak Ty na pewno nie chciałby klienta takiego, jak ja. ;-) Twoja sugestia, że ja nowoczesny preferuję sprzęt itd. ponad kompetencję jest tak bez sensu, że aż słów szkoda. Na szczęście te dwie rzeczy siebie nawzajem nie wykluczają. Ja wymagam i jednego, i drugiego - to oczywiste, bo chociaż samym sprzętem nie wyleczysz, to samymi dobrymi chęciami i kompetencją niestety często też nie.
  23. [quote name='aga_ostaszewska'][B]Aluzja:[/B] Spis trescie zrobiony, bibliografia, wykaz skrótów... tylko zakończenia mi sie nie chce napisać. [/quote]Proponuję takie: [SIZE=6][B]KONIEC![/B][/SIZE] [B][SIZE=6][/SIZE][/B] Na pewno się Pani Promotor spodoba! :-)
  24. [quote name='Behemot']Flaire, przepraszam, że Cię 'poganiam" :oops: ale czy dostałaś ode mnie PW?[/quote]Ups, tak, sorry, dostałam. :oops:
  25. Nitencja, ja myślę, że Ci trochę dobrego znieczulacza potrzeba ;-).
×
×
  • Create New...