Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='Mokka']Zacznij od małej paczki, bo próbki to chyba trochę za mało. Aby można było zobaczyć skutki stosowania karmy, musi upłynąć trochę czasu, pies musi jej trochę przyswoić i przetworzyć.[/quote]Popieram - co najmniej tydzień podawaj, żeby wiedzieć, co i jak.
  2. [quote name='INA']Royal i Eukanuba to trochę za kosztowne dla mnie ale wet mówi że Purina PRo-plan, Blecando, Hils są dobre ...Plizz doradzcie:roll:[/quote]Moje dziewczynki wcinają Eukanubę, a Apcia - Hillsa (bo po Royalu były śmierdzące bąki). Mnie się wydaje, że ten Hills jest podobny cenowo do Eukanuby, o ile nie droższy, a Pro-plan - tak samo. Na początku, gdy przyjechałam z Misią do Polski, to dostawała... Pedigree, bo Eukanuba była za droga (od tego czasu sporo staniała). I w sumie byłam z tego Pedigree zadowolona, tylko Misia z kolei właśnie po Pedigree puszczała śmierdzące bąki. Tak więc moja rada - wypróbuj kilka różnych karm i zdecyduj, po czym on najlepiej się czuje i co on najlepiej je. :-)
  3. A nasza obozowa koleżanka, Leo :D, zamieściła takie zdjęcie SzaLotki na obozie: [IMG]http://img352.imageshack.us/img352/7576/obz1122tw5.jpg[/IMG] Jak widać, dziewczyna się dobrze bawiła!
  4. [quote name='Leo :D']Możesz zapo[COLOR=red]ż[/COLOR]yczyć jeśli to pytanie było do Mnie :) Tylko nie usuwaj informacji kto robił i możesz wstawiać gdzie chcesz :)[/quote]Sorry, pisałyśmy w tym samym czasie - zaraz wstawiam! Jeszcze raz :buzi: ! :-)
  5. Dziewczyny super, super zdjęcia!!! Leo :D, wielkie dzięki za SzaLotkę!!! :buzi: mogę wstawić na topiku Airedale'owym?
  6. [quote name='bos']przypomniała mi sie [B]Mokka[/B] która kiedyś pokazywała wyczyny u siebie na działce / chyba dobrze pamietam /[/quote]To było w domku agroturystycznym, do którego się wybrałyśmy z psami, a który miał basen. :-) Bardzo nam tam było dobrze, psom też, i w tak spiekotę, jak dzisiaj - jest za czym tęsknić.
  7. [quote name='nikit1']Flaire, ja wybieram się dziś nad Zalew.. co Wy na to?;)[/quote]Dzisiaj nie możemy - jutro byśmy chcieli...
  8. Uff, jak gorąco! moje psy pewnie by chętnie coś porobiły, np. nad wodą, ale ja się już chyba nie zczołgam z wyra... niby dziś wieczorkiem mam na jakiś trening iść, ale nie wiem, czy dam radę... :-( zach, to jak z tym Twoim przyjazdem do Warszawy?
  9. [quote name='Wojtek']Na ulicach zamiast oglądać laski, rozglądam się za ... elewacjami... :roll:[/quote]Chłopie, to Ty masz problem... ;-)
  10. [quote name='zachraniarka']Już to robiłam!! :multi: .[/quote]No właśnie też chciałam napisać, że na własne oczy widziałam Cię robiącą zmiany za psem, tylko nie byłam pewna, czy robiłaś je do końca świadomie ;-). A tu się okazuje, że i owszem ;-). Pewnie pamiętasz ten kawałek torku, który pewnego wieczoru ćwiczyliśmy po kawałku z Magdą. Tam od razu w pierwszej sekwencji były 3 czy 4 zmiany za psem! :-)
  11. borsaf, a ja Ci zapomniałam pogratulować pływającego Regonka! Super! Mam nadzieję, że i moja Lotka niedługo tak będzie pływać. :-)
  12. [quote name='Nitencja']Flaire jesli chodzi o sfoty to ja moge napisac tyle : ile krajow -tyle wzorcow softa. [/quote]No wiem, że tych wzorców jest kilka, ale cytat, który podałam pochodzi z wersji, które są podawane jako wzorce FCI :crazyeye: . Dodatkowo w jednym miejscu znalazłam tę wersję z "abundant" określoną jako "original Irish version", na podstawie której ten wzorzec FCI ma być - no i jest, tylko że tego akurat zdania z "abundant" w nim brak! :-) Więc podejrzewam, że wzorzec FCI się zmienił i to zdanie zostało usunięte - a zgaduję, że mogła to być reakcja na rodzaj sierści, który nie podobał się osobom zarządzającym wzorcem. Ale to tylko gdybanie - przydałby się jakiś historyk rasy, znający historię wzorca FCI...
  13. Podany przez TuathaDea wzorzec na stronach FCI ma datę 29.04.2001 - może wtedy zostały wprowadzone zmiany, które usunęły to zdanie z "abundant"? (Można sobie tylko wyobrazić, dlaczego ;-) ). Czy są tutaj jacyś historycy rasy, którzy znają historię wzorca? Ile razy był zmieniany i kiedy?
  14. [quote name='Tuathadea1'][B]Flaire, [/B]czy mogłabyś podać źródło tego wzorca? Bo ja czytam wzorzec FCI i nic tam nie ma na temat obfitości włosa. [/quote]A to bardzo ciekawe, bo niektóre wersje (starsze?) tego wzorca mają właśnie "abundant", ale w obecnym wzorcy przez Ciebie podanym rzeczywiście tego nie ma (ale "profuse" na łapach jest - więc przynajmniej na łapach obfity - i tylko w wersji strzyżonej, cokolwiek to ma znaczyć ;-) ). Zaraz spróbuję sprawdzić, jak to jest z tym "abundant" - może wzorzec się nie za dawno zmienił? Bo to by było baaaardzo ciekawe i interesujący fakt dodałoby do tej dyskusji... :-)
  15. [quote name='coztego']ZDJĘCIE ROKU!!!! :lol:[/quote]No wiesz, to czysty przypadek: próbowałam jak zwykle uchwycić sam ogon, ale mi się cały pies wpakował w kadr! :roflt:
  16. [quote name='SiedzacyWoll2']Szkoda ze nie zauwazylas - ze zdanie ONI WIEDZA lepeij jest sarkastyczne. TO byl sarkazm do ich wiedzy ![/quote] A ja nie bardzo rozumiem, co to wszystko ma z wiedzą wspólnego. :stupid: Przecież Amerykanie nie są zrzeszeni w FCI, nie próbuja hodować do wzorca FCI, zmienili nie tylko treść i interpretację wzorca, ale i nazwę rasy, więc o co chodzi? Mają do tego prawo. Dalej, żaden wzorzec nie jest jednoznaczny w tym sensie, że jeśli dać taki wzorzec artyście, który przedstawiciela danej rasy nigdy nie widział i poprosić o narysowanie takiego psa, to szanse, że narysuje coś, co przypomina psa tej rasy jest niewielka... Bo pojęcia takie jak "duży" czy "ciemny", czy "dobrze umięśniony", tak hojnie używane we wzorcach, to wszystko pojęcia względne - i to samo dotyczy wzorcowego opisu włosa. I właśnie przez to, rozmaici znawcy nie będą się zgadzać co do większości rodzajów sierści - jeden powie, że owszem, ta jest mniej jedwabista, ale nie wełnista, a dla drugiego może być już wełnista i dyskwalifikująca. Z jądrami to jednak jest troszkę inaczej, bo wystarczy umieć liczyć do dwóch. ;-) Jeszcze na temat gęstości sierści. Kilka osób sugerowało, że gęsta sierść jest u softów niepożądana, a ja we wzorcu czytam coś zgoła innego... [quote][B]Abundant[/B] and soft, wavy or loosely curled. (Abundance never interpreted as length)[/quote] Czyli nie powinna być długa, ale właśnie musi jej być dużo, musi być obfita (abundant). I jeszcze w wyszczególnionym przypadku psów przystrzyżonych mamy: [quote][B]Profuse[/B] feathering on legs. [/quote] Tyle że obfitość to też pojęcie względne... ;-)
  17. [quote name='niedzwiedzica']Wytłumaczcie mi proszę, dlaczego te hopki, przez które Ludwiś skacze sa takie tycie tycie, jakby ich wcale nie było :crazyeye: na fotach Wind Majutek skacze podobna wysokość, tyle,że gdzie Majutkowi do wielkiego airedala ??? Przyznam szczerze,że mnie to zastanawia, nawet jak biore pod uwage to,że Ludwik dopiero zaczyna tę "zabawę "..Jakies niesprawiedliwe to wszystko ;) [/quote]Standardowo psy początkujące skaczą na bardzo niskich hopkach.
  18. Czas na kilka fotek z obozu... Niestety tylko kilka, bo fotografowałam tylko pierwszego dnia zajęć. Poza tym, aparat, który miałam, nie był dostatecznie szybki, żeby złapać Jego Lordowskiego Speeda (a na hopkach tylko Ludwisia fociłam tego dnia), więc mam sporo zdjęć Ludwisiowego ogonka. Na przykład, oto ogon Ludwisia na (a raczaj, po) hopce - zauważcie, że prędkość rozprostowuje precel (albo może to dzieło Lotki :evil_lol: ) : [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/ludiogon1.jpg[/IMG] A tu mamy ogon Ludwisia na palisadzie - prędkość mniejsza, więc zakręcony: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/ludiogon2.jpg[/IMG] A tu jest ogon w (po) tunelu: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/ludiogon3.jpg[/IMG] Mam tych ogonów sporo, ale chyba te powyżej wystarczą, żeby dać obraz, o co chodzi. :razz: Nieogonowych fotek mam tylko kilka, a więc: Najpierw słynny zdemolowany tunel i Ludwiś w ciekawej, podemolkowej pozie (zwróćcie uwagę szczególnie na precel). Należy zauważyć pozycję wejścia do tunelu (to w tle to inny, osobny tunel): [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/ludidemolujetunel.jpg[/IMG] A tu już Ludi normalnie w tunelu: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/ludiwtunelu.jpg[/IMG] I na koniec, moje ulubione, Ludi na palisadzie: [IMG]http://www.std.org/~hania/agility/ludinapalisadzie2.jpg[/IMG] I niestety, to wszystko, co mam. :-(
  19. [quote name='2Monika2']A Płock to zawody oficjalne? [/quote]W Płocku zawodów jest sporo - w tym roku będą chyba mieli je 4 razy po dwa dni, czy jakoś tak, w tym dwa razy oficjalne i dwa - nieoficjalne. Te najbliższe będą oficjalne. Organizacja i atmosfera jest zawsze super, naprawdę warto się wybrać! [quote name='2Monika2']Jak pójde do Związku to "zrobią" ze mnie członka na miejscu[/quote]Tak, na miejscu. [quote name='2Monika2']Ile to będzie kosztować...? (i na płaceniu się kończy?)[/quote]To chyba zależy od oddziału. W Warszawie składka roczna jest o ile pamiętam 44 zł, a wpisowe to nie pamiętam, bo to wpłata jednorazowa - coś pomiędzy 20 a 40 zł. Możesz potem głosować w oddziałowych wyborach i takie tam. ;-)
  20. [quote name='2Monika2']Ale co, że niby z Pikusiem? Jak to jest, czy ja moge tak sobie wziąć udział w zawodach czy muszę gdzies się zglosić do Związku Kynologicznego? bo ja się na tym nie znam... :oops:[/quote]Na nieoficjalne zawody możesz się zgłaszać nie będąc członkiem Związku. Natomaist żeby wziąć udział w zawodach oficjalnych (nawet w nieoficjalnej klasie A0) musisz być członkiem Związku. Żeby zostać członkiem, najlepiej pojechać do oddziału, gdzie pobiorą od Ciebie wpisowe i składkę - i potem już możesz sobie skakać na oficjalnych zawodach. :-)
  21. A nie myślałaś o tym, żeby spróbować z nią agility?
  22. [quote name='niedzwiedzica']Flaire-to masz co czytać przez kolejne 2 tygodnie ;)[/quote]Zaległości w dogomanii to ja nawet nie marzę, żeby nadrobić... Chodzi o zaległości "życiowe" - też nie mam szans, ale muszę próbować, bo co innego mogę zrobić ;-).
  23. [quote name='campanulla'][B][COLOR=seagreen]Dzisiaj mamy [COLOR=blue]18.07[/COLOR]! Dzień szczególny, gdyż nasza niezastąpiona [COLOR=blue]Mokka[/COLOR] kończy [COLOR=blue]18 lat[/COLOR]![/COLOR][/B][/quote]Qrcze, to ja cały ten czas wlewałam piffka w osobę nieletnią? :-o :-o :-o Tylko mnie policji nie wydajcie! Mokka, :buzi:
  24. [quote name='niedzwiedzica']Hej ! czemu tu nikogo nie ma :crazyeye:[/quote]No ja jestem... Ale próbuję nadrabiać rozmaite zaległości po dwóch tygodniach nieobecności... :roll:
  25. [quote name='sortis']A co to za weterynarz?... Tak tylko pytam, przez ciekawość ... [/quote]Dokładne dane weta proszę przekazywać na priw.
×
×
  • Create New...