-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='czapla']A te cmokanie, zeby Aisa ladnie uszka ustawila to co???:lol: [/quote]To double handling! :diabloti: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Katastrofa mała będzie z tym [...] pakowaniem się do pociągu i wypakowaniu się z niego.. [/quote]Przedzwonisz, w którym jesteś wagonie to pomożemy Ci się wypakować. A tam w Gdańsku nie masz ekipy, co by Ci się pomogła zapakować? Dobrej nocki... :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
zach, jeśli jeszcze nie śpisz, to powiedz, co zdecydowałaś z klatką? -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']No ale to jest tak ze wszystkim- z urodą też.. Inaczej każdy kto by chciał mógłby sobie wybrać też Mistrza Świata.. A tutaj wybiera się, przebiera, ogląda.. i wyrasta pies z krzywym zgryzem przykładowo.. I bądź tu człowieku mądry ;)[/quote]No niestety... Wiem, że są tacy, którzy twierdzą, że mogą już u młodego szczeniaka poznać, czy będzie wystawowy, czy nie - ale ja do nich nie należę. Dla mnie, wybór szczeniaka to ruletka. A jak już się go ma, to należy się cieszyć tym, co się ma i starać się wykorzystać na maksa jego potencjał! :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Generalnie to co jest w psie to jest.. [/quote]Ale to jest wszystko ogromnie skomplikowane... Weź taki lęk na strzały, na ten przykład. ;-) Znałam wiele psów, które jako szczenięta "nie bały" się strzałów czy burzy, nie reagowały na nie. Jednak z wiekiem zaczęły objawiać niepokój, który z czasem przerodził się w panikę... Myślę, że ten lęk siedział w nich od początku, ale była to jedna z tych cech, które objawiają się późno (tak jak na przykład wiele chorób). I bądź tu człowieku mądry... -
[quote name='Ali26762']Mówisz o Polach Mokotowskich? Mogę je wreszcie zobaczyć :multi:[/quote]I Pomnik Szczęśliwego Psa! :-) Gdy Misia pierwszy raz go zobaczyła, myślała z daleka, że to prawdziwy pies i poleciała do niego machając ogonkiem. A potem była taaaaka rozczarowana. :bigcry:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Może być, jak można naturalnego aportera nauczyć, że będzie uciekał ze zdobyczą.. Jak to pewna pani śpiewała- "wszystko się może zdarzyć".. :roll:[/quote]Czyli z tego z kolei wnioskuję, że obserwując tylko zachowanie dorosłego psa, który był "wychowany w społeczeństwie" (a nie w kojcu) może być trudno stwierdzić, czy tak naprawdę jest on naturalnym aporterem, czy nie, bo prezentuje zachowania nie tylko wrodzone, ale również wyuczone... I dobre, i złe... ;-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']ze po pierwsze naturalnym aporterem nie jest, jest bardzo zaborcza, oraz ze ma ogromna pasje scigania zdobyczy ... [/quote]Czyli ma cechy odpowiednie dla rasy, której rolą miało być łapanie szczurów. Chciałabyś, żeby Ci takiego zabitego szczura potem na dywan przynosiła? Już niech lepiej z nim zwieje. :roll: (Miałam kiedyś sukę, która mi złowioną dziką zwierzynę do domu wnosiła - bleh - odradzam ;-) ). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Flaire']ja testuje 6-tygodniowe szczeniaki pod kątem aportowania. I w tym wieku ok. połowa - może 1/3 - AT testuje jako aportery. [/quote]NB dla porównania. Tego testowania szczeniąt nauczyłam się wiele lat temu, gdy pracowałam w hodowli golden retrieverów. I wśród nich, co najmniej 2/3 szczeniąt - może więcej - testowały na aportery, przynajmniej w tej hodowli. W wieku 7 tygodni te szczeniaki już pływały po aport (skrzydło gołębie, czy coś takiego). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Trudno bardzo oceniać psa na podstawie opisu.. [/quote]Wind go zna, może się wypowie... Ale z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że pies może być (według Twojej definicji) naturalnym aporterem pomimo że nie chce oddać (bo niechęć do oddawania może być wyuczona) - dobrze rozumiem? -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Dla mnie naturalny aporter to taki co nie uczony tego danego zachowania chętnie przynosi wyrzucany przedmiot dla samej przyjemności przynoszenia. [/quote]Czyli według tej definicji, można to testować tylko u młodych szczeniaków, bo jeśli w miarę jak dojrzewają bawisz się z nimi w aportowanie, to już je tego zachowania, chcąc czy nie chcąc, uczysz... Nie wiem, czy o to Ci chodziło, ale z tego powodu ja testuje 6-tygodniowe szczeniaki pod kątem aportowania. I w tym wieku ok. połowa - może 1/3 - AT testuje jako aportery. Nie wiem, jak to się utrzymuje u większości, ale te psy, z którymi potem miałam kontakt zachowały to zachowanie, które wykazały w tym wieku (ku mojemu zdumieniu). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']No a co do aportowania to dla mnie jest równoznaczne z przynoszeniem, jak sama nazwa wskazuje :)[/quote]A czy również z oddawaniem? ;-) Myślę o Atosie dorotyk. Aporter z niego niezmordowany, świata poza piłeczką nie widzi, biega po nią, przynosi, szturcha pyskiem w rękę i... nie oddaje. To jest on naturalnym aporterem, czy nie? -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']W sumie tych co tak lepiej poznałam to by było kilkanaście z tych naturalnych aporterów 2. Pisze o tych mieszkających w Polsce. Nie wiem czy to dużo czy mało- jak dla mnie mało. Ale może to wcale nie mało :niewiem: [/quote]Dla mnie - nie tak dużo, ale jednocześnie ja bym nie powiedziała, znając dwóch na kilkanaście, że znaleźć takowego jest "wyjątkowo trudno". :niewiem: Jak dla mnie - dwa na kilkanaście to nawet nie "trochę trudno" znaleźć... ;-) Wręcz łatwo nawet ;-). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']Nie ma nic bardziej szkodliwego dla rasy, niz popularnosc :shake: [/quote]A z tym się zgodzę w pełnej rozciągłości. Dlatego zawsze staram się namówić ludzi, którzy zastanawiają się nad kupnem psa "modnej" rasy, żeby jednak może zdecydowali się na coś innego... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']Z drugiej strony tak wiele osob mysli, ze ma naturalnego aportera z czego wiekszosc jest w bledzie :shake:[/quote]To może rzeczywiście napisz, jak poznać ;-) ? Bo może problem w definicji leży? (Przynajmniej w przypdaku moich psów jest jasność ;-) ). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Prawda to.. ale tak po prostu jest i już..[/quote]A ja się z tym nie zgodzę, że [quote]wyjatkowo trudno zobaczyc naturalnego aportera wsrod AT[/quote] I ciekawa jestem, na podstawie ilu zaobserwowanych przypadków to uogólnienie? Że nie wszystkie AT są naturalnymi aporterami to się zgodzę - sama mam dwa, które nie są - i w końcu to nie jest rasa aportująca. Ale "wyjątkowo trudno"? Na pewno nie - nawet w niewielkiej próbce AT tu, na dogo, mamy naturalnych aporterów. :niewiem: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']hej hej zgłaszam się do tego grona! Moja lewa kończynka też szwankuje, jeszcze się nie doczekałam zabiegu na kolanko :-([/quote]A moje lewe kolanko już po pięciu zabiegach. Rzeczywiście te lewe jakieś takie ... lewe... :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wind']Jakos tak pod skora czuje, ze wiele AT, ktore nie mialoby klejonych ucholi, tez mialoby takie sterczace [/quote]Jak już pisałam - raczej na odwrót - klejenie małych, lekkich uszy z twardą chrząstką pomoże im stanąć właśnie. Takie stojące uszy w Polsce widzę rzadko - dużo częściej w USA, gdzie uszy AT są generalnie mniejsze, więc stają łatwiej - i niestety klejenie ani ciutkę na to nie pomaga :-( (przetestowane na wielu przykładach). W Polsce, wadliwe uszy przeważnie są ciężkie i duże i na to klejenie może pomóc. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60'][B]Flaire [/B]powiem ci ze kiedy moj erdelek przytula swoj pyszczek do mojej twarzy i patrzy mi w oczy tymi swoimi madrymi brazowymi oczkami nic nie ma znaczenia a juz najmniej te stojace uszka.[/quote]No ba! :loveu: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
rita60, no muszę przyznać, że Parys uszy ma imponujące! Nawet Leon by mu chyba pozazdrościł, a z niego prawdziwy Uchacz. :lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Ja póki co dzielnie planuję podróż i myślę o połączeniu: odjazd z Gdańska: 15:25 przyjazd do Warszawy: 19:55 [B]Flaire[/B], czy tak będzie dobrze?[/quote]Super! Komitet powitalny, co Wy na to? [quote name='zachraniarka']wielkie brawa za wykonanie, bo przecież erdel to nie aporter.. :-o[/quote]... tylko podawacz łapy! :roflt: -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='hanik']Chyba za dużo rzeczy biorę na poważnie:shake: [/quote]No to koniecznie trzeba wyluzować!!! To powinna być zabawa. ;-) [quote name='hanik']Mimo wszystko pani Chwalibóg doceniła Figla i dała mu zwycięzce mlodzieży:multi: :multi: :multi: [/quote]No to wielkie gratulacje! Pani Chwalibóg to wymagający sędzia, więc niewątpliwie się Wam to zwycięstwo należało. A Rolkowi i pszymowi gratulujemy rasy! Coś jeszcze? :cool3: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Chyba sobie mecz pooglądam... :diabloti: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60'][B]Bos[/B] to nie moj Parys na tym zdjeciu ten ma za mało stojace uszka:lol:. [/quote]Wygląda na to, że AT ze stojącymi uszami w Łodzi obrodziły... Może to rodzeństwo? :niewiem: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60']Powiem ci szczerze ze jesli by mu opadły ,to wtedy bym nie poznała swojego kochanego erdelka. to byłby nie moj Parys. [/quote]rita60, rozumiem to, bo czasem moim łapię uszy za końcówki i podnoszę do góry, tak stawiam, dla żartu - i właśnie wyglądają jak zupełnie inne psy! :evil_lol: A ja wczoraj skubałam Apcię na Warszawę, a dzisiaj wrzuciłam Misię na stół i zaczęłam ją gołocić na lato. Na razie oskubałam z przodu, jutro planuję zrobić tył, a czaprak zostawię sobie chyba na obóz. Misi nie specjalnie podobało się stanie na stole w taki upał, ale za to jak zeszła, jaka była zadowolona! Chyba podobało jej się, że pozbyła się tej sierści, bo skakała, bawiła się z Lotką, podrzucała zabawkę - bez sierści psu chłodniej! :lol: