-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='Ibolya'][COLOR=blue]Hmmm, ja tak czekam od 6 rano :-([/COLOR][/quote]Ja również. :-( Mecz siatkówki z Japonią sobie przez to czekanie obejrzałam. :cool3: Ale coś jakby przestało, więc chyba lecę... :roll:
-
[quote name='zadziorny']Taa :roll:, u nas po 3 dniach deszczu nieśmiało przebija się zza chmur słoneczko, ale temperaturka nadal tylko 17[FONT=Arial]°[/FONT] C :mad: :shake:[/quote]Taka temperatura to mi akurat całkiem odpowiada! :evil_lol: Ale nie ulewa. :shake: :angryy: :mad: .
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ibolya, dzięki za plan sędziowania! Czy dobrze rozumiem, że Ciebie nie będzie w Sopocie? Ciągle czekam na spotkanie z Tobą, w celu przetłumaczenia węgierskich opisów Misi... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='INA'][B]Flaire[/B] - szkoda że nie decydujesz się na pobyt nad morzem w moim tygodniu-włascicielka ma pole namiotowe a ja mogłabym się rozejżec na miejsu za jakims pokojem...:roll: [/quote]INA, wczoraj do Ciebie próbowałam dzwonić na domowy, ale Cię nie zastałam... :-( Mogłabyś mi przesłać na priv numer komórki, bo tego chyba nie mam? Chciałabym być z Tobą w kontakcie właśnie na wypadek, gdybyś się tam natknęła na jakąś kwaterę... Ja dzisiaj będę trymować na Sopot. :-) Nie liczę na zbyt dobre wyniki, bo konkurencja bardzo ostra, ale Pani Chwalibóg się zna, Apci jeszcze nie sędziowała, zależy mi na jej opinii, więc warto jej się pokazać w jak najlepszej szacie. :-) No a dla szczeniaka będzie to debiut :multi: - też wybrałam dla niej tę wystawę na debiut ze względu na Panią Chwalibóg, chociaż muszę przyznać, że przechodzi właśnie wyjątkowo brzydki okres. :roll: :roflt: -
A w Warszawie leje... Czekam na jakąś przerwę w tej ulewie, coby psy choćby na siusiu wyprowadzić...
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf']Lotka to jeszcze szczeniara [/quote]Tia... To jest to grzeczne usprawiedliwienie jej zachowania. Kto inny by powiedział "szurnięta", a Ty, borsaf, tylko że młoda. :buzi: [quote name='borsaf']nadal nic nie wiadomo, o ktorej erdelki wchodzą?[/quote]Na ich stronce nic nie ma, a ja potwierdzenia na razie nie dostałam. Jeśli raczą mi je przysłać i tam cos będzie, to zaraz dam znać! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='borsaf']jak ringówke załozyłam to ogon pod siebie i "na tym dziadostwie, które mi glowę gilotynuje, nigdzie dalej nie pójdę".[/quote]Hmmm.... Jak by Ci to powiedzieć.... Ja mam... mmm... niejako odwrotny problem.... Lotka na ringówce dostaje głupawki, zaczyna skakać na metr do góry jak sprężynka, próbuje łapać ringówkę w zęby, leci do przodu jak szalona - oczywiście nie żadnym kłusem tylko galopem... Więc problem jest żeby ją troszkę wyciszyć, ale nie za bardzo, no bo oczywiście chcę, żeby chodziła chętnie i wesoło, tylko nie na wariata... Tak jak Apcia... :loveu: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ja też dzisiaj rozmawiałam z bosem, nawet dwa razy. Powiedział mi, że w Karwii miejsc noclegowych nie ma, za to leje jak z cebra... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
No, ja dzisiaj się zorientowałam, że wystawa już za tydzień i powinnam spróbować, jak szczeniak sobie poradzi z chodzeniem na ringówce... masakra! Dużo roboty przed nami... Pozycję wystawową Lotka ma opanowaną, ale jakoś chodzenie na ringówce zaniedbałam, bo nie wydawało mi się zasadniczo różne od chodzenia na smyczy - ale ewidentnie grubo się myliłam... :mad: A na domiar złego, moja noga boli, więc z chodzeniem u mnie też nie najlepiej. :shake: -
[quote name='campanulla']Toż Ania wie że Sylwia lubić emotikonki i chciała dać wiecej ale siem nie da... :placz: Nawet 31. nie przepuszczą... Musi być 30 i juz! :angryy:[/quote]Aniu, zawsze można rozłożyć na kilka postów ;-)! Sylwia, wszystkiego najlepszego! No i gratulacje!!!
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A myśmy zaczęli szukać noclegów nad morzem na koniec długiego weekendu i jak narazie kicha... Chyba skończymy pod namiotem (którego też nie mamy ;-) ). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='fjolka']niestety najwidoczniej przedobrzylam z klejem:shake: [/quote]Spotykałam się też z przypadkami alergii na klej - wtedy trzeba spróbować jakimś innym. :-( [quote name='fjolka']bardzo ci dziekuje za pomoc, ale do wawy mam strasznie daleko, a wnastepnym tygodniu jestem juz umowiona z hodowca[/quote]O, to najlepiej! :-) Jakoś myślałam, że jesteż z Łodzi, ale to chyba rita60... Tyle nowych serdelków na dogo :loveu: , że jeszcze się wszystkich nie nauczyłam. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
rita60, Parys oczywiście uroczy, ale na takich zrelaksowanych, zabawowych zdjęciach trudno coś konkretnego zauważyć o eksterierze... Nawet takie ustawione, eksterierowe zdjęcia nie zawsze oddają prawdziwy obraz. Jeśli się kiedyś spotkamy, to obiecuję, że Ci dam pełny komentarz ;-). A na razie, to, co widać, to że Parys ma piękną, twardą sierść (ale nawet tu może to być w jego wieku błędne wrażenie, zależnie od tego, jak sierść była pielęgnowana :roll:) i ładną głowę. Wygląda też, że jest raczej drobny, ale to już może być całkiem mylne wrażenie. Właśnie z tych cech (jak i z wyglądu ogona) przypomina mi moją Locię. :-) -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
fjolka, ja kleję włos do włosa, raczej niż skórę, i tym sposobem skóra nie cierpi. Mam odpowiedni klej i chętnie Ci z uszami pomogę jeśli chciałabyś się wybrać do Warszawy. -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='rita60']No tak jak wreszcie sa foty mojego erdela to na dogo cisza:placz::placz::placz:oprocz Wojtka i coztego.[/quote]Bo myśmy były u Babci na obiedzie. :eating: Ale już jesteśmy w domciu. W jakim wieku jest Parys na tych zdjęciach? Na kilku z nich przypomina mi moją Lotkę - chociaż jej uszy są mniej imponujące. ;-) -
[quote name='Ali26762']Hurra! Jedziemy dzisiaj do Juraty na weekend :multi: :multi: :multi:[/quote]Ali, a gdzie Wy tam się zatrzymujecie? Macie jakąś melinę, czy w namiocie?
-
[quote name='Anza&Hacker']Fajne zdjęcia - szkoda, że tylko jedno jest uchwycone w locie [/quote]To fakt, ale tam nie było z czego skakać, wejście do wody było z plaży... Żeby w pełni zrozumieć, jak fajne jest to zdjęcie, trzeba zauważyć, że on skacze z... wody! Widzisz ten "chlup" za nim? Z tamtąd wyskoczył! :lol: Co prawda nie było tam bardzo głęboko, ale specjalnie płytko też nie, a dno było bardzo muliste.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
fjolka, jemu się ciągle wszędzie spieszy - jak to szczeniakowi! :loveu: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wojtek']Flaire, przyjeżdżaj do osławionej Białogóry! Tel. do Pani Krystyny Łepek - 058 673 50 24, może ma jeszcze wolne pokoje. 70zł z dobe, warunkiu (jak dla mnie) ok. [/quote]Hmm...... :-) A ja będę z Api i jej właścicielami! :-) Powiedz mi, te 70 zł to od osoby jest, czy jak? I z posiłkami, czy bez? Nawet jak wylądujemy w Karwii, to też można sie umówić na jakieś spotkanko, choćby z trymerkami ;-). -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zadziorny']Ja wiem :cool3:. Od 28.07 :lol:. [/quote] zadziorny - dobre. :mad: :mad: :mad: Nie od kiedy, tylko DO kiedy chcę wiedzieć. :diabloti: -
[quote name='Tusek']narazie chodzi o wzorek przede wszystkim.[/quote]No to ja tego nie zrozumiałam, bo podane przez Ciebie linki mnie nie odsyłały do konkretnego wzorku, tylko do stronki, na której było wiele wzorków... :niewiem: A możesz zdradzić powód, dlaczego lubisz takie ogromniaste obroże i smycze (a konkretnie - karabińczyki) dla małych piesków? ;-) Bo ja na przykład raczej wybieram na odwrót - im mniej obroży, tym lepiej....
-
[quote name='Kamcia_14']Bo jestem je SIOSTRĄ i nasz pies Kami jest wspólny KApujecie ??[/quote]Tylko, że Ty uczysz go zostawać samego w domu od trzech dni, a Twoja siostra już go tego nauczyła i trwało to tylko półtora tygodnia? :mad: :mad: :mad: Dziecko, opanuj się, bo obydwa nicki zbanuję. :angryy:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='niedzwiedzica'][B]Flaire[/B]-piszac o tym,ze różnie bywa z dziedziczeniem lęku przed strzałami miałam na myśli sytuacje, gdy np ojciec nie boi sie, matka tez nie-a ich potomek ni stąd ni zowąd-w panice na odgłos burzy, strzału, petardy . [/quote]Jak na pewno wiesz, fakt, że żadne z rodziców nie przejawia tej cechy wcale nie znaczy, że cecha nie jest dziedziczna - rodzice (albo nawet tylko jedno z nich) mogą być nosicielami. Tak jest nawet z cechami przekazywanymi w znany, prosty sposób przez jeden gen. A z cechami poligenicznymi - to już w ogóle hulaj dusza, bo nikt nie wie dokładnie, jak te skomplikowane z nich są przekazywane. Znów, przykładem tu jest dysplazja - tu też dwoje zdrowych rodziców może dać chore potomstwo... Ale szanse chorego potomstwa są znacznie większe po chorych rodzicach niż po zdrowych - stąd, między innymi, wiadomo, że ta cecha jest w jakiś sposób dziedziczna, nawet jeśli dokładny mechanizm jej przekazywania nie jest znany. I ta wiedza dyktuje hodowcom tryby postępowania, które zmniejszą szanse wystąpienia tej - czy innej - niepożądanej cechy u ich szczeniąt. A błędy właścicieli na pewno nie pomagają - tak w wystąpieniu lęku do strzałów, jak i w wystąpieniu dysplazji. -
[quote name='Tusek']a mam pytanie, przeprowadzam ankietę, pytanie brzmi: jaka obroża (smycz taka sama) Rogz'a dla Muff? [URL="http://animalia.pl/produkt.php?kat=69&id=4595"]http://animalia.pl/produkt.php?kat=69&id=4595[/URL] to jedne z propozycji [URL="http://animalia.pl/produkt.php?kat=69&id=4574"]http://animalia.pl/produkt.php?kat=69&id=4574[/URL] to drugie[/quote] Hmmm... W opisie obydwu tych obroży jest napisane: [quote]Artykuły BEACH BUM/FANBELT są wykonane z paska o szerokości 20 mm. Jest to rozmiar L, zalecany są dla ras dużych np.: dalmatyńczyk, spaniel, boxer, staffordshire terrier, pointer, doberman. [/quote] Tak więc mój głos jest że dla Muff - żadna z tych dwóch. :shake:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Nie wiem jak z miejscówami, ale ja bardzo cenię i chwalę sobie to miejsce: [URL="http://www.wyspa.pl/"]http://www.wyspa.pl/[/URL][/quote] Hm, wygląda ciekawie i to całkiem blisko Gdańska! :crazyeye: Czy z tego powodu nie jest tam tłoczno? Ja będę zmotoryzowana, więc mogę pojechać nawet sporo dalej. Może w weekend podzwonię i zobaczę, jak z noclegami.