Jump to content
Dogomania

Flaire

Members
  • Posts

    13134
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Flaire

  1. [quote name='zachraniarka']A Ty Haniu bierzesz obie dziewczyny, czy tylko młodzież?[/quote]hahahahaha! Marzycielka! Obie, oczywiście! :evil_lol:
  2. [quote name='Wojtek']Flaire, to Lotka już tak wyrosła?! :crazyeye: [/quote]Wojtek, ona już siedem miechów ma! :loveu: W jej wieku Misia była już pełnowymiarowa. Lotka jeszcze nie jest, ona jest z tych wolnodojrzewających i ciągle rośnie. Wczoraj spojrzałam na nią i wydała mi się jakby większa... więc przystawiłam ją do ramy drzwi, przy której ją mierzę i rzeczywiście - urosła cały centymetr! :-) Ma teraz 54,5 cm (prawie 55) w kłębie, więc to jeszcze szkrab, ale zaczynam wierzyć, że może dorośnie do tych wzrocowych 56 cm! :-)
  3. [quote name='zachraniarka']gdybym tylko ten wyjazd planowała to bym na pewno poinformowała. A jego w planach w ogóle nie było, bo w tym czasie miałam się z szorstkim po poligonach szwendać.. No a tak się zdarzyło, że na poligon jadę dziś.. Zaś Flaire wczoraj wieczorem jak o tym usłyszała zaraz zaczęła mnie kusić, że miejsce na obozie się zwolniło.. I kusiła, kusiła, kusiła.. No i cóż mogłam zrobić? Upadłam na głowę i się zapisałam. Decyzja zapadła wczoraj, w ciągu chyba 20 minut i zaraz napisałam o tym tu na forum.. [/quote]A dokładniej to to było tak, że wczoraj wieczorem na treningu Magda ogłosiła, że zwolniło się miejsce na obozie. A ja, niedobra :razz: , zaraz pomyślałam o zach... Że może dałaby się namówić. Wtedy jeszcze nie wiedziałam o żadnych poligonach, więc powiedziałam Magdzie, że mam kogoś na myśli, i że będę próbować ją namówić... (A Magda chyba pomyślała, że chodzi mi o Api... ;-) ). A jak wróciłam do domu, to czekał na mnie priw od zach na temat tych poligonów, że zmieniły się plany, itd. To miało być odnośnie jej wizyty w Warszawie... ale ja, jak to przeczytałam, to od razu wiedziałam, że to przeznaczenie :cool3: i pozostało mi tylko przekonać o tym zach. :evil_lol: Nie było to przekonywanie tak łatwe, jak zach sugeruje... ;) bo zaczęło się o 22:15, a ostatecznie przekonana zach została o 23:09. W tym czasie nastąpiła wymiana kilku priwów [SIZE=1]i tak naprawdę to już od drugiego priwa od zach wyglądało na to, że da się przekonać![/SIZE] Gosiu, jeśli naprawdę jesteś zainteresowana, to mogę się dowiedzieć, czy udałoby się jeszcze Ciebie jakoś upchać... Tylko z trasportem nie będę już w stanie pomóc, bo ciągle jeszcze nie będę miała dużego samochodu, a mały będzie full...
  4. [quote name='Ibolya'][COLOR=blue]Jak wstaliśmy o 4:30 to już było +23C. [/COLOR][/quote]Uff! Ja na szczęście nie mam termometru... Chyba w tym wypadku wolę żyć w nieświadomości!
  5. Jestem pewna, że na niego uważasz. Ale zwiewanie nie jest potrzebne, żeby żywot skończyć pod kołami... Nie wiem, może ja przesadzam, albo może to trzeba przeżyć. :niewiem: W każdym razie Misia nigdy nie zwiewa, ale po ulicy chodzi na smyczy. Może po prostu nie widzę innej potrzeby. :niewiem:
  6. [quote name='Ali26762']Muszę nas pochwalić - szliśmy bez smyczy... Pańcia oczywiście miała ze sobą cały arsenał, czyli piszczaka i nagródki... Ale nic nie było potrzebne, bo pies bardziej pilnował pańcię niż pańcia psa [/quote]Ja mam silne uczulenie na chodzenie po mieście bez smyczy, bo gdy byłam dzieckiem, moja rodzina straciła dwa pieski (obydwa walijczyki) pod kołami samochodów. W tym celu niestety samochodów nie potrzeba dużo - wystarczy jeden. A nad ranem te pojedyncze sztuki lubią sobie pędzić 100 km na godzinę, tak dla draki. :angryy: I gdy w takim momencie pojawi sie kotecek, suka z cieczką, czy cokolwiek innego chwilowo ciekawego po przeciwnej stronie jezdni, to nawet zareagować nie ma czasu.
  7. [quote name='Ali26762']Idziemy wietrzyć kitę, Deryśko się obudził, przytrugał i foczy :)[/quote]Łomatko! A czego on chce o czwartej nad ranem? :crazyeye:
  8. Wpadło mi w ręce takie zdjęcie... W czasie, gdy ja wystawiałam Apiszonka w Krakowie, moje suki tak smętnie okupowały Apiszonkowe posłanie: [IMG]http://www.std.org/~hania/misia/Zakladniczki.jpg[/IMG]
  9. [quote name='coztego'][B]Apiszony[/B] się zalogowały!!!! :multi: :multi: :multi: [/quote]Oni juz wcześniej byli zalogowani, tylko hasła zapomnieli czy jakoś tam inaczej nowa dogomania ich zjadła ;-). Jura, to byli ci ludzie, którzy dwa lata temu stracili sunię AT - chyba ci, którzy najdłużej ze mną gadali, ale nie jestem pewna.
  10. [quote name='Ludek']No to tak jakby dla Ciebie organizatorzy ułożyli. To gdzie ta mikrofala:evil_lol: .[/quote]To troszkę podobnie jak z tym pianistą, który stracił prawą rękę podczas I Wojny Światowej, a potem rozmaici słynni kompozytorzy (m. in. Ravel, Scriabin) pisali specjalnie dla niego utwory tylko na lewą rękę. ;-)
  11. Dostałam właśnie mailem ofertę kupna Apiszona od kogoś, kto poznał ją wczoraj na wystawie... :-o Rafał, Lena, uważajcie, bo z którejś wystawy wrócę bez Apci, za to bogatsza. :cool3:
  12. [quote name='Nitencja']Flaire ale za to jaka Api jest wdzieczna za karmienie, dawno mnie nikt tak nie wital jak Apiszon w Krakowie hihi :lol:[/quote]Pani głodzi, babcia głodzi - pies musi szukać jedzenia na własną łapę! ;-)
  13. [quote name='Jura']Ale jednak trochę miałam racji - stojące wzorzec wyklucza ;)[/quote]Oczywiście, że masz rację! Wzorzec AT opisuje dosyć dokładnie, jakie mają byc uszy, a potem jeszcze wskazuje, że wszelkie odbieżności sa wadami. Natomiast nasz wzorzec (w odróżnieniu od innych ras) nie wymienia wad dyskwalifikujących - tym samym pozostawia to w gestii sędziego.
  14. [quote name='Zebra']Psy- klasa pośrednia DINNYEVAROSI FRED FLINSTON - dosk. CWC, CACIB, BOB ROMULUS BRAUDAG - dosk. CWC [/quote]Tu chyba coś nie tak, bo dwa psy z tej samej klasy nie mogą dostać CWC... ;-)
  15. [quote name='zachraniarka']W ogóle najlepsze jest to, że tak jak wszyscy martwią się, że mają za chudego psa to ja mam zupełnie odwrotnie. [/quote]Uuu, ja się o to nie martwię! :evil_lol: Misi muszę mocno ograniczać karmę, coby grubasa nie mieć. :-) Lotka jeszcze rośnie, więc jej nie ograniczam, ale też jest łakomczuszkiem. A i Apci żarłoctwo już do legend przechodzi. :loveu:
  16. [quote name='zachraniarka']A ja w sumie tak jak czytam w różnych publikacjach to przy wymiarach airedale najczęściej jest napisane ok. 20 kg. W sumie tak decydując się na rasę to tak myślałam, że pewnie będzie miał te 25 kg.. A tutaj okazuje się, że przedział 20-25 kg to mało jak na psa? Jak to jest?[/quote]zach, nie wierz w "publikacje" (ani w to, co jest napisane na workach z karmą ;-) ). Ja nawet widziałam publikację, w której przy AT było napisane 18 kg. :crazyeye: Każdy pies jest inny - nawet dwa psy tego samego wzrostu i pozornie podobne mogą bardzo różnić się wagą, bo jeden jest mocniej zbudowany, a to nie zawsze jest oczywiste na pierwszy rzut oka z powodu włosa. Dla mnie, 25 kg to na pewno nie jest mało, ale 20 kg to na psa raczej mało. Ale podkreślam, to tylko statystyki, które z indywidualnymi osobnikami nie mają nic wspólnego.
  17. [quote name='rita60']Mam do pani Flaire jeszcze jedno zapytanie moj erdelek ma rok i cztery miesiace wazy 22.5 kg czy nie za malo.[/quote]Tylko bez żadnych "pań"! :angryy: Na dogo wszyscy sa na "ty". A co do wagi Twojego pieska, to naprawdę jest to bardzo indywidualna sprawa - zależy od jego wzrostu i budowy. Zależnie więc od budowy, 22.5 kg jest na pewno w granicach normy dla samca, chociaż pewnie raczej w dolnych granicach niż w górnych. Z drugiej strony, to jeszcze młodziutki pies i na pewno jeszcze mu przybędzie gdy zmężnieje.
  18. [quote name='rita60']Witam czy takie egzemplarze wystepuja czesto jesli to sprawa genow[/quote]Trudno powiedzieć, czy często, ale na pewno nie rzadko. ;-) Częściej w liniach amerykańskich, bo tam generalnie uszy są mniejsze i lżejsze, ale np. starsze rosyjskie AT miały uszy raczej ciężkie, więc tam pewnie raczej rzadko. Myślę, że w Anglii częściej niż na kontynencie, z tego samego powodu. [quote name='rita60']czyli ja nie mam sobie nic do zarzucenia bo nawet myslalam ze to wynik mojego zywienia czy strzyzenia bo i z takimi opiniami sie spotykalam.[/quote]Moim zdaniem na pewno nie. [quote name='rita60']Czy te uszka dyskwalifikowaly by go gdyby byl wystawiony.[/quote]O ile dobrze pamiętam, wzorzec FCI nie wymienia żadnych wad jako dyskwalifikujących... Więc jak by Wam poszło zależy od tego, jak bardzo te uszka były stojące, jak również od opinii konkretnego sędziego.
  19. :crazyeye: [quote name='pszym']Flaire, szukałem Cię wczoraj w Krakowie ale gdzieś się schowałaś...Może dlatego, że już było po ocenie...[/quote]Myśmy wyjechały dopiero o 15... Moja klatka była tam, gdzie zawsze, czyli pod trybunami blisko naszego ringu. Ale faktem jest, że jakoś trudno mi było wczoraj natknąć się na dogomaniaków. Nie widziałam w ogóle jborowego, niedźwiedzicy, zadziornego tylko przez chwilkę, a Fukę jeszcze krócej... Może to dlatego, że zmęczona byłam okrutnie i migało mi przed oczami... W każdym razie już jestem w domciu, prawie wyspana i znacznie mi lepiej... nikit1, właśnie natknęłam się na to, że próbowałaś do mnie wczoraj dzwonić... :oops:
  20. [quote name='rita60']Jura Parysa kupilam z takiej mini hodowli ale sie troche nadzialam.Pani od pieskow zaniedbala szczeniaczki a szczegolnie uszka , uszy Paryska sa za bardzo stojace jak na erdela. [/quote]rita60, na stojące uszka u AT nie ma lekarstwa - to kwestia genów. Raczej nic, co Pani mogłaby zrobić po urodzeniu się szczeniąt (poaz chirurgią :mad: ) tego akurat by nie poprawiło. Tak wynika z mojego ponad 30-letniego doświadczenia z wieloma parami erdelowych uszu. ;-)
  21. Uff, dotarłam do domu!!! Ale jestem na nogach od 3, czyli już ponad 20 godzin w upale, więc pozwólcie, że nie będę teraz pisać... ;-) Apcia spisała się bardzo dzielnie, oczarowała kilka nowych osób (i piesów :-) ), a teraz już jest u siebie w domku i niewątpliwie kima. Co i ja zamierzam. :-) Gratulacje dla zwyciężców! Dobrej nocki, dogomaniacy!
  22. [quote name='Cerber']Suuuuuuper :) oby tak dalej. Mój Cerber teraz już je codziennie to co mu daję i też jestem szczęścilwa :) bo już troszkę przytył :D[/quote]Gratuluję! :-) megii, Ty bądź twarda, bo znów zaczną się problemy... ;-)
  23. [quote name='Jura']Niestety zaobserwowany u Fredzi guzioł nie zniknął, a powiększył się. Zostanie więc usunięty i zbadany.[/quote]Jura, upewnij się, że poślą do laboratorium, które nie tylko powie Ci, jaki rodzaj komórek znalazło, ale również - jeśli okażą się nowotworowe - jak aktywne są te komórki, jak szybko się rozmnażają. Po angielsku to się nazywa "grading", nie wiem, jak po polsku, ale wiem, że nie wszystkie laboratoria to robią.
  24. Flaire

    Greenies

    [quote name='moon_light']Z przekory, poszłam do sklepu po greenies. Własnie dałam psu. odezwe sie jutro, i powiem czy zyje:diabloti:;)[/quote]moon_light, ja już od wielu lat próbuję moją ukatrupić przy pmocy Greenies (które ona uwielbia) - i nic. :niewiem: Chyba jednak skontaktuję się z jakimś wietnamskim barem. :evil_lol: A jak kto ma Greenies na zbyciu (Rozmiar Regular), to chętnie przyjmę! Misia będzie wdzięczna. :evil_lol:
  25. [quote name='coztego'][B]Gosiu[/B], co to jest fedorka? :razz: [/quote]Może chodzi [URL="http://www.mojegotowanie.pl/mg2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=34&news_id=294&layout=1&page=text"]o to? [/URL]
×
×
  • Create New...