-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
No, nareszcie Król Terierów w całej okazałości! :loveu: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Martini, wstaw zdjęcia bulika!!! Ja chciałam Wam dzisiaj napisać coś o naszym wczorajszym pływaniu, ale dopiero co wróciłyśmy z treningu agility i znów jesteśmy padnięte! Lotka na treningu spisała się na medal, biegała dwie z trzech sekwencji zaawansowanych psów i robiła nawet trudne odwoływania bezbłędnie! Bardzo jestem z niej dumna... :loveu: Powolutku uczę się z nią biegać - to zupełnie inna bajka niż Misia! -
bos gdzieś wsiąkł, więc ja muszę: [quote name='Ali26762']Dzisiaj byłam u dentysty - mam 4 zdrowe ząbki, hurra! :multi:[/quote]Qrcze, tylko 4 Ci zostawił? :mad: :diabloti: :evil_lol:
-
[quote name='PsychoSzczurek'] sie ostałam sama:eviltong: [/quote] :cool1: .
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
A Misia, Locia i ja właśnie wróciłyśmy znad Zalewu Zegrzyńskiego, gdzie pojechałyśmy wieczorkiem z nikit1. To była nasza druga taka wycieczka i było SUPER!!! Tym razem pojechałyśmy troszkę później, więc było jeszcze mniej ludzi i ... Locia pływała! Pokracznie bo pokracznie, ale pływała po aporcik. Pozostaje nam tylko szlifować technikę i styl (tłumaczę jej, że psu nie wypada pływać kraulem). A teraz wszystkie trzy jesteśmy padnięte, więc idziemy spatulki! :sleep: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Mokka']może nawet Leonek zawita.[/quote]No NARESZCIE FCI zatwierdziło wzorzec uchacza mazowieckiego! ;-) -
[quote name='semmi']Ale uwazam ze tak czy siak powienien zlecic jakies podstawowe badania, choby usg czy badanie krwi.[/quote]W Polsce nie ma zwyczaju robienia psom badań przedoperacyjnych. Wiele osób, gdy wet przedstawia im propozycje takich badań, uważa to za próbę "wyciągania kasy", więc trochę trudno wetom się dziwić, że ich nie proponują, szczególnie że wielu pacjentów rzeczywiście na to nie stać.
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wojtek']Warszawa, to jakoś niebawem jest?[/quote]Warszawa jest 8-9 lipca, czyli za półtora tygodnia. Api jest zgłoszona, natomiast ja nie wiem, czy dojadę, bo będę w tym czasie na obozie z psami w Górach Stołowych - więc dosyć daleko. Może ktoś inny ją wystawi, ale sędzia jest ta sama, co w Krakowie i stawka też pewnie podobna... Dodatkowo Misię mam zgłoszoną poprzedniego dnia na zawody agility, ale jeśli będzie upał, to nie pozwolę jej biegać... Więc w sumie wszystko w powietrzu jeśli chodzi o nasze występy. :-( -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wojtek']Pytanko. Czy kroi się w przyszłości jakaś wystawa na którą ponownie zjadą nasze piękności?[/quote]Api jest zgłoszona do Warszawy, a do Sopotu planuję zgłosić ją i może Lotkę. :-) -
[quote name='semmi']No wlasnie... Ten guz robil jej sie chyba przez 2 tygodnie, max miesiac. Rak tak szybko chyba nie rosnie :shake: [/quote]A jak duży jest ten guz? Złośliwy nowotwór bez problemu może urosnąć do niezłej wielkości przez miesiąc. Dodatkowo, biopsje cienkoigłowe nie są miarodajne co do tego, czy nowotwór jest złośliwy, czy nie. Więc jeśli suka jest w tej chwili w stanie ciszy hormonalnej, to wet ma rację - takie guzy się po prostu usuwa, a potem ewentualnie robi histopatologię (ale to raczej dla informacji - postępowanie nie zmienia się w zależności od wyników). Niemniej przed operacją ja bym przeswietliła klatkę piersiową, żeby sprawdzić, czy nie ma przerzutów do płuc, jak również zrobiła USG jamy brzusznej szukając przerzudtów gdzie indziej. No i badania przedoperacyjne krwi i serca.
-
swallow, piękne wodne zdjęcia! Od razu mi się chłodniej robi, jak na nie patrzę ;-) !
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']Tak patrzę i czytam i czytam i patrzę... i dotarło do mnie, że [B]niedzwiedzicy[/B] i [B]czapli[/B] nie widziałam :roll:[/quote]Photoshop... :cool3: -
[quote name='zadziorny']Ja mam świetny sposób na upały :cool1:. Jest równie dobry jak klimatyzacja :roll:. Należy najpierw wziąć zimny prysznic (powtarzam: [U]zimny[/U], żadnej ciepłej wody :shake:)[/quote]Wnioskuje z tego, że u Ciebie w kranie jest dzisiaj zimna woda? :cool3:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
zadziorny, dzięki za super fotki! :-) [SIZE=1][COLOR=white]Chociaż na jednej z nich Api musiała udowodnić, że ona też czasami stoi jak pokraka! :mad: ).[/COLOR][/SIZE] [COLOR=black]A tym zdjęciu Jasminka wyszła cudnie:[/COLOR] [quote name='zadziorny'] [IMG]http://img373.imageshack.us/img373/5421/nswr057zm2et.jpg[/IMG][/quote] -
[quote name='anetta']To Astro jesli dobrze pamietam :p No, tez prawda, to jakis bliski kuzyn Leona :cool3:[/quote]Tyle że o nieprawidłowym umaszczeniu! :diabloti:
-
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to Carianna's topic in Foksterier
Ja mam ogromny sentyment do tej konkurencji, bo kiedyś miałam taką właśnie parę, która sporo wygrywała. Też był to pies i suka; suka była troszkę samcza, pies - troszkę suczy i wyglądały niemal identycznie. Kilka BISów nam się trafiło i takie tam. :oops: :-) Zawsze jest ciekawa dyskusja, czy łatwiej tę konkurencję wygrywać rasom, które umaszczenie mają niejako standardowe (tak jak moja rasa - oczywiście różnice dla nas są ogromne ;-) , ale obiektywnie trudno je porównywać do różnic w umaszczeniu psów łaciatych ;-) ), czy też psów, które mogą się maścią bardzo różnić... W przypadku psów łaciatych, identyczne ubarwienie robi ogromne wrażenie; natomiast w przypadku ras bardziej jednolicie umaszczonych, podobieństwo musi być dużo głębsze, niz tylko umaszcznie. :-) W każdym razie konkrencję tę bardzo lubię! :loveu: -
Foksterier krótkowłosy (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to Carianna's topic in Foksterier
[quote name='Roksana'][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b399218d25abf4d9.html"][IMG]http://images2.fotosik.pl/93/b399218d25abf4d9m.jpg[/IMG][/URL][/quote]To zdjęcię jest tak fajne, że warto tu coś niecoś wyjaśnić ;-). W USA nie ma konkurencji pt. "para hodowlana". Jest konkurencja "Brace", czyli po prostu para. Zasady tej konkurencji są takie, że obydwa psy muszą mieć tego samego właściciela, natomiast kryterium oceny jest... stopień podobieństwa dwóch osobników w parze (dlatego najczęściej widuje się pary tej samej płci). Mam nadzieję, że to wytłumaczenie doda kontekstu i uroku temu zdjęciu - chociaż uroku nawet bez wytłumaczenia mu nie brakuje. ;-) -
Zazwyczaj organizatorowi zależy na tym, żeby informacja o zawodach była jak najszerzej dostępna, bo to się wiąże z większą ilością zawodników, co z kolei znaczy mniejsze straty finansowe (czyli Związek dopłaca ze swoich funduszy mniej, a czasem wręcz nie musi dopłacać wcale). Natomiast w przypadku tych zawodów, organizatorowi wyraźnie nie zależy na tym, żeby ktokolwiek wiedział cokolwiek o tych zawodach. Aż strach myśleć, co to może znaczyć. :shake: Z tego co wiem, za te Zawody będzie odpowiadał oddział warszawski. Wiem też, że tu na forum są obecni członkowie władz sekcji agility oddziału warszawskiego. Może oni zechcą powiedzieć coś oficjalnego na temat tych zawodów, jak również wytłumaczyć, dlaczego informacje o nich nie są szeroko publikowane?
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='coztego']Możecie się umawiać na agilitowe obozy na PW? :mad: Niektórzy nie jadą na obóz, ani nawet nie mają gdzie z piesem biegać, więc zwijają się z zazdrości :angryy: [/quote]A czy ja Ci wymawiam, jak opowiadasz o spacerach na pobliskich łąkach? Albo ten banerek ze zdjęciem w morzu - wymawiam Ci, co? :eviltong: -
[quote name='ŁukaszK'][IMG]http://img456.imageshack.us/img456/3317/d6887oz.jpg[/IMG] [/quote]Foki balansują na nosach piłki plażowe, a Żwirki balansują na nosach frisbe. :evil_lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']A tańce w strojach ludowych będą? :cool3:[/quote]Gosia, tutaj liczę na Ciebie! co prawda zdjęcie Luki w wianuszku zniknęło z Twojego podpisu, ale ja pamiętam... :razz: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='zachraniarka']Ja to jestem panikara i całą noc śniłam jak mnie na peronie z psa okradlii. [/quote]zach, o to to już się nie martw! Zorganizujemy wielkie powitanie na dworcu, transparenty, baloniki, te rzeczy ;-) . -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Gosia, chyba mam dla Ciebie transport... Z powrotem niemal na 100%, ale chyba w obie strony... -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']tzn. rzucę, jak już będę wiedziała, czy jest miejsce. ;)[/quote]No to już możesz rzucać! :-) A ja też zaraz rzucę, gdzie trzeba! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Gosia_i_Luka']Flaire, dowiedz się, proszę, czy jest jeszcze miejsce, a ja rzucę na wątku agilitowym pytanie, czy ktoś z Wawy by nas nie zabrał... tzn. rzucę, jak już będę wiedziała, czy jest miejsce. ;)[/quote]Dobrze, sprawdzę, coś mi się wydaje, że szansa jest niezła, bo w ostatniej chwili chyba dwie osoby odpadlły. Ty w namiocie, czy w pokoju? Przy okazji sprawdzę w Forcie, czy ktoś nie ma miejsca w aucie.