-
Posts
13134 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Flaire
-
[quote name='deedee']helo pewnie juz o tym było, ale zapytam bo nie mogę znaleźć niczego konkretnego. PIRODOG - szczepionka n ababeszjozę nie dostępna w Polsce, czy ktoś coś wie o niej i jej skuteczności i moze mnie ewentualnie skierować do tych wiadomosci? thanks all[/quote]A wyszukiwarki próbowałaś/eś? Bo rzeczywiście było o tym już kilka razy, rónież w tym topiku, i jak ja wstawiam pirodog do wyszukiwarki, to mi wszystkie te razy wyskakują...
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='Wojtek']Nie, no sorry, ale ta panierowana to Lotka?! Toż to już stara baba!!! ;) :lol: :loveu: [/quote]W tej ostatniej serii, wszystkie serdele to Lotka. Dla zmyły nosi przy obroży Misiną niebieską kosteczkę-adresówkę. :evil_lol: -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Mokka, dzięki! :modla: Z tą ostatnią fotką to było tak, że gdy ja zdecydowała się sobie popływać, to Lotka przez jakiś czas obserwowała mnie z brzegu, ale w miarę, jak się oddalałam, robiła się coraz bardziej niespokojna. W końcu nie zdzierżyła napięcia i rzuciła się w otchłanie na ratunek. Gdy do mnie dopłynęła - zawróciła i obie popłynęłyśmy z powrotem do brzegu. To właśnie uchwyciła na zdjęciu Mokka. :-) Jak widać, pływaczka z niej jeszcze taka sobie, pływa głównie kraulem ;-), chociaż czasem, gdy płynie do brzegu już z aportem w pysku, to płynie po piesku. Wojtek, fajna Fu i prosiak! -
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Ech, najlepiej wstaw zdjęcie... -
[quote name='Mokka'] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img374.imageshack.us/img374/1471/emil1nz7.jpg[/IMG][/URL] [/quote]Leć, Emil, leć!!! A ja polecę z Tobą! :lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
[quote name='fjolka']uszy ma nietypowe powiedzialabym.[/quote]fjolka, a na czym polega ta nietypowość? -
[quote name='Welsh Terrier']Oto następne photo wcześniejsze jeszcze [IMG]http://pauluska3.freehost.pl/amirturzyc.JPG[/IMG][/quote]Tutaj też są błędy w przygotowaniu, z których dla mnie najbardziej rażący jest łeb zrobiony na klepsydrę (wyskubane pod oczami, za to za dużo sierści pozostawiona na kufie oraz na policzkach). To daje wrażenie bardzo szerokiego łba i wąskiej kufy, które są wadami. Bez macania nie wiem, czy ten pies ma te wady, czy nie, ale tak zrobiony je prezentuje. W trymowaniu łap też są błędy, na przykład, stopy nie są zrobione "na kocią łpakę", co daje wrażenie dużej, nie zwartej stopy. I tak dalej. ;-)
-
[quote name='Rauni']Leszek też mi to doradza, bardzo był rozczarowany, jak obcięłam wyłącznie kudły.[/quote]No był już topik o tym, jak cięte ogony wpływają na ruch w agility, teraz byłby nowy temat do dyskusji. :evil_lol:
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Jura, pisz dalej, co to za świństwo... Trzymam kciuki. :kciuki: [quote name='INA']Frisbee:loveu: ... jak by juz zostało przez mojego Vigo złapane, to prawdopodobnie zostałoby zawleczone gdzieś na ubocze oby dalej od pańci i tam na prędko nastąpiłaby kotrola jakości sprzętu fruwającego:cool1: :evil_lol:[/quote]Lotka też tak na razie ma, ale ciocia Mokka w tym momencie wyciąga zza nadrza... drugie frisbee... I to, które ma ciocia jest zawsze fajniejsze od tego, które ma Lotka, więc się wymieniają - Lotka bierze to fajniejsze, a ciocia - to mniej fajne, [SIZE=1]które robi się fajniejsze jak tylko ma je ciocia, a nie Lotka. :evil_lol: [/SIZE] -
Zeszły rok, Miedzynarodowa Wystawa w Krakowie, grupa psów pasterskich. Jak często wygrywają tę grupę gładkowłose owczarki szkockie? :roll: Ale tego dnia, suczka tej właśnie rasy (dogomaniacka suczka zresztą) weszła na ring oczarowując niemal wszystkich tam obecnych - weszła po zwycięstwo i to było widać w każdym jej ruchu. Ustawiła się sama i stała jak posąg, napięta, wpatrzona we właścicielkę. Rasa niefektowna, nie typu bull ;-), suczka nie w rękach sędziego ani działacza (przynajmniej z tego co wiem). Wygrała, bo tego dnia była bezkonkurencyjna, miała właśnie to "coś" i sędzia nie mógł tego nie zauważyć czy nie docenić. Taki pies, w taki dzień, musi wygrać. :-)
-
[quote name='Rauni']Tym co mają wątpliwości co do legalności używania uszu mogę powiedzieć, że one czasem też przeszkadzają, upośledzając widzenie peryferyjne :)[/quote]To je obetnij! :evil_lol: :diabloti: :cool3: :roflt:
-
[quote name='Nitencja']No to przeciez i Enola z T.K nawet byla III na BIS;w Krakowie kolejna T.K byla na BIS junior >> moze zle dane masz ?? Jak pisalam wyzej - jesli piekny jest pies i pieknie przygotowany to sa i pudla :cool3:[/quote]Dokładnie tak. Oczywiście nie zawsze, bo ocena jest subiektywna (na całe szczęście - inaczej nie byłoby wystaw :roll: ), ale piękny, pięknie przygotowany pies niewątpliwie na pudle będzie lądował.
-
[quote name='Nitencja']Eria co do salonu u Bobikow :) sznaucery wychodza im b.dobrze ale niektore teriery juz nie :shake: [/quote]Nitencja, ale eria właśnie pisała tylko o sznaucerach, w odpowiedzi na pytanie o sznaucery... No i oczywiście wiem, że "w salonie" nie da się psa przygotować tak dobrze, jak własnego - w każdym razie ja nie potrafię. I własnie dlatego, wybierając salon, sugerowałabym się psami ich klientów, a nie ich własnymi. Bo na przykład ja własne, które mam na codzień, potrafię przygotować całkiem nieźle, natomiast niewątpliwie totalnie spartoliłabym AT, który przyszedłby do mnie na jedną czy dwie wizyty - to wymaga zupełnie innych umiejętności. Więc ktoś, kto wybrałby moje usługi na podstawie tego, jak wyglądają na wystawach moje psy, nieźle by się zawiódł. ;-) (Oczywiście siebie podaję tylko jako przykład, bo już od bardzo dawna nie robię cudzych psów ;-) ).
-
[quote name='Welsh Terrier']Nitencjo jesteś częściej na wystawach niż ja i sama wiesz co się dzieje, i czyje psy wygrywają. [/quote]Fajnie, że to doceniasz. Szkoda tylko, że nie słuchasz, jak Ci to ta sama Nitencja próbuje wytłumaczyć. ;-)
-
[quote name='Nitencja']Flaire ja sobie zawsze robie wolny dzien w tygodniu by zrobic swoje psy by nie straszyly :) [/quote]No i super, że masz możliwość zrobić sobie taki wolny dzień! :-) [quote name='Nitencja']Uwazam jednak ze moje psy musza byc zrobione najlepiej by nie odstraszaly potencjalnych klientow. :lol: [/quote]Nitencjo, jak wiesz, ja też raczej nie wystawiam nieprzygotowanych psów. ;-) Natomiast jako potencjalny klient jakiegoś fryzjera, nie patrzyłabym głównie na jego własne psy, ale przede wszystkim na psy jego klientów. Bo sam fakt, że własne psy fryzjera wyglądają super wcale nie znaczyłoby, że ten fryzjer potrafi tak samo przygotować cudze psy, których nie ma na codzień, i których nie zna tak dobrze, jak zna swoje. No i oczywiście wiem z własnego doświadczenia, że szewc bez butów chodzi, bo sama zawsze robiłam psy klientów najpierw, a własne dopiero na koniec... :-(
-
[quote name='Nitencja']Kazdy powinien wiedziec co trzyma w domu by jak najmniej przezywac rozczarowan na ringach :diabloti:[/quote]I również by móc odpowiednio psa przygotować - bo jak można zatuszować wady, o których nawet się nie wie? ;-) Ja muszę powiedzieć, że mnie najbardziej jednak odpowiadają sędziowie, którzy odnotowują zauważone wady w opisach. A już szczególnie ci, którzy pomimo dostrzeżonych wad potrafią psa docenić. Dla nas, takim sędzią okazała się na przykład Pani Kozłowska - w opisie wyszczególniła wszystkie znaczące wady u Api, a potem ustawiła ją pierwszą na grupie! :multi:
-
[quote name='IraKa']Czy używanie uszu do sterowania lotem w agility jest dozwolone :crazyeye: :evil_lol: ;)[/quote]No pewnie, że tak! Można nimi również kłapać jak skrzydłami w celu podwyższenia skoku - tak robi moja Misia i dlatego bardzo rzadko strąca tyczki. ;-)
-
[quote name='Welsh Terrier']P.S Psy, które stają na pudle podziele na 3 grupy: - westy - psy typu bull - psy sędziów Niestety takie są fakty Pozdrawiam![/quote]Hmmm... Fakty??? Ja, na przykład - nigdy nie wystawiałam westów - nigdy nie wystawiałam psów typu bull - nie jestem sędzią A jednak suczki, które wystawiałam lądowały na pudle stosunkowo często... Misia pierwszy raz stanęła na pudle na mojej pierwszej polskiej wystawie, nie znałam wtedy w ogóle nikogo, ale umiałam psa przygotować i wystawić chyba całkiem nieźle. ;-) Niemal zawsze mam w ocenie wpis dotyczący dobrego przygotowania i prezentacji... Bo często jest właśnie tak, jak wcześniej pisałam: im dalej się zajdzie w porównaniach, tym ważniejsze staje się przygotowanie i prezentacja - tam, jak już napisała Nitencja, bardziej liczy się efekt i widowiskowość. I moim zdaniem jest to słuszne. A co do doskonałych opisów, to wielu sędziów w opisach wymienia tylko zalety, a wad nie wspomina. Co nie znaczy, że ich nie ma, czy też że sędzia ich nie widzi. ;-) Wady ma KAŻDY pies, więc jeśli nie zauważa się ich u własnego psa, to należy, jak pisała Nitencja, spojrzeć troszkę bardziej samokrytycznie. ;-)
-
[quote name='Elitesse']czas sie zawsze znajdzie - ja w niedziele swoje robilam o 4 rano :evil_lol: :evil_lol:[/quote]Jednym się znajdzie - innym nie. ;-) Ja na przykład o 4 rano często już pracuję ;-).
-
[quote name='Elitesse']szkoda tylko ze wlasnych psow nie umieja dobrze na wystawy przygotowac :shake: a powinnym byc one wizytoiwka fryzjera ![/quote]A może umieją, tylko nie mają czasu, bo klient ważniejszy? ;-) Szewc bez butów chodzi... ;-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Nitencja, bo, bardzo mocno trzymam kciuki za Jaśka. Piszcie, co u niego! Mokka, zdjęcia cudne! Szczeniak jak szczeniak ;-), ale ten błysk w ślepiach Misi normalnie mnie zaskoczył! :evil_lol: TO JEST MOJE SUODKIE MISIĄTKO??? :crazyeye: :lol: -
Mokka ma nowe zdjęcia Leona wskakującego do wody!!! :klacz: :klacz: :klacz: Co prawda nie z pomostu, bo tam, gdzie wyłyśmy, pomost był bardzo wysoki, więc chociaż Leon niewątpliwie by z niego skoczył, to bałyśmy się, że mógłby się uszkodzić (szczególnie, że nie wiedziałyśmy, co jest w wodzie pod pomostem). Ale jak już było pokazane, Leon nie potrzebuje żadnych pomostów, żeby efektownie skakać... :cool3: Mokka, dawaj te zdjęcia! :lol:
-
[quote name='betty_labrador']ojej, jakie to sliczne. Troche z tułowia przypomina aussie, tak jak na moj gust a glowe bardziej w typie jakiegos owczarka ze stojacymi uszami?[/quote]Na przykład, jak już tu było pisane, australisjskiego kelpi? ;-)
-
[quote name='swallow'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Szkoda, że pani Małgorzata Zakrzewska nie brała pod uwagę przygotowania :angryy: [/FONT][FONT=Times New Roman]. [/FONT][/SIZE][/quote]Myślę, że jednak brała (z jej opisu wynika, że ewidentnie brała ;-)), ale że jest to dla niej tylko jeden z elementów, składających się na ocenę, i pewnie nie najważniejszy. I moim zdaniem to jest prawidłowe, szczególnie przy ocenie w klasach. W miarę jak poziom porównania idzie w górę (tzn. od klas, do porównania o rasę, do grup i BISów), waga przygotowania też powinna iść w górę moim zdaniem - bo sędziowanie w grupie jest już typowo bardziej powierzchowne, a nie chcemy dopuścić do sytuacji, gdzie BISa wygrywa pies ewidentnie nie przygotowany (przynajmniej moim zdaniem). Natomiast każdy ma swojego "konika" jeśli chodzi o oceny i moim jest zachowanie się psa na ringu, które niestety bardzo rzadko jest poważnie przez sędziów brane pod uwagę (i nie piszę tu konkretnie o Pani Zakrzewskiej, bo jej sędziowania jeszcze nie doświadczyłam). Bo o ile fryzurę niewątpliwie można zmienić ;-), o tyle zachowanie mooooże się dać zmienić (jeśli pies ma akurat z jakiegoś powodu kiepski dzień :roll: ), ale może nie za bardzo (jeśli pies ma słabą psychikę). A sędzia nie wie, który z tych przypadków ma przed sobą... I pozwalając wygrać psu z ogonem pod sobą może lansować w danej rasie psy z psychiką, która nie odpowiada wzorcowi. Więc to jest mój konik. ;-) Piszę "konik", bo zauważyłam, że w ocenie psów rasy, którą mamy, wszyscy mamy tendencje kłaść większy nacisk na cechy, które u naszych własnych psów są dobre, a mniejszy na te, których naszym psom brak ;-) - więc może psychika jest ważna dla mnie tylko dlatego, że nigdy nie próbowałam wystawiać psa, który nie chciał się wystawić. ;-) Ale może - na odwrót. :-)
-
!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
Flaire replied to a topic in Airedale terrier
Słuchajcie, pomimo że Misia na całych zawodach pokonała w sumie może 5 przeszkód, to i tak załapała się na kilka zdjęć!!! Oto moje ulubione (autor: Marysia_i_gończy): [IMG]http://img477.imageshack.us/img477/1849/imgp5007qm0.jpg[/IMG]