Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. [B]Ulka[/B], myślę, że allegro mu nie zaszkodzi. On będzie miał ładniejsze zdjęcia jak go wykąpiemy i wyczeszemy. No i jak całkowicie mu opuchlizna zejdzie. Ale to zawsze można podmienić. On ma ok. 6 latek. To mały piesek wielkości Amisia, waży max 10 kg (liczę z futrem :lol:). Jest zaszczepiony p.wściekliźnie, odrobaczony i będzie też odpchlony. Charakter ma super, jest bardzo spokojny, grzeczny, towarzyski, ale nie nachalny (właśnie wyleguje się na dywanie obok mnie ;) ). To był kiedyś domowy piesek, bo na widok smyczy się cieszy i umie na niej chodzić. Zachowuje czystość i nie znaczy terenu w domu (tak jak robi to Rudy). Nie wykazuje żadnej agresji ani do zwierząt ani ludzi (jak mu wet zaglądał do pyszczka do chciał kłapnąć, ale to raczej normalne, bo go bardzo bolało). Nie jest zadziorny wobec psów, a suczki baaaardzo lubi (amant z niego straszny ;) ). Na kota nie zwraca uwagi. Jest naprawdę fajniutki i tylko mnie martwi, że wiek może decydować o tym, że może być problem z domkiem. Ale mam ogromną nadzieję, że kogoś zauroczy. Zwłaszcza jak do doprowadzimy do jako takiego wyglądu ;)
  2. Zaświadczenie ma. Została też dziś odrobaczona, a jutro będzie odpchlona i zabezpieczona przed kleszczami ;)
  3. Obawiam się, że ciężko będzie dopasować Rudemu jakąś rasę. To najzwyklejszy kundelek, ale za oryginalny ;) Ja już zaktualizowałam jego ogłoszenie na adopcje.org
  4. Fafik dzisiaj (fotki bez flesha :lol:) Uchachany taki, bo po spacerku ;) [IMG]http://img174.imageshack.us/img174/492/fafrc7.jpg[/IMG] [IMG]http://img174.imageshack.us/img174/8070/faf1qa3.jpg[/IMG] [IMG]http://img407.imageshack.us/img407/1707/faf3yf5.jpg[/IMG] [IMG]http://img187.imageshack.us/img187/1690/faf4jl5.jpg[/IMG] [IMG]http://img187.imageshack.us/img187/9660/faf5gh9.jpg[/IMG]
  5. Ta jej grubość dodaje jej uroku ;) Ona do psów podchodzi z zadartym w gorę ogonem i łbem, nastawionymi uszami. I patrzy z góry. Przeważnie po chwili ogonek zaczyna machać (wygląda to cudnie :loveu:), ale np. Saba trochę się jej boi, jest speszona, bo Klusia podchodzi do niej bardzo pewna siebie i czeka na reakcję. Saba kładzie uszy po sobie i się powoli usuwa. Wczoraj warczała na Sabę i na dwie sunie Musię i Pysię. Trochę się zmartwiliśmy, że może będzie problem u niej z akceptacją innych psów, ale pewnie czuła się po prostu zagrożona, bo ją wszystkie na raz obległy ;) Dzisiaj już nie było warczenia, a z Rudym już się chciała bawić. Z Murką też się obwąchały i nie było problemów. Także powinno być dobrze :cool3:
  6. Jeśli chodzi o miejsce dla Tobisia, to dwa małe psiaki mamy w kolejce i Tobiś może być dopiero jak się po nich coś zwolni... Chyba, że coś się wykruszy (np. znajdzie dom zanim będzie miejsce). W każdym razie to raczej nie kwestia dni, ale tygodni :-(
  7. Ja mam informację, że Rudy przebywał w schronisku od lipca 2005 roku, czyli 3 lata był w schronisku :-( Niewiarygodne, że to taki normalny psiak :-o
  8. [B]Ulka[/B], ja myślę, że można ją już dać. Jest parę ładnych zdjęć, będe dorabiać nowe to się będzie podmieniać. Informacje na jej temat też można uzupełniać w trakcie trwania aukcji. Nie ma na co czekać. Klusia baaardzo się cieszy ze spacerków i kontaktów z psami. To dominantka i jest pewna siebie, ale z Rudym już się chciała dziś bawić :cool3: Micha ucieszona, bo nie jest przyzwyczajona do ruchu. No i ta masa ;) Zrobi parę kroków i już lejzor na wierzchu ;) Co ciekawe załatwia się jak na razie poza boksem :roll: A co do sterylki do zobaczymy czy na brzuniu jest jakiś ślad.
  9. E tam, nie taka gruba, zaokrąglona :oops:
  10. Obecne wpłaty na Klusię: [B]50 zł ewatr 100 zł Ulka18 100 zł Alaa[/B] Koszt pobytu Klusi to 10zł/doba, więc jest prawie na cały miesiąc ;)
  11. Klusia w schronisku w Mielcu czekała na szansę ponad 3 lata... To zdjęcie z 2005 roku... [IMG]http://www.mielec.bezdomne.com/galeria/box%2069%20%283%29.JPG[/IMG] Dzisiaj opuściła schroniskowy boks i dostała szansę na odmianę losu. Zamieszkała w hoteliku, dzięki czemu mamy nadzieję zostanie przez KOGOŚ dostrzeżona i pokochana. Klusia to sunia średniej wielkości w wieku ok. 5-6 latek. Jest przemiła i sympatyczna. Bardzo przyjacielska i pełna energii. Umie chodzić na smyczy. Jest wysterylizowana. Więcej informacji na jej temat będzie się pojawiać w trakcie jej pobytu w hoteliku. Tu Klusia już poza schroniskiem: [IMG]http://img364.imageshack.us/img364/6682/klusiajr9.jpg[/IMG] Ostatni rzut oka na schronisko... [IMG]http://img209.imageshack.us/img209/3803/klusia1of4.jpg[/IMG] [IMG]http://img209.imageshack.us/img209/8039/klusia2lg7.jpg[/IMG] W trakcie podróży [IMG]http://img209.imageshack.us/img209/7967/klusia3se5.jpg[/IMG] Pierwszy spacerek [IMG]http://img212.imageshack.us/img212/8473/klusia4ez1.jpg[/IMG] [IMG]http://img212.imageshack.us/img212/1750/klusia5fm7.jpg[/IMG] [IMG]http://img20.imageshack.us/img20/2525/klusia6ve9.jpg[/IMG] A tu widać jaka Klusia jest duża (sięga kolan) [IMG]http://img139.imageshack.us/img139/486/klusia7dl7.jpg[/IMG] [B] KLUSIA SZUKA DOMKU! [/B] [B]BANEREK Dla Klusi od amyszki [/B];) [URL="http://tiny.pl/4zw9"][IMG]http://iup.in/img/guest/kl.gif[/IMG][/URL] [php] [url=http://tiny.pl/4zw9][img]http://iup.in/img/guest/kl.gif[/url][/php]
  12. W poniedziałek będziemy badać koopę Klary :cool3: Jak skończy leki na grzybka to ją solidnie odrobaczymy :roll: Na razie będziemy jej podawać witaminę B12.
  13. [quote name='Ulka18'] Murka, jak myslisz co sie dzieje z uszami Loga? Czy to z pogryzienia czy to jakas choroba typu martwica?[/quote] Nie mam pojęcia. Wyglądają na popodgryzane. Dużo psów w schronisku ma ubytki w uszach, to chyba efekt ścisku i stresu :-( A może to jakiś pasożyt, grzybica albo sama nie wiem co :roll: W każdym razie wyglądają dużo gorzej niż na zdjęciach poprzednich :-(
  14. No i mnie zabrali :multi: [IMG]http://img367.imageshack.us/img367/4839/amiss5fs9.jpg[/IMG] [IMG]http://img399.imageshack.us/img399/1153/amiss6hb0.jpg[/IMG]
  15. No i Amiś już ze swoim Państwem w Dębicy ;) Mam nadzieję, że się będzie dobrze sprawował i że stadko go zaakceptuje (z wzajemnością) :roll: Tutaj już pod schroniskiem w Mielcu, roprostowujemy kości ;) [IMG]http://img134.imageshack.us/img134/8047/amissdt6.jpg[/IMG] [IMG]http://img178.imageshack.us/img178/2475/amiss1qd3.jpg[/IMG] Amiś z trwogą spoglądał i nasłuchiwał szczekania psów ze schroniska... [IMG]http://img389.imageshack.us/img389/8559/amiss2pp2.jpg[/IMG] Pańciowe przyjechali! [IMG]http://img187.imageshack.us/img187/2488/amiss3ze3.jpg[/IMG] [IMG]http://img139.imageshack.us/img139/346/amiss4wu7.jpg[/IMG]
  16. [B]Ulka[/B], ja bym podkreśliła fakt, że Rudy to mały piesek (może w tytule a na pewno na początku opisu). To duży atut dla niego, a na fotkach tego nie widać (postaram się o takie, aby było widać).
  17. Krówek nadal bryka :cool3: A tu z podwiniętą wargą ;) W przyszłym tygodniu jeśli wszystko pójdzie dobrze wybierzemy sie z Krówkiem do okulisty.
  18. Widziałam Izę w świetlicy, ale nie wiem co mogłabym napisać, poza tym, że ma się dobrze ;)
  19. Tobi mieszka teraz w osobnym "pokoiku". Nie miał ochoty na pozowanie na zdjęć. Tobiś na razie ma przepisane o ile dobrze pamiętam 4 rodzaje kropli do oczu. Trzy Kierownik już wybrał, z czwartymi jest problem, bo pani w aptece nie mogła rozczytać nazwy (skrótu), dopiero wet schroniskowy podał nazwę, ale okazało się, że w aptece takiego czegoś nie ma i Kierownik musi dopiero zadzwonić do dr Balickiego, skąd może te krople sprowadzić. Kierownik w ogóle musi zadzwonić do dr Balickiego, żeby się wszystkiego dowiedzieć. Na razie wiadomo tylko tyle, że weci z Lublina stwierdzili, że pies generalnie kwalifikuje się do uśpienia :roll: Że możliwa by była operacja (koszt 1500-2000 zł), ale co ona da, to się dopiero Kierownik się dowiedzie po telefonie. Jej przeprowadzenie jest raczej nierealne w warunkach schroniska, bo trzeba by było jeździć z Tobim na kontrole, a to jest ponad fizyczne możliwości schroniska. Obecnie sprawność oka, które jest, oceniana jest na 80%.
  20. Sprawują się bardzo dobrze, ale widać po nich koczowanie, bo wszelkie ptactwo (wróble, gawrony) są dla nich duużym obiektem zainteresowania :cool3: No i wygrzebują z ziemi dżdżownice :roll: Nie chcę wiedzieć co z nimi robią :shake: Przeważnie wszystko robią razem ;) [IMG]http://img187.imageshack.us/img187/180/burexe5.jpg[/IMG] [IMG]http://img170.imageshack.us/img170/8620/bure1va8.jpg[/IMG]
  21. Z Fafikiem dzisiaj zdecydowanie lepiej. Wydaje mi się też, że opuchlizna nieco zeszła. Jest weselszy i chyba lepiej się czuje :roll: Tylko straszliwie sie broni przed płukaniem mordki i podawaniem leku przeciwbólowego do pyska... Jest bardzo grzeczny i spokojny. No i w domu zachowuje czystość :cool3: [IMG]http://img174.imageshack.us/img174/9788/fafikbv3.jpg[/IMG] [IMG]http://img120.imageshack.us/img120/4976/fafik1pj0.jpg[/IMG] Boi się lampy i dlatego zdjęcia w domu nie wychodzą za dobre. [IMG]http://img240.imageshack.us/img240/3826/fafik2at5.jpg[/IMG]
  22. Bunia i Joyka dzisiaj [IMG]http://img413.imageshack.us/img413/7457/buniaab0.jpg[/IMG] [IMG]http://img339.imageshack.us/img339/2074/joykaoy1.jpg[/IMG]
  23. W ogródku jest 4-miesięczny ONek. Niestety ma problemy z łapkami, to się chyba nazywa niedźwiedzia łapa. Bierze leki i witaminy więc jest szansa, że z tego wyjdzie. [IMG]http://img174.imageshack.us/img174/6697/onek1gl9.jpg[/IMG] [IMG]http://img150.imageshack.us/img150/707/onekuw8.jpg[/IMG]
  24. W ogródku jest 4-miesięczny ONek. Niestety ma problemy z łapkami, to się chyba nazywa niedźwiedzia łapa. Bierze leki i witaminy więc jest szansa, że z tego wyjdzie. [IMG]http://img174.imageshack.us/img174/6697/onek1gl9.jpg[/IMG] [IMG]http://img150.imageshack.us/img150/707/onekuw8.jpg[/IMG]
  25. Logo dzisiaj: [IMG]http://img407.imageshack.us/img407/3724/logogr1.jpg[/IMG] Wydaje mi się, że jego uszy ulegają gwałtownej degradacji :-( [B]Ulka[/B], czy kojarzysz tego pieska? Jest w boksie 35. [IMG]http://img216.imageshack.us/img216/6869/niewidomykt2.jpg[/IMG] Śnieżka :loveu: też jest niewidoma???
×
×
  • Create New...