Jump to content
Dogomania

Justa

Members
  • Posts

    8398
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Justa

  1. [quote name='sylwiaskalska']Aga nie ma takiego słowa przetrymowuje, samo słowa trymuje oznacza wyrywania martwiego włosa, trymuje się psa aby jego włos był szorstki i co to znaczy do gołego ? to nie kurczak aby go skubać go "gołego" :)[/QUOTE] Przetrymowuje to znaczy mniej więcej tyle, że się dość często wyjmuje włos, ale partiami. Sznaucery niektórzy skubią do gołego (nie wiem jak z gryfonikami) czyli wyrywasz wszystko aż do gołej skóry (czyli raz a dobrze) ;)
  2. [quote name='eria']Tak, a nie wiedziałaś wcześniej ? :) Zapomniałam jeszcze na tej liście o wykonywaniu morfologii i biochemii krwi, badaniu moczu, barwieniu preparatów pod mikroskop. To też jest trochę pracy. Nie ma w ogóle porównania z nudzeniem się w małym gabinecie ;)[/QUOTE] Coś mi się tak kojarzyło, ale nie byłam pewna ;) A co do kliniki to owszem - roboty jest mnóstwo, ale i satysfakcja większa i człowiek się nie nudzi i więcej można się nauczyć ;)
  3. [quote name='eria']Tak samo było z Kreosiem, przecież dzień przed śmiercią szalał z piłeczką jak młody bóg. Co robię- sporo pisania, ale OK już Ci wynotuję Klinika ma jak wiadomo szpital, w którym zostają zwierzęta na noc lub na kilka dni, w którym siedzą przed i po operacjach. -Podawanie leków zwierzętom, o których decyduje oczywiście lekarz -wpisywanie wszystkiego na temat samopoczucia zwierzęcia, każde obserwacje i użyte leki na kartę która wisi sobie na jego klatce a potem wpisywanie kart w komputer do programu 'klinika xp" -przygotowanie pacjentów do zabiegu po premedykacji, czyli założenie wenflonu, wygolenie pola operacyjnego - przygotowanie sali , sterylnych narzędzi, sterylych gazików itp , podłączenie zwierzaka do ekg i urządzenia z tlenem -asystowanie przy zabiegach -po zabiegach ogarnięcie całego syfu i wyporządzenie zwierzaka (kołnierz,ubranko, antybiotyk, lek przeciwbólowy itp) -pilnowanie by w komputerze stan szpitala się zgadzał co do konkretnych zwierząt i przydzielonych klatek -wyprowadzanie psów na spacery , sprzątanie w klatkack/boksach -w klinice są 4 gabinety, kazdy ma swoje wyposażenie, którego trzeba pilnować czy wszystko jest , bo lekarze to bałaganiarze i rzucają wszystko gdzie popadnie :D - doraźna pomoc w gabinetach jak lekarz potrzebuje, odnotowywanie przeprowadzanego wywiadu w komputerowej karcie pacjenta -przygotowanie zaleconych leków -sporządzanie zamówień leków to tak w duuuużym skrócie...[/QUOTE] Najgorzej, że pies daje znać jak jest już praktywnie bardzo źle. U kota łatwiej zobaczyć objawy - chowa się, przestaje jeść.. Pies choćby mu się wszystkie zęby ruszały jadł będzie dalej. Z tej długiej listy wnioskuję, że jesteś technikiem wet? :p
  4. [quote name='jambi_']tylko przygotuj sie na to że będzie szczekać... :megagrin:[/QUOTE] :lol: Kot nie przeżyje wielkiego szoku - z jednego sznupokowego oddziału psychiatrycznego przeprowadzi się do drugiego :diabloti:
  5. Wieki się nie odzywałam, ale zaglądam regularnie ! Chociaż od 1,5 miesiąca to 'regularnie' nie wygląda tak regularnie jak powinno.. Przykro mi z powodu Soni :( To straszne - pies wygląda na w pełni zdrowego, a z dnia na dzień okazuje się, że sypie się od środka.. Nie doczytałam - co Aniu robisz tak konkretnie w klinice? Jeśli to nie tajemnica oczywiście ;) Fotki Foxi jak zwykle :loveu:
  6. [B]waszuś[/B], jak będę szukać kota na nową drogę życia, to z pewnością u Ciebie :loveu:
  7. :loveu: Są wyniki, wszystko super oprócz nieco podwyższonego ALAT, ale dostanie po zabegu leki na wątróbkę i powinno wrócić do normy ;)
  8. Dzięki dziweczyny za wsparcie :loveu: Jaszczurka wakacyjna ;) [IMG]http://img251.imageshack.us/img251/3395/dsc1530g.jpg[/IMG] A jeśli chodzi o mnie, to ilość materiału jest porażająca i nawet nie chce mi się myśleć o końcu miesiąca, kiedy zwalą się wszystkie zaliczenia :mdleje:
  9. My już jesteśmy po wizycie u pani doktor. Zabieg mamy umówiony za tydzień. Na żaden środek znieczulający nie jest uczulona, więc wszystko powinno być w porządku. Osłuchowo serducho w porządku również. Krew pobrana na biochemię i morfologię - teraz czekamy na wyniki - mam nadzieję, że wszystko w normie. Mogę być przy zabiegu, więc nie będzie nerwowego oczekiwania - choć pewnie do najłatwiejszych doświadczeń to też nie będzie należało.. W każdym razie trzymajcie kciuki !
  10. Trzymajcie za nas kciuki w środę, bo mamy wizytę u dr. Jodkowskiej w sprawie Galinowych zębów i dziąseł..
  11. Jak macie dość to krzyczcie ;) [IMG]http://img830.imageshack.us/img830/6295/dsc0085zr.jpg[/IMG] [IMG]http://img191.imageshack.us/img191/6852/dsc0464al.jpg[/IMG] [IMG]http://img213.imageshack.us/img213/7226/dsc0451c.jpg[/IMG]
  12. Kairosik [IMG]http://img266.imageshack.us/img266/6920/dsc0391x.jpg[/IMG] maluchy w Ewcię wpatrzone :loveu: [IMG]http://img825.imageshack.us/img825/4182/dsc0422t.jpg[/IMG]
  13. [quote name='ariss']Tą fotą przebiłaś wszystko!!!!!!!!!!!!!:loveu:[/QUOTE] Bo Różyczka jest najwspanialsza i od początku moja moja :loveu:
  14. Różyczka [IMG]http://img707.imageshack.us/img707/9533/dsc1724f.jpg[/IMG]
  15. Maluchy są wychuchane po czubeczek tych wszędobylskich nosków :loveu: Kojot, to Ty nie wiesz, że od jednego sznaucera lepszych jest tylko dziewięć sznaucerów? :p
  16. O fotki ogólnie ciężko, bo maluchy bardzo szybko się ruszają, a miejsca mało i światła również w pokoju. Więc niestety większość fotek nie nadaje się do publikacji ;) [IMG]http://img294.imageshack.us/img294/7349/dsc0399h.jpg[/IMG] [IMG]http://img80.imageshack.us/img80/580/dsc0489e.jpg[/IMG] [IMG]http://img502.imageshack.us/img502/8127/dsc1729.jpg[/IMG] [IMG]http://img576.imageshack.us/img576/6424/dsc0056ww.jpg[/IMG] [IMG]http://img99.imageshack.us/img99/4117/dsc0058t.jpg[/IMG]
  17. Moja różyczka :loveu: [IMG]http://img574.imageshack.us/img574/263/dsc0016n.jpg[/IMG] Ziutka [IMG]http://img181.imageshack.us/img181/1540/dsc0023b.jpg[/IMG] Błękitka [IMG]http://img155.imageshack.us/img155/2641/dsc0082zx.jpg[/IMG] A tu niech się Ewa wypowiada, które to dziecko :p [IMG]http://img2.imageshack.us/img2/9958/dsc0051qu.jpg[/IMG] [IMG]http://img530.imageshack.us/img530/7617/dsc0068m.jpg[/IMG] Szczeniaki są prześwietne. Wszystkie odważne, ciekawskie, skaczą, szczekają, sikają, biegają, gryzą się, warczą :loveu: Weszłam do kojca to 4 zaatakowały mnie od przodu niemal wchodząc mi na głowę, a 4 zabrały się za cięgnięcie włosów. Będą z nich niezłe pociechy w nowych domkach, bo urwisy to już są ;)
  18. Tak jak obiecałam, kilka zdjęć - reszta będzie kiedyś jak będę dysponować większą ilością czasu ;) Szczeniaki są mega, kocham je wszystkie :loveu: Jestem pogryziona, podrapatana, obśliniona, mam pozaciągane ubrania :loveu: [IMG]http://img151.imageshack.us/img151/2941/dsc0057bg.jpg[/IMG] [IMG]http://img443.imageshack.us/img443/4169/dsc0078sj.jpg[/IMG] [IMG]http://img560.imageshack.us/img560/5720/dsc0511.jpg[/IMG] [IMG]http://img839.imageshack.us/img839/1121/dsc1745.jpg[/IMG] [IMG]http://img89.imageshack.us/img89/601/dsc0526d.jpg[/IMG] Dziękuję Ewuń za gościnę i wycałuj wszystkie wszystkie póki wszystkie są !
  19. [URL="http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/DSC_6378.jpg"]http://i444.photobucket.com/albums/qq164/gassira/DSC_6378.jpg[/URL] :loveu: :loveu: :loveu: Już jutro je wszystkie wytarmoszę :loveu:
  20. Jutro to ja już sama sobie moją różkę obfocę, o ! :p
  21. [quote name='ariss']a fotki różki będą jutro:razz:[/QUOTE] I co? Gdzie te fotki? :placz:
  22. [quote name='LeCoyotte'] Ale przez większość życia była maszynką robiona;) Wolałbym mieć psa z rzadszym włosem, ale całego czarnego.[/QUOTE] I to był duży błąd ! Siwa to ona jest na łapach, ale ma prawo - 7,5 roku do czegoś zobowiązuje ;)
  23. [quote name='LeCoyotte']Ale za to można ją ciachać maszynką bez widocznych efektów ubocznych[/QUOTE] Oj nie pamiętam kiedy robiłam ją ostatnio maszynką :mdleje:
  24. Ależ ona ma tego włosa ! :loveu: Tylko Galina taka łysa ze znajomych sznupków :mdleje: :lol:
×
×
  • Create New...