-
Posts
8398 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Justa
-
Nie powiedzieli kiedy będzie dostępny.. Mają w tej chwili tylko brązowe :shake: Wolałabym nie płacić za przesyłkę i kupić w stacjonarnym, a akurat w animalii wycofali rogza :placz: (miałam odbór osobisty na bemowie)
-
Niebieskiego zaciskowego "miękkie i lekkie:" Nie rzucę, przecież wiecie ;) Taki nieciekawy czas po prostu.. Dziś już lepiej i niedługo idę podbijać farmakologię :p Wiem wiem, kochane jesteście, że tak mnie wspieracie :loveu: Na moje mało wprawne oko to nie prostownik ino zginacz ;)
-
[quote name='Asiaczek']Ale to przy znieczuleniu miejscowym, tak? Kaszak to nie jest jakaś b.powazna operacja. Nacięcie, wyciśnięcie i zaszycie. Ale na pewno będę mocno 3mać kciuki:) Pzdr.[/QUOTE] Pewnie zależy od tego na ile pies jest spokojny i da sobie grzebać w głowie ;) Galina miała usuwanego kiedyś dawno dawno temu, przy ogólnym z tego co pamiętam.. Trzymam kciuki za powodzenie !
-
Każdy robi ze swoim psem to co uważa za stosowne, więc nie będę się sprzeczać ;) Zapominam Galinie umyć paszczy już od 3 dni :mdleje: Nie mam gdzie się uzewnętrznić więc zrobię to tutaj: WETERYNARIO, MAM CIĘ DOŚĆ !
-
Dostałam odpowiedź od DrPets i nie mają tego co chcę :placz: A pozatym to mi smutno i rzucałam już dzisiaj 3 razy studia :placz:
-
[quote name='Doginka']Chyba psiulek zostanie w hodowli:lol: A ja mam wielki problem z Lotosem:-( On nie chce jeść:-( nic nie chce jeść, nawet kiełbaski:-( od 2 dni dostaje po jednym żwaczu na dzień i nie wiem, czy przypadkiem od tego nie boli go brzuszek:roll::hmmmm:[/QUOTE] Całkiem możliwe, mogą mu te żwacze nie służyć po prostu - zresztą jeden dziennie dla takiego małego pieska to chyba sporo? A pije? A tak sobie pomyślałam jeszcze - może się struł czymś na spacerze, jak tak głupol wszystko zjada łącznie z kupami :p
- 21590 replies
-
Problemy skórne, alergia i nie wiadomo co - błękitny staffik
Justa replied to Martens's topic in Dermatologia
[quote name='Martens'] Jaja zresztą są w większości karm, podobnie niezidentyfikowany tłuszcz zwierzęcy, cosie "drobiowe" czy coś z nabiału - i[B] zostaje nam do wyboru raptem kilkanaście karm[/B]. [/QUOTE] Może pocieszy Cię fakt, że Galina ma dokładnie 2 karmy do wyboru (z czego jedna wycofali z rynku, a na drugą była odczulana) ;) Myślę, że dobrze że poszliście na te testy, bo przynajmniej jeden problem odpada (chociaż oczywiście alergia tez może postępowac i za jakiś czas może się okazać, że kolejne alergeny się dołączyły). W takim razie czekam na efekty wizyty u pani doktor. Po nitce do kłębka dojdziecie ze wszystkimi problemami, trzymam mocno kciuki ! -
Problemy skórne, alergia i nie wiadomo co - błękitny staffik
Justa replied to Martens's topic in Dermatologia
Biedactwo :( Dobrze, że jest choć mała poprawa i alergia chociaż po części jest wykluczona, a ta co była - zaleczona i pod kontrolą. Zobaczymy co pani doktor zadecyduje dalej, odzywaj się ! -
[quote name='Matusz']ja staram się delikatnie usuwać tylko sam kamień raz na jakiś czas :)[/QUOTE] A sobie też pilnikiem jeździsz po zębach? :diabloti:
-
[quote name='Bonsai']No u mnie sesja zimowa zawsze była lżejsza. Ale jak pomyślę o letniej, to się boję, że nawet gdy teraz zacznę się uczyć, to się nie wyrobię. :P A rzeczywistość mnie przeraża, bo szykują się konieczne zmiany, za dużo stagnacji ostatnio. Ale to wszystko nie jest takie proste... A Twoja?[/QUOTE] Letnią też mam straszną.. W tej tylko jeden egzamin, ale przez egzaminem huhuhuuu.. Jednak tydzień to trochę za mało, żeby nauczyć się kilkuset leków na środowe kolokwium :mdleje: A moja rzeczywistość.. Codziennie powtarzam ten sam schemat. Ostatnio częściej nudzi mnie moje życie niż fascynuje.. [quote name='Korenia']Eee ;) Raczej nie ;) Praktycznie każde inżynierskie ;) i ogólnie wszystkie 'bardziej ścisłe' ;) humaniści tylko się nie uczą! :shake::eviltong:[/QUOTE] [quote name='Agnes']to chyba ja bylam na innych inzynierskich:evil_lol: bo u mnie bylo co robic i miedzy sesjami i podczas sesji:eviltong:[/QUOTE] Mój wniosek nasunął się z rozmów ze znajomymi, którzy są na innych kierunkach i obserwacji związanych z ich uczeniem się ;) [quote name='Matusz'][B][COLOR="blue"][COLOR="navy"]hej mła tele :loveu: A ja tam sam, bez narkozy Tobiaszowi zdejmuję pilniczkiem kamień, idzie jak po maśle :)[/COLOR][/COLOR][/B][/QUOTE] hej hej, dawno coś Cię nie było ! Nie jestem zwolenniczką - pisałam wcześniej, że w ten sposób można uszkodzić szkliwo. [quote name='Katerinas']o rany :( U nas Dora ma kamień ale nie jakiś straszliwy. Musze się wybrać do weta na ściągnięcie tegoż ...[/QUOTE] Nie jest źle, już wszystko się zagoiło ;) Ja żałuję, że tak długo czekałam, bo tak bardzo bałam się reakcji alergika na narkozę. Aż pewnego dnia zaglądając jej do paszczy, a właściwie podciągając wargę tak jej uraziłam obolałe dziąsło, że pies autentycznie ma uraz - do dzisiaj, ale pracujemy nad tym. A jeśli kamień nie taki straszliwy to może spróbuj z tym Petosanem/Orozyme - częściowo podobno rozpuszcza. Myślę, że nie zaszkodzi, a zapobiegnie powstawaniu nowego. - - - Przepraszam Was, ale nie mam zdjęć. Od kiedy się obudziłam przez cały dzień siedzę nad książkami.. Mam dość, a tyle jeszcze przedemną.. Nienawidzę nienawidzę nienawidzę farmakologii :placz:
-
[quote name='ariss']e tam teraz waży około 12kg- dasz radę:loveu: to Galine możesz w weteranach wystawiać:loveu:[/QUOTE] Jak sobie przypomni ciotkę i się da, bo nie zapominajmy, że to sznaucer :diabloti: Galina jest szczerbul - nie ma 2 zębów :placz: Nici z naszej kariery :placz:
-
[quote name='Bonsai']Mnie też męczą z nauką. Ale zerówki pobrałam i został tylko jeden egzamin - prawo publiczne gospodarcze. Nudne, ale jest zestaw pytań, więc dam radę. I jak zwykle w najlepszym momencie wzięłam sobie kolejnego tymczasa. Patrz Kajtek z mojego podpisu. Za miętkie mam serce. A poza tym... przygniata mnie szara rzeczywistość. :([/QUOTE] Najważniejsze, że widać u Ciebie koniec, zaciskam kciuki za Ciebie Przyszła Pani Prawnik ! :) O rany.. A jednak kolejny tymczasik, Ty to masz zdrowie dziewczyno, ale jakie dobre serduszko ! :loveu: A co z rzeczywistością Twoją? Może to samo co z moją..
-
I co wtedy słyszę? "Widzisz, jaka niedobra ta twoja pańcia piesku.."
-
Ja jak za mocno szorowałam to też krew leciała, szczególnie że te zęby są dość małe i zawsze tam zahacza kawałek o dziąsło.. Z narkozą wszystko w porządku, byłam przy zabiegu więc nie było stresu oczekiwania, ale i tak nieźle to wszystko przeżyłam. Wybudziła się dość szybko, nie potrzeba było nawet nic cucącego ;) W każdym razie żałuję, że tak długo to odkładałam, ale pani doktor powiedziała, że jak na nigdy nie zdejmowany kamień to i tak jest nieźle :p
-
[quote name='ariss']mały morderca jest teraz oczkiem w głowie, wielkim szczęściem a ja jak to wszystko słyszę to serducho się raduje:loveu: a Różyczka ma już ponad 4 miesiące, czas pędzi strasznie. Jeszcze niedawno Gass była szczylem a w tym roku będzie miała już 4 lata:crazyeye:[/QUOTE] Wiedziałam, że znajdziesz jej dobrych ludzi :loveu: A ja miałam nadzieję, że jak stopnieje ten lodowiec i się w końcu spotkamy to wezmę Różyczkę na rączki, wyprzytulam i wytarmoszę a tu TAKI WIELKI PIES będzie :placz: 4 lata? Galina w tym roku 8 :diabloti:
-
Co ciekawsze jest obiad i mój pies robi pielgrzymkę do wszystkich, tylko moje krzesło omija.. Ciekawe czemu :roll:
-
[quote name='Agnes']Ja kupilam pooperacyjna, ale jak mowilam przegielam ;) Wczesniej byly problemy, bo uzywalam za twardych.... Jak to stracila? Podczas czyszczenia jej wyrwali??[/QUOTE] Ale jakie problemy? Raniłaś jej dziąsła? Wyrwali to za dużo powiedziane - właściwie wyjęli z zębodołów.. Efekty kamienia nazębnego :shake:
-
Tudzież "Oj, to tak tyci na koniec języczka !" :mdleje:
-
[quote name='Agnes']Fakt, u Azy podniose firanke i moge sie dostac wszedzie ;) Tak tak ten kamien probowalam lekko gaza ale nic nie szlo, wiec zostawiam. Musze tylko jeszcze szczoteczke troche lepsza kupic...Kolejna ;)[/QUOTE] A jeszcze na dodatek muszę odnaleźć się w tym gąszczu brody ! :mdleje: My mamy taką zwykłą miękką szczoteczkę dla dzieci. Najpierw i tak nakładam palcem pastę, a dopiero potem myję, wydaje mi się to bardziej wydajne, bo tak to zawsze gdzieś ta część pasty zostawała na brodzie, albo gdzieś mi się omsknęła i w język trafiła :diabloti: A i szczoteczka jest niezbędna szczególnie przy górnych siekaczach, bo paradontoza się wkradła i zbiera się tam sporo resztek jedzenia.. Chwaliłam się już że Galina straciła 2 zęby i jest szczerbul? :p
-
Problemy skórne, alergia i nie wiadomo co - błękitny staffik
Justa replied to Martens's topic in Dermatologia
I jak tam u Was? -
Oj to się zjednoczymy w doprowadzaniu do formy swoich suk, bo ja też tylko czekam na cieplejsze dni.. Odchudzanie psa, gdy mieszka się z rodziną jest sprawą koszmarną. I nawet nie chodzi o podrzucanie jakichś pyszności w 'międzyczasie' a o niemożliwość zmniejszenia dziennej porcji jedzenia :mdleje: NIE BO BĘDZIE GŁODNA !
-
[quote name='Agnes']Ceny mniej wiecej jak na stronie. Moga sie ciut roznie. Dokladnie nie pamietam, bo kupowalam jak byla wielka wyprz:diabloti: Zadzwon do nich jak bedziesz sie wybierac, zebys "klamki nie pocalowala":lol: Mieli zmienic godziny otwarcia, ale nie wiem czy to juz nastapilo. A wejscie jest od strony parkingu, po schodkach. Ja sie naszukalam:evil_lol:[/QUOTE] Też chciałam skorzystać z wielkiej wyprz, ale nie mieli tego czego pragnęłam :placz: Skoczę w przyszłym tygodniu jak dobrze pójdzie :p
-
[quote name='Agnes']A to uzywam tej samej ;) I ona z tych polecanych? No u mojej zapach sie bardzo poprawil odkad myjemy, bo wczesniej bylo tragicznie. Niestety na tylnych trzonowcach w dwoch miejsach juz jest kamien, z ktorym nic nie zrobie. Z osadem tez nie wiem ile robie ;) Kupilam mega miekka szczoteczke, nie wiem na ile skuteczna, ale z poprzednimi byly cyrki, teraz suka siedz i czeka az skoncze ;)[/QUOTE] Nasza pani stomatolog polecała tę, ale jest jeszcze jedna - Petosan się chyba nazywa - i podobno jest nawet lepsza. Tylko podobno w wypadku orozyme wystarczy nałożyć na zęby/dziąsła a pies ją sam rozprowadzi jęzorem, ale coś mi się nie chce w to wierzyć, więc myjemy. Początkowo były cyrki i u nas, ale teraz jest już nieźle, choć jest takie jedno miejsce gdzie dziąsło miała naruszone i czasem uszkodzę jej błonę śluzową, ale staram się omijać to miejsce. Osad Ci zejdzie nawet jak zdrapiesz odrobinkę paznokciem, z kamieniem nic nie da się zrobić oprócz czyszczenia u weterynarza. Tzn owszem, można probować to ściągać mechanicznie peanem albo innymi cudami, ale w ten sposób można tylko szkliwo uszkodzić.. Tak czy inaczej - masz łatwiejszą sprawę, bo zęby duże, a u tego mojego wypierdka to.. :lol:
-
Azulcowa naprawdę ma niezłe wcięcie ! :loveu: A paluch jej przeszkadza? Łapa się rozjeżdża tak jak myślałaś? A ja pamiętam jak mała Dorka miała nogę w gipsie :loveu:
-
Oooo mały morderca w pościeli :diabloti: :loveu: O litości KIEDY Różyczka tak urosła?! :mdleje: