Jump to content
Dogomania

Leaderboard

The search index is currently processing. Leaderboard results may not be complete.

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 03/27/21 in all areas

 1. A jeśli już trzeba się pożegnać to nie w zimnej lecznicy. Niech wetka przyjedzie do domu. Feniowi jeszcze naleśnika, ciepłe posłanko i kochające ramiona. I dopiero wtedy pożegnanie.
  9 points
 2. Wszystkie macie rację, bo wszystkie chcecie dla Fenisia jak najlepiej. Żal ściska straszny, że on aż w tak złym stanie. Nie wiem jaką decyzję podejmie mari, ale w każdej będę Ją wspierać. Wiecie co mi daje choć trochę pociechy w całej tej sytuacji? On nie jest w schronie! Wyobraźcie sobie, że on by tam został... i sam nadal musiałby być zdany na chorobę, cierpienie, nieludzkie traktowanie. Nikt by nie pomógł. Nikt nie ulżył. Jak dobrze, że on stamtąd wyjechał!
  7 points
 3. Ida pojechała do domku:) Oczarowała nową rodzinkę, była zachwycona, że wszyscy ją głaszczą i że jest w centrum uwagi. Przytulała się do wszystkich. Parę fotek z przymierzania i zakładania szelek:
  6 points
 4. Pomóc Feniksowi trzeba , żeby mu ulżyć , a nie dla zaspokojenia własnych potrzeb. Operowanie tak chorego i starego psa , po to żeby pożył , a właściwie się jeszcze pomęczył, dla mnie jest nieludzkie.
  5 points
 5. Weszłam z nadzieją na zdjęcia uśmiechniętego Fenisia, a tu jakbym obuchem w głowę dostała.... Więc to już jest tylko kwestia kiedy pożegnać Fenixa ? Nic się nie da zrobić ? nie próbujemy nawet walczyć? Zdaję sobie sprawę ze stanu psa, że może się nie wybudzić po operacji, ale skoro i tak jest rozważana decyzja o eutanazji to może warto dać mu szansę. Wola życia czasem czyni cuda, a Fenix chyba pokazał że wolę walki i życia ma jak mało który pies. Po prostu trudno mi zrozumieć że tyle wycierpiał, tyle wytrzymał, tak długo czekał, a potem miałby dostać tak mało czasu, tylko chwilę do
  4 points
 6. Dzień dobry, jesteśmy z okolic Szczebrzeszyna, chcemy bardzo podziękiwać wolontariuszkom za pomoc ze sterylizacją kotki.
  4 points
 7. Mam tak samo... W listopadzie uśpilam swojego. Ciężko mi było ale wiedziałam, że on by tak chciał. Życie które go czekało to nie było życie " na jego warunkach". Fenio przeżył u Mari najlepszy (prawie) miesiąc życia odkąd pewnie sięga pamięcią. Takie psy warto ratować, żeby nie konały w schronach. Żeby dostały szansę na godne odejście, przy ,,ludziu", nie gdzieś w kącie, za kratami.
  4 points
 8. Żabka pojechała na swoje :) Kasia nie miala watpliwości co do rodziny, tym bardziej znając bezproblemowa nature Żabki naszej. SUnia skradła serca. Zamieszkała w Gostyniu. Pan przed chwilą podesłał zdjęcie i kilka słów, że Żabka jest nieprawdopodobnie grzeczna, aż nie do wiary, że taka idealna :) :)
  3 points
 9. Współczuję mari szczególnie. Feniks trzymał się dla niej. Teraz , gdy zaznał ciepła i miłości, czas dać mu odejść godnie. Nie zasłużył na to, by cierpieć dla nas. Ktoś pisał: naleśniczek, głaskanie, wetka w domu niech go wybawi na zawsze.
  3 points
 10. Dunaj czeka na jedzonko:) "No kiedy ta Pani to rozmiesza i zacznie mnie karmić:):):)"
  3 points
 11. Aśka7, Feniks z pewnością podziękowałby Tobie!...że wiozłas go ponad 1000km i mógł skosztować te pyszne naleśniki Mari! Dzięki Wam dziewczyny mógł poczuć chociaż kilka chwil być psem kochanym. Mari,ukłony!Trzymaj się Kochana. Odpoczywaj umęczony cudny piesku Feniksie :(:(
  2 points
 12. Żegnaj Fenisiu, tak żal że nie było ci dane dłużej nacieszyć się dobrym życiem. Mari, bardzo dziękuję za opiekę nad nim, zrobiłas dla niego więcej niż było można, przez te kilka tygodni dokonałaś cudu. Fenix był u Ciebie taki zaopiekowany, kochany i taki szczęśliwy - a my razem z nim. Dałaś mu dom, ogrom serca i miłości, nawet nie próbuję sobie wyobrazić jak Ci ciężko, trzymaj się.
  2 points
 13. I jeszcze takie zdjęcia otrzymałam; Belmondo ma podwójne zabezpieczenie nawet w ogrodzie. Minka jeszcze taka sobie...
  2 points
 14. Wczoraj zadzwoniła do mnie pani Miłej, że z sunią już dobrze, usg to potwierdziło. Pogoda w Szczecinie piękna, więc skorzystały z wiosennego ciepła i były na działce, którą Miła bardzo sobie upodobała. Życie toczy się dalej, musi. Pożyczyłam pani i suni zdrowia, poprosiłam, aby dziewczyny dbały o siebie, a czas zrobi swoje... Powiedziałam, że jesteśmy z nimi myślami.
  2 points
 15. :( Mari - sprawiłaś,że Fenix poczuł sie ważny,kochany,zaopiekowany,nawet ból zszedł na drugi plan...odszedł godnie,otoczony miłością i troską,jak domowy przytulas,a nie niezauważony w betonowym boksie. Dziękuję Mari,z całego serca dziękuję,ukłony dla Ciebie.
  2 points
 16. Pobiegł kochany, ratowany do końca, obok Mari, dla ktorej był ważny. Z naszymi ciepłymi myślami. Jestem pewna, że tak było najlepiej dla niego. Bardzo ciężko o tym myśleć, ale najtrudniej jest Marysi, którą przytulam mocno i z całego serca dziękuję za wspaniałą opiekę nad Fenisiem, za dom, który poznał przed odejściem.
  2 points
 17. Ostatnio obserwowałam jak Feniks idzie dzielnie do przodu, oglądałam jego radosny pycholek na zdjęciach. A dzisiaj czytam, że jest tak bardzo źle :(. Ogromny żal, bezradność, bezsilność. Nie wiem co napisać. Ja jak mój stary piesek był bardzo chory na raka, to było w tamtym roku, wiedziałam że chcę żeby odszedł spokojnie bez bólu w miłości i cieple moich ramion, spojrzałam w jego umęczone oczy i wiedziałam że nadszedł ten moment, kiedy musimy się pożegnać :(. Przytulam mocno Mari i Feniksika.
  2 points
 18. Róża i Kaktus już zaszczepione na wirusówki, koszt 60 zł: Kotki można ogłaszać w dwupaku, bo świetnie się dogadują, razem bawią itd. A bardziej płochliwy Kaktus ma oparcie w Róży. Koteczka już potrafi mruczeć na kolankach:) Kaktus jeszcze nie mruczy i ogólnie ciężko mu zrobić fotki, bo ciągle się ulatnia w jakieś zakamarki, ale wzięty na ręce nie gryzie ani nie drapie.
  2 points
 19. Melduje, ze wracam do zywych ;-) A tym samym pierwsza chusta dla pochamerki wkroczyla w ostatni etap, dzisiaj zaczelam część 6 i ostatnią. Zostalo jakies 7-8 rzędów. I jeszcze z prywatą przychodzę: Ponizej jest link do zbiorki Lucyna ma szansę na życie bez raka, ale potrzebuje pieniędzy i to niemało. https://zrzutka.pl/x8cs5e Dlaczego piszę o niej tutaj, ano bo to przez nią robię chusty. Ona mnie zainspirowala (tzn patrzylam na to co ona dzierga i jej zazdroscilam) i mega pomogla na początku mojej przygody z chustami. Poza tym kocha zwierzaki
  2 points
 20. To dobrze,że to nie guz,ulżyłó mi,natomiast tymbardziej przerażające jest to jego wyniszczenie...szkielet obleczony skórą... Nie do końca rozumiem prowadzenie Fenixa przez wetki,przecież wyniki badań ani sie diametralnie nie pogorszą,ani nie polepszą,pomimo wdrożonych leków,a dałyby wiedzę na temat trzustki,wątroby i nerek. (Pacjenta przywiezionego na ostry dyżur nikt nie pyta czy jest ...na czczo,opieramy się na tym,co widzimy i na wynikach badań.Może w weterynarii obowiązują inne standarty,nie wiem.) I tak przy okazji - wspominałam wcześniej,że Fenix będzie się (i nas) huśtał
  2 points
 21. Wiem mari, próbuję wczuć się w Twoje położenie, próbuję. Ty go widzisz każdego dnia, ja tylko zdjęcia które wstawiasz. Piszesz co parę dni o tym co Feniks wycierpiał bo to bardzo siedzi Ci w głowie. Sama nie mogę uwierzyć że on tam wytrwał. Nic dziwnego że został z niego przepraszam za słowo -wrak. Ale walczysz o niego na tyle na ile można, wszyscy to widzimy. Już jest odrobinę lepiej, będzie jeszcze odrobinę. Jesteśmy z wami, towarzyszymy wam myślami, naszą obecnością tutaj bo tylko tyle możemy. Pytasz elik "za co", dobre pytanie ...
  2 points
 22. Jutro Żabka ma mieć gości...Dziś zadzwoniła rodzina, Pan bardzo brzmiał dobrze i mnie przekonał do siebie. Zrobiłam szybką wizyte online....mimo że chciałam przejść na tradycyjne, ale znowu ten wirus tak daje popalić, że nie mam odwagi prosić kogoś o wizyty. Za to powiedziałam Panu że na 100% będzie wkrótce poadopcyjna na zywo. No w kązdym razie jutro maja poznac Żabke...gdyby jakos super mega zaiskrzyło to moga zabrać ja do siebie. Mieszkaja pod Tychami, w domu z dużym ogrodem, Pan Pani i dzieci 8 i 12 lat :)
  2 points
 23. Mela już nie broni się przed zapinaniem smyczy :) dostałyśmy też kolejne zdjecia suni.
  2 points
 24. Rewelacyjne te zdjęcia, obie sunie bardzo radosne, otwarte. Ida już w Warszawie, rodzina zachwycona, a sunia chyba też. Tutaj jeszcze podróż A wieczorkiem dla relaksu troszkę telewizji
  1 point
 25. W domu. Po przeciwbólowym się uspokoił. Marysia go chciała wynieść na słoneczko ale zaczęło wiać i padać. U nas też się pogoda zmieniła. Dziewczyny co będzie dalej to czas pokaże...
  1 point
 26. Wizyta się odbyła. Generalnie państwu Szaman się spodobał, szczególnie pani. Państwo chcą jeszcze przemyśleć i ew pod koniec kwietna byliby skłonni przyjechać po Szamanka. Wyjaśniłam, że do tego czasu Szaman może być już wyadoptowany. Zwłaszcza, że w poniedziałek przyjeżdża pan Adam z Krakowa. Jesli zaiskrzy, to ja zdecydowanie jestem za domkiem w Krakowie.
  1 point
 27. Bardzo Wam dziękuję że zaglądacie do Gucia :D. A w tym tygodniu miałam pierwszy telefon , a dzisiaj spacerek zapoznawczy. Pani z 7letnim synkiem, w kamienicy w wynajmowanym mieszkaniu ale ze zgodą właściciela na zwierzaki. U mamy pani jest piesek, tam by zostawał Gucio w razie wyjazdu, choroby itp pani. Pani miała kotki. Pani długo głaskała Gucia. Gucio oczywiście zaprezentował się wzorowo, spokojny kulturalny piesek, który rewelacyjnie idzie na smyczy. Oczywiście miał minę - ale mamo, nikomu mnie nie zamierzasz oddawać, prawda ?
  1 point
 28. Dunaj miał dużo szczęścia. Najpierw, że został zauważony i zabrany ze schronu, apotem, że znalazła się wspaniała osoba, która podjęła się opieki nad psem, który wydawało się, że nie ma szans na przetrwanie. Wielkie dzięki dla DT
  1 point
 29. Dziś do domu do Warszawy pojechała Ida:) A Fretka pojechała do domowego DT:
  1 point
 30. Dopiero doba minęła, więc co chcieć od psów. Pani jest bardzo emocjonalna i mocno przeżywa adopcję Oliwiera. Nie chce , żeby któryś pies czuł się skrzywdzony. Jak zwykle potrzebny jest czas...
  1 point
 31. Zaglądam wieczorem, a kawusie zamawiam na jutrzejszy poranek - jestem łasuch, więc nr 12 i tą z serduszkiem - nr 15
  1 point
 32. Tak, pani Joanna przyjeżdża jutro po Idę vel Fanię, wszyscy bardzo zdenerwowani, prosimy o kciuki! A Duszka cieszy się życiem domowej suni:)
  1 point
 33. Przede wszystkim zjadały go pasożyty - i te wewnętrzne robale przeróżne z tasiemcem włącznie, i te zewnętrzne ( pchły, świerzbowiec), Ten tył to nie tylko wychudzenie, ale też zaniki mięśni :( Ale i wychudzony jest, na starość osłabł i pewnie do miski się nie dopchał :( złapał kawałek to jeszcze z folią :( :(
  1 point
 34. To nie jest guz, to sterczące kości miednicy , pomiędzy nimi niżej jest kręgosłup, tam go nie boli, mogę dotykać. Już pierwszego dnia sprawdzałam, co to tak sterczy....on naprawdę jest szkieletem :( teraz troszeńkę przybrał. W tym miejscu sierść sterczy i wygląda to jak "pagórek", teraz i tak lepiej wygląda, jak wyskubałam martwą sierść, "guz" z tej sierści sterczał wyraźniej. Feniś dostaje mniejsze porcje, ale częściej, niezbyt jest zadowolony, że nie ma wielkiej michy, ale to dla jego dobra :)
  1 point
 35. 1 point
 36. Porozmawiałam w końcu z Panem. Mela powoli przyzwyczaja się do nowego życia. nadal trudno jej przypiąć smycz, pokazuje ząbki i raz dziabnęła Pana. Pan zdaje sobie sprawę, że to ze strachu i nie robi z tego afery. Na spacerach jeśli idzie ścieżką, którą już poznała ma ogonek w górze. Nowa trasa wywołuje lekki niepokój i ogonek idzie w dół. W domu pokazuje brzuszek i prosi o głaski. jest czujna i kiedy słyszy ruch na klatce schodowej poszczekuje, ale nie za długo, raczej ostrzegawczo. Za to jak słyszy domofon. Na przykład Pan wchodzi, a ona jest w domu z Panią, to staje przy drzwiach c
  1 point

Announcements

 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...