Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 11/14/23 in Posts

  1. Drobiazg Moja Sonie wie, a i tak zrobi wszystko, żeby tylko podkraść coś do jedzenia. Można by pomyśleć, że ją głodzimy
    2 points
  2. Wpłynęło 56 zł z mini-bazarku, Besia11 kupiła transporterek, dziękuję! Proszę o ciepłe myśli jutro - jedziemy do lecznicy w Ostrołęce, by poradzić coś na tę łapkę. Gips? Gwoździowanie? Na pewno potrzebna będzie kasa na to wszystko, ale szkoda stracić szansę, skoro już jest rtg, a Rózia jest w domu, nie w kojcu i budzie. Coraz lepiej dogaduje się z kotami, właściwie w domu "ich nie widzi". Zachowuje czystość, wychodzi na spacery na smyczy - już opanowane zupełnie, ładnie jeździ w samochodzie. Mały, kochany ideał I tak się garnie do ludzi, tuli się, podaje tę chorą łapkę, a że ukradła kawał kiełbasy ... no cóż, nie wie, że z blatu nie zabiera się jedzenia
    2 points
  3. No więc tak... Dwóch lekarzy w lecznicy AGA w Ostrołęce obejrzało rtg i wymacało łapkę Rózi. Złamanie jest stare, łapka nie boli. Końce złamanych kości oblały się już kostniną, zrobił się staw rzekomy. Żeby to złamanie było świeże, kość by się zrosła pod opatrunkiem usztywniającym, nawet taką plastikową siatką, która pod wpływem gorąca mięknie, a po owinięciu na łapce stwardnieje jak gips. Założenie teraz gipsu to ryzyko otarcia stawu łokciowego, odparzeń i prozaicznego pogryzienia gipsu przez psa. Czyli ciągła kontrola bez spodziewanego - raczej - efektu, ze kości się zrosną. Ewentualnie można otworzyć bliznę, oczyścić końce złamanej kości z tych narosłych tkanek i zespolić albo na śruby i blaszkę, albo gwoździowanie, wprowadzając gwóźdź od strony śródręcza do stawu łokciowego. Ryzyko zakażenia i uszkodzenia stawów duże. Trzeba by umówić wizytę u ortopedy, ponieść duże koszty. Lekarz zasugerował, by może znaleźć fundację, która przejmie Rózię i poświeci czas i pieniądze na taką operację. Jest i drugie wyjście. Pozostawienie stanu obecnego. Pies będzie kulał, ale w funkcjonowaniu jej to nie będzie przeszkadzać.
    1 point
  4. Malgosiu poslalam z kramu drugiego zakonczonego 33 zl z gr dla Rózieńki sciskam sciskam za wszystko
    1 point
  5. Fado w niedzielę został odrobaczony, ale żadnych sensacji żołądkowych nie miał. Apetyt też nadal w porządku. Myślę, że nie ma jakiegoś szczególnego życia wewnętrznego, ale w grupie psiaków trzeba podchodzić zapobiegawczo.
    1 point
  6. To konieczne kciuki, bo łapka to bardzo ważna sprawa. Musi być sprawna!
    1 point
  7. Wielkie kciuki za łapkę i jak najmniejszy koszt jej naprawy. Dla Was i sunieczki oczywiście.
    1 point
  8. Trzymam kciuki. Tak, Elu. O łapkę chodzi.
    1 point
  9. U mnie olx Gabi wyróżnione do 04.12.2023
    1 point
  10. Trzymam kciuki za jutrzejszy wyjazd. Cieszę się, że Rózia taka grzeczna i domowa
    1 point
  11. Najwyraźniej dzisiaj jest mój szczęśliwy dzień Bardzo dziękuję Eluniu \ Szkoda, że już za późno, żeby puścić Totka Jak Dunia jeszcze będzie w hotelu i trzeba będzie aktywować, to bardzo Cię proszę wyróżnij oba ogłoszenia i daj znać kiedy i ile mam Ci zwrócić.
    1 point
  12. Bardzo fajnego psiaka.
    1 point
×
×
  • Create New...