Jump to content
Dogomania

Nowotwory kości


Colia

Recommended Posts

Prosze o pomoc czy ktoś zmagał się u owczarka niemieckiego z nowotworem kości w tylnej nodze. Ze zdjecia wynika ze rozrasta sie poza kość.Dzisiaj ma miec zdjęcie płuc, nie ma w pobliżu USG. Chciałabym wiedzieć czy wszystkie odmiany nowotworu kości są złośliwe i czy ucięcie nogi uratuje jej życie, czy tylko przedłuży o pare m-cy.Może pomożecie podjąć mi tą trudną decyzję. Wet. twierdzi, że nie ma mowy o wyleczeniu całkowitym. Ogólny stan jest dobry, świetny apetyt ,radzi sobie na spacerku (krótkim bo boje się aby nie nastąpiło złamanie).Chcę ją ratować ma dopiero 6 lat, kochamy ją bardzo ale czy nie zrobimy jej krzywdy tym leczeniem?

Link to comment
Share on other sites

Jestem ze Złotowa koło Piły i nie mam pojęcia jak skonsultowac się z dr. Jagielskim. Od miesiąca szukam wiadomości ale nasz wet. twierdzi, że szans nie ma na wyzdrowienie a ja widzę, że siłę do walki ma i to wielką. Jeśli moge prosić to bardzo proszę o wszystkie wskazówki aby konsultacja mogła się odbyć jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Nie bierze jeszcze.Wygląda jakby dawała sobie radę z tym bólem ,unosi tą nóżkę i nie staje na niej. Czasami podpiera się np. jak wchodzi po schodach, ale nie piszczy. Boję się, że jak damy przeciwbólowe to będzie używać tej nogi i złamie ją. Wet. przestrzegał mnie przed tym. Dziś odczyt zdjęcia płuc.

Link to comment
Share on other sites

Podaję Ci link do dość obszernego artykułu na temat nowotworów kości u psów. Pewnie już go czytałaś, ale jeśli nie to może skorzystasz:
[URL="http://www.vetpol.org.pl/ZW2005/2005_09_kostniakomiesaki.pdf"]http://www.vetpol.org.pl/ZW2005/2005_09_kostniakomiesaki.pdf[/URL]

Trzymam kciuki za Twoją psinkę... mnie się nie udało, ale to był zupełnie inny nowotwór :-(

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka bokser też miała nowotwór kości niestety umiejscowił się wy soko w barku więc amputacja była niemożliwa rok temu przegraliśmy walkę , ale mocno wierzę że Wam się uda , jeżeli nie ma przeciwskazań nie macie wyjścia trzeba się zdecydować na amputacje , nowotwór kości jest bardzo agresywny i bardzo bolesny . Jak dzisiejsze wyniki ???

Link to comment
Share on other sites

Właśnie odebrałam zdjęcie płuc- małe ogniska- taka diagnoza.Mój wet zachęcał mnie, aby skonsultować wyniki i zdjęcia. Wobec tego prosze o wskazówkę, jak to zrobić pocztą. Wysłać z listowną informacją wyniki i zdjęcia do dr. Jagielskiego z prośbą o konsultację, a co z zapłatą? Czy ktoś wie? zależy mi na czasie. Dziękuję wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj natychmiast po otrzymaniu zdjęcia płuc, dzwoniłam do kliniki dr. Jagielskiego i dzisiaj rano już wysłałam wszystko. Jutro ok 20 mam zadzwonic. Boję się cokolwiek by powiedział, amputacja jest straszna i czekanie też. Nie wiem czy poradzę sobie, ona znosi to nadspodziewanie dobrze. Nie ma gorączki, chętnie wychodzi - po schodach na podwórko, ma szalony apetyt, wygląda jak zawsze piękna i zadbana, gdyby nie ta nóżka nie byłoby znaku, że chora. Serdeczne dzięki wszystkim, jednak nie zgłosił się nikt, kto wygrałby walkę o swoje kochane piesiaczki. To mnie troche przeraża. Ale jeszcze mam nadzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Colia']Wczoraj natychmiast po otrzymaniu zdjęcia płuc, dzwoniłam do kliniki dr. Jagielskiego i dzisiaj rano już wysłałam wszystko. Jutro ok 20 mam zadzwonic.[/QUOTE]
No to trzymamy kciuki :kciuki:
Daj znac co powiedział dr Jagielski

Link to comment
Share on other sites

[B]Mamy odpowiedź dr. Jagielskiego, nie stwierdził przerzutów w płucach. Mamy 20% szansy, że amputacja przyniesie rezultat, trzeba zrobić biopsję. Może ona ma więcej szczęścia niż sądziliśmy, a może nasze modlitwy...[/B]

Link to comment
Share on other sites

Tu zawsze możesz liczyć na wsparcie :glaszcze:
Żałuję, że mnie tu nie było kiedy mój pies chorował. Może byłoby mi wtedy choć odrobinę łatwiej :-( .
Mocno trzymam kciuki za wyniki biopsji, niech dadzą Wam nadzieję, to bardzo ważne, wiem o tym bo mnie jej nie dano ....

Link to comment
Share on other sites

[B]No i klops, nie mamy laboratorium i mój wet. nie zrobi biopsji, bo nie badają w Pile, a dalej nie wiadomo gdzie jechać. Może ktoś wie o laboratorium badające biopsje kości? Już nie wiem co lepiej robić biopsję czy amputowac nogę, a potem badać rodzaj nowotworu?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Słyszałam i czytałam o dobrych efektach terapii Alendronate( Fosomax ).
Niektóre psy z osteosarcoma mają dość długie remisje na tym preparacie.
Jest to też rodzaj leczenia paliatywnego.
Może warto podpytać lekarza na ten temat.
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.iwfoundation.org/health.php#Osteo-Fosamax"][COLOR=#606420]The Irish Wolfhound Osteosarcoma Treatment Study: Alendronate (Fosamax) for Palliative Treatment of Irish Wolfhound Osteosarcoma[/COLOR][/URL]
[quote]
The Use of Alendronate(fosamax) for Palliation in Osteosarcoma Two years ago a paper was published describing the use of alendronate in 2 dogs with osteosarcoma-both dogs did well. This class of drugs is used in human cancer spread to the bones with good results. The doseage used in the original paper was 10mg daily-this was NOT effective in Irsh Wolfhounds with osteosarcoma. The dose in humans with proliferative bone lesions is 40mg daily. The Irish Wolfhound Foundation supported a study with CSU to evaluate this therapy. The dose used was 70mg every other day. Results varied in different dogs but most dogs had improvement in their pain and some dogs had a 3-6 month remission. This therapy is not curative-it does not offer the same life expectancy as amputation/chemotherapy but has given some wolfhounds better quality of life for some period of time.
The study is now closed to further entries and it will be several months before it will be published so vets know about it. If you wish to try this as palliation in your dog with osteosarcoma please remember it is not yet an approved therapy.
The dosage found effective was 70mg every other day. The drug has a long half-life in bone so using 40mg daily is a reasonable option.
The fosomax needs to be given after at least a 6 hour fast. Give in a treat so the pill is swallowed all the way down. Water ok anytime. Give a small meal and other meds an hour later. Activity as usual.
The dogs have tolerated this drug well-there were 2 dogs that had significant diarrhea and had to stop the drug. Pain relief should be seen after the first 2-3 doses.
There is some data to support an anti-oncogenic effect with the NSAIDS-recommend using Deramaxx or Rimadyl etc with the fosomax as well as acupuncture etc etc as desired.
This is palliative therapy-not curative. Details on using Fosomax are here. Owners wishing to try Fosomax to help hounds with osteosarcoma can contact Karen Malone at [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#606420][email protected][/COLOR][/EMAIL] for additional information on use of this therapy and the most cost-effective ways to obtain it.
[/quote]

Wiem od osób, które stosowały Fosamax u wilczarzy z osteosarcoma,że psy były w dobrej formie i miały długie okresy remisji.
Więcej szczegółów na pewno zna lekarz weterynarii zajmujący się onklogicznymi pacjentami z nowotworami kości.

Link to comment
Share on other sites

[B]Nie znam angielskiego na tyle aby zrozumieć, ale czy to oznacza, że możemy uniknąc amputacji? Bardzo proszę przetłumacz to na potoczny język (sam sens). Mogę oczywiscie zadzwonić i do Poznania, ale nadal nie wiemy co to za nowotwór, a wet. radzi amputację. Wczoraj przyjechał jej ukochany pańcio ( nie było go od Gwiazdki ) z radości zapomniała o ostrożności i wskoczyła na tapczan dwa razy, nawet nie zapiszczała. A już miesiąc temu zaniechała tego, bo poczuła ból i pamiętała o nim. Boję się tej biopsji - jest bolesna ale ciągle myślę, że powinnam ją zrobić. Może to nie ten najgorszy z nowotworów, tylko czy wtedy uratujemy nóżkę?[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...