Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Aspol

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
114 odpowiedzi na ten temat

#1 isabelle30

isabelle30

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 825 postów

Napisany 26 wrzesień 2009 - 17:45

czy ktos z was probowal dawac psu mieso mrozone z firmy ASPOL? znalazlam je w warszawie, ceny przystepne, maja konine i tak sie zastanawiam czy czasem nie kupic koniny?

#2 arcana81

arcana81

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 29 wrzesień 2009 - 12:02

Firma mieści się kilka kroków ode mnie, raz z ciekawości kupiłam woreczek, chyba to była wołowina - już nie pamiętam. Niby wszystko ok, pies jadł chętnie, aczkolwiek uważam, że to nie jest najlepsze rozwiązanie dla osób karmiących BARF-em. W składzie są głównie tzw. ośrodki wołowe/końskie czyli płuca + przełyki, a na oko to zdecydowanie w większej ilości płuca. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie dla osób karmiących domowym sposobem, ale też nie wiem czy na dłuższą metę i wyłącznie tym.

#3 adelaimax

adelaimax

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 11:07

Kupowałam i wołowinę i cielęcinę, a że lubię wiedzieć co psu daję to pogrzebałam trochę w produktach.
Pluc tam na pewno nie było. W wołowinie znalazłam kawałki mięsa, sporo fajnych chrząstek i co ważne mało wody. W cielęcinie nawet chrząstek się nie doszukałam.
Max był zadowolony dodałam tylko kości z mięsnego za darmochę i BARF wyszedł całkiem przystępny cenowo.
Ogólnie polecam.

#4 arcana81

arcana81

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 11:59

No to chyba od czasu jak ja kupowałam zmieniła się receptura przygotowywania tych mieszanek, bo nawet na stronie pisze, że w skład wołowiny wchodzi mięso IV gatunku i ośrodki wołowe (proporcje nieznane), konina - wyłącznie ośrodki końskie, a cielęcina to niby samo mięso wołowe bez podrobów. Dla mnie to ma znaczenie czy jest przewaga podrobów czy mięsa, zwłaszcza na dłuższą metę.

#5 adelaimax

adelaimax

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 12:37

czy ktos z was probowal dawac psu mieso mrozone z firmy ASPOL? znalazlam je w warszawie, ceny przystepne, maja konine i tak sie zastanawiam czy czasem nie kupic koniny?

Arcana 81, dziewczyna pytała, czy ktoś próbował? To odpowiadam, że tak, próbowaliśmy. Nie chce mi się wdawać w dyskusje czy to jest dobre na dłuższą czy krótszą metę. Jak isabelle30 będzie komponować jadłospis swojemu psu, to już raczej jej prywatna sprawa.

#6 arcana81

arcana81

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 14:32

Pytanie zostało umieszczone w dziale dotyczącym żywienia BARF-em, więc wyraziłam swoje zdanie na temat użycia w/w mięsa w tym sposobie żywienia. Forum z reguły służy właśnie dyskusjom, przynajmniej tak zawsze sądziłam ;).
Zapomniałam też napisać, że można się umówić na konkretny skład mieszanki, ale jak ktoś sobie zażyczy np. samo mięso to cena automatycznie będzie wyższa. No i z tego co pytałam chyba z rok temu nie przygotowywali mieszanek z kośćmi. Może od tego czasu się coś zmieniło, nie wiem, warto spytać u producenta.

#7 O1us_89

O1us_89

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 30 wrzesień 2009 - 22:25

A mam pytanie, gdzie można kupić mięsko tej firmy???

#8 adelaimax

adelaimax

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisany 01 październik 2009 - 08:53

np tutaj:
mięso dla psów

#9 adelaimax

adelaimax

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 20:12

(...) No i z tego co pytałam chyba z rok temu nie przygotowywali mieszanek z kośćmi. Może od tego czasu się coś zmieniło, nie wiem, warto spytać u producenta.

już jest dostępna nowa linia z kością ;) my spróbowaliśmy na wystawie w Kielcach i jesteśmy bardzo zadowoleni :)

#10 diabelkowa

diabelkowa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 5033 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 14:22

myslicie ze to jest dobre ? jak chce calkowicie zmienic sposob zywienia psa na taki ?
Dodany obrazekDodany obrazek

#11 tamiska

tamiska

Member

• Members
  • PipPip
  • 29 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 11:01

Ja sprz Dajemy mieszanki z kością Biosk firmy Aspol kotu i nie ma najmniejszych problemów. Mięso ładnie pachnie, jest głęboko mrożone, po rozmrożeniu zostaje jędrne, jakość jest na prawdę dobra.

#12 fucor

fucor

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 21:15

Był link do ogłoszenia, ale już nieaktualne :]

#13 BIOSK

BIOSK

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 postów

Napisany 31 maj 2011 - 14:46

Zapraszamy do sklepu www z produktami As-Pol, BIOSK i Piesek Stefek :)
http://www.sklep.miesodlapsow.pl/
W asortymencie karmy na każdą kieszeń
Produkty z kością i bez kości.
pozdrawiamy :P
BIOSKlep tu kupisz karmy zgodne z dietą B.A.R.F.

#14 Patsi

Patsi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2912 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 20:43

Ja też kupiłam na próbę - wołowina z chrząstkami. Podrobów w tym nie znalazłam, za to fajne chrząstki. Popróbujemy i jeśli wszystko bedzie dobrze, to będziemy mieli alternatywę na upały. Bo mięso sklepowe bywa teraz różne :-?

#15 Corse

Corse

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 08 czerwiec 2011 - 18:57

Ja też zamówiłam - dużo różnych rodzajów. I jestem średnio zadowolona mówiąc szczerze.
Mam indyka z kością i wołowinę, ale z tej serii piesek stefek, czyli sprzedawanych po 10kg. Cena dobra, ale pies patrzy na mięcho z obrzydzeniem. Nie podobają mi się kości w indyku bo są pomielone tak, że mój pies już ich nie gryzie, a kawałki są za duże do niegryzienia. Boję się że coś stanie w jelitach. Kawałki trafiają się takie 5-7cm, cienkie. Mięso dziwnie pachnie - ja oczywiście nie spodziewałam się w tej cenie wolowinki extra, ale na moje oko jakość średnia.
Żołądki nieczyszczone chyba ok - cuchną paskudnie, ale mój pies nie chce tego tknąć W OGÓLE. Głodówka, dosmaczanie - nic nie działa - pies patrzy z obrzydzeniem :).
Kupiłam serca wołowe - mielone. Na stronie niestety nic nie ma na temat tego że trzeba to gotować. Na opakowaniu wypisano to wielkimi literami.
Ale mogę pochwalić sprzedawce - strawna transakcja, miecho dotarło zamrożone mimo 24h w podróży, miły kontakt.
Dodany obrazek

#16 Patsi

Patsi

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2912 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 01:33

Miałam dzisiaj w rękach "Pieska Stefka", dla kopalnianych kotów zamiast mokrego. Koty jadły. Przyznam, że As-polowe i Bioskowe mielonki wyglądają lepiej niż "Piesek Stefek". Dzisiaj mój pies próbował bioskowego indyka z kością i jak na niejadka to "weszło mu" całkiem dobrze :) Żołądki dopiero przed nami, mam już kupione ale muszę się przygotować psychicznie ;) Serca wołowe kupuję w mięsnym, kroję i mrożę. Podaję surowe, nawet moje koty je lubią. Na którymś as-polu też pisało, żeby gotować, dałam na surowo, było ok.

#17 Bączek

Bączek

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 518 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 09:29

Właśnie kupiłam mięso z ASPOLU. Pomimo upału i 24h podrózy przyjechało zamrozone na kość. Kupiłam wołowinę po 3,50 zł w paczkach 2,5 kg, indyka po 2,50 zł i mieszankę indyka i wołowiny za 3.00zł Razem 30 kg za 100 zł. W moim przypadku chodzi głównie o cenę, zamawiam 60 kg miesięcznie więc taka cena jest dla mnie atrakcyjna.
Mięso w płaskich paczkach, mieści sie bez problemu do zamrażarki. Właśnie rozmrażam jedna paczkę. Mam nadzieję, że koty nie będą wybrzydzać, bo o psy raczej się nie boję.
Do tej pory kupowałam u lokalnego dystrybutora przełyki i serca wołowe. Przełyki po 5 zł za kg a serca po 8 zł. W przełykach była sama chrząstka, prawie w ogóle mięsa. Potem musiałam to gotowac i mielić, bo nie szło zmielic na surowo.
Męka pańska. Mam nadzieję, że się wreszcie uwolnie od tego gotowania i mielenia.
Firma do Krakowa zapewnia darmowy transport raz na dwa tygodnie w piatek.

#18 kasia_wwa

kasia_wwa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:03

A czy ktoś może kupował ich produkty w marketach Intermarche albo w L.Eclerc'u? Duża jest różnica w cenie?

#19 *Monia*

*Monia*

Hexa&Shina

• Members
  • PipPipPip
  • 6507 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 17:01

A czy ktoś może kupował ich produkty w marketach Intermarche albo w L.Eclerc'u? Duża jest różnica w cenie?

Kupowałam koninę i ceny niewiele się różniły od tych 'internetowych', tylko że w L'eclercu nie płacisz za kuriera i wychodzi taniej ;). Ale niestety wybór marny, jak byłam to była tylko wołowina, cielęcina i konina...
Dodany obrazek

#20 kasia_wwa

kasia_wwa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 20:25

Kupowałam koninę i ceny niewiele się różniły od tych 'internetowych', tylko że w L'eclercu nie płacisz za kuriera i wychodzi taniej ;). Ale niestety wybór marny, jak byłam to była tylko wołowina, cielęcina i konina...

Dzięki! Na spróbowanie dobre i to :) Jutro w takim razie organizuję wyprawę do L'eclerca! :cool3: