Jump to content
Dogomania

śluz wydobywający się ze sromu??


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='szyszka.szyszka']słuchajcie mojej przygarniętej suni właśnie wyleciał dosyć duży glut taki jakiś ze śluzu przezroczysto żółtawego, jest u mnie 2 tygodnie. zauważyłam ale tu nie jestem pewna czy to nie paranoja, ze powiększyły jej się sutki. czy ona może być w ciąży???[/quote]
Może być w ciąży i może właśnie zaczynać rodzić.

Link to comment
Share on other sites

no to był taki glut, nie wiem jak to lepiej opisać, śliskiej konsystencji, ale wyleciał jeden miał tak z 10cm, zobaczyłam jak mi się na plecy przewróciła i ja głaskałam, ale sunia jest energiczna jeszcze przedwczoraj biegała na spacerze z dwoma psami, mleka w sutkach nie ma...

kurcze a jak rzeczywiście w ciąży, to rany przecież ona była odrobaczana jak ja do domu wzięłam na pierwszej wizycie u weterynarza, i tabletki jakieś jadła a dziś na szczepienia miała iść

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szyszka.szyszka']jak to poród?!?!?
a jak powinna się zachowywać jak to poród, na razie jest wszystko po staremu!!
o rany rany!!!:crazyeye:[/quote]
Nie kopie sobie posłanka? Na zasadzie skotłowania zupełnego? Nie ziaje odrobinę więcej?
Niektóre sztuki i w marszu rodzą - strzelają szczeniakami :)

Link to comment
Share on other sites

nie kopie, leży na podłodze obok mnie, ona generalnie woli na podłodze bo jej posłanie jest w kuchni i w dzień zawsze jest w pokoju a w nocy dopiero tam śpi, może trochę więcej sapie ale to tez ciężko stwierdzić bo ona generalnie sapie (jest zmieszana prawdopodobnie z bokserem), wczoraj zaniosła sobie ścierkę na posłanie (to jedyny chyba objaw), ale wcale się nie oszczędzała ostatnio (znaczy te 2 tygodnie co jest u mnie) ani dziś
a jak to poród to ile mam czasu? no i czy będą jakieś objawy dalej?

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiscie może być w ciąży, i wcale nie musi rodzic teraz ;) Jednym z objawów ciążowych jest własnie w drugiej połowie pojawienie sie czopu śluzu :evil_lol:
Zrób USG to będziesz wiedziała, bo jak to druga połowa ciąży to trzeba ją zacząć inaczej karmić....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']radziłabym posłuchać Pysi i iść na usg :roll:[/quote]
I dokładnie to zrobić w pierwszej kolejności.
Jeśli będzie w ciąży to lekarz może określi jaki to tydzień. Suki przeważnie noszą ciążę od 56 do 64 dni.
Lekarz podpowie Ci co dalej ale ja bym Ci zaproponował starą metodą, w którą kilku znanych mi hodowców wierzy i ją stosuje. Mianowicie - pomiar temperatury co 12 godzin. Na 24 - 12 godzin przed porodem temperatura spada o przynajmniej jeden stopień w dół.

Link to comment
Share on other sites

dobra, byłam u weterynarza, pomacała szyszkę, macica i srom powiększone, to może być albo ciąża (jeśli to ciąża to wczesna 2-3ci tydzień) albo mała dostanie cieczki, jeśli nie dostanie do piątku idziemy jeszcze raz i robimy usg, potem opcje są dwie zaproponowała zastrzyk wczesnoporonny albo urodzenie, ja nie wiem co mam robić... ale to co mi się wydaje słuszne to zastrzyk (trudno mi to pisać bo nie jestem za zabijaniem małych piesków i będzie to ciężkie) ale wydaje mi się ze tak powinnam ewentualnie zrobić.... czy są jakieś przeciwwskazania takiego zastrzyku dla suni? i w ogóle co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szyszka.szyszka']cieczki brak, śluz dalej leci.... jutro idziemy do vet.... no i trzeba będzie się pomartwić... eh:shake:[/quote]
Miesiąc temu wzięłam sunie na DT, też leciał jej sluz.. w końcu poszłam do weta i co się okazało - ciąża :shake: Nie byłam tym zachwycona, ale trzeba było coś zrobić :-( Ja to zdecydowanie bardziej przezyłam niż sunia (szczególnie, że widziałam "kulki" na USG), pozbierała się jak inne po normalnej sterylce.
Pamietaj, że im szybciej tym lepiej - mniejsze cięcie, ryzyko itd.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to ciąża, to JAK NAJSZYBCIEJ sterylka!!! Od razu załatwisz problem sterylizacji i nie dopuścisz do urodzenia kolejnych niepotrzebnych piesków... A jak najszybciej, bo- raz po co obciążać organizm suki dalszym rozwojem płodów, dwa... im bliżej do porodu, tym bardziej rozwiniete bedą płody. I bardziej ukrwiona macica- większe ryzyko.
W żadnym wypadku nie rób takiej rzeczy, zeby sunia urodziła, a maluchy zostały uśpione (bywają weci doradzajacy takie głupie rozwiązanie :mad:), szkoda usypiac juz urodzone psiaki, a dla suki to trauma (poród wyzwala instynkt macierzyński), podczas kiedy sterylka aborcyjna nie obciąża jej psychiki.

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie byłyśmy weta dziś drugi raz, no szyszka znowu została zmacana, no i wet stwierdziła ze to raczej ciąża , a nie ropomacicze... wet powiedział co mnie zdziwiło ze najlepiej jakby urodziła i potem sie uśpi szczeniaki czyli dokładnie tak jak pisała ulvhedin mi doradził, on stwierdził ze sterylka w czasie ciąży bardzo obciąża organizm, ale ja mu średnio wierze, raczej wydaje mi sie bardziej logiczne usunięcie tej ciąży, jak myslicie?
jeszcze jedno szyszka jest w 4-5 tygodniu tak twierdzil z kolei ten lekarz (cholera to własnie tak jest w tych wypasionych klinikach za kazdym razem gadasz z innym wet), powiedział zeby zrobic usg zeby potwierdzić, co ciekawsze szukajac wlasnie miejsca na zrobienie usg spytalam kolejnego wet co o tym mysli, ten z kolei powiedzial ze lepiej usunąć i wcale nie trzeba robic tego usg tylko od razu ciąć, a tak wogle to stwierdził również ze taka sterylke mozna przeprowadzic w kazdym momencie nawet przed rozwiązaniem (to chyba jakis absurd) jak myslicie? ja nie ogarniam ciąż psich:oops:,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...