• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
vladi

Dysplazja a karma dla psów

5 posts in this topic

Witajcie, mam dwa koty i jednego psa. Ten pies jest już ze mną 13 lat, od kiedy wziąłem go ze schroniska, jak jeszcze był szczeniakiem. Jak koty lubią chodzić własnymi ścieżkami, to Vladi chodzi cały czas przy mnie, nie opuszcza mnie nawet na krok. Pracę mam zdalną więc cały czas jestem przy nim, jak muszę iść do jakiegoś sklepu, wkładam go do transportera i idę z nim. Jednak od pewnego czasu mój psiak ma pewien problem, nie dość, że jest już w podeszłym wieku, to również ma dysplazję. Jesteśmy pod stalą kontrolą weterynarza, który nam przepisał jakieś leki, oprócz tego zaproponował zmianę karmy na taką, która będzie wzmacniała jego kości i stawy. Tym sposobem trafiłem na karmę Uniq Nordic Gold Mimer https://uniqnordicgold.pl/mimer/ i mam w związku z tym pytanie do Was. Czy słyszeliście kiedykolwiek o niej? Czy może ona pomóc mojemu psiakowi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żadna karma dysplazji nie wyleczy. Zależnie od stopnia zaawansowania choroby zostają leki p. bólowe i p. zapalne od weterynarza, dbanie aby pies nie miał nadwagi (najlepiej jakby był ciut za szczupły), stopniowe zwiększanie ruchu - spokojne spacery, pływanie (dbanie o masę mięśniową żeby nie doszło do zaniku), jednocześnie unikanie zrywów, zwrotów, skoków, chodzenia po schodach. Na własną rękę możesz podawać suplementy z glukozaminą, chondroityną, msm, czarcim pazurem, kolagenem i kwasem hialuronowym. 

Karmę podawaj przede wszystkim dobrej jakości i nie tuczącą. Ta, którą pokazałeś jest dobra, znam ją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są fajne karmy mające w składzie glukozaminę i chondroitynę.

U nas klienci bardzo sobie chwalą Caniverę Mature&Senior All Breeds (na kurczaku bub jagnięcinie)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój pies ma spondylozę i wet zalecił karmę 1st Choice i oczywiście odchudzanie. Ograniczyliśmy mu jedzenie do ilości zalecanych, ale z odchudzaniem ciężko, bo mimo, że wychodzi 4 razy dziennie na spacery, to idziemy wolno, a on cały czas na lince treningowej (bo atakuje inne psy jak lata wolno). Po ogrodzie nie chce biegać tylko czeka pod drzwiami, żeby go wpuścić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now