Jump to content
Dogomania

Półdziki Koci klan potrzebuje pomocy


Moli@

Recommended Posts

21 minut temu, Tyś(ka) napisał:

To niech się goi szybko i bezproblemowo.
A masz możliwość codziennie je karmić? Czy jest ktoś, kto mógłby Cię w tym odciążyć? 

 

Od jutra do poniedziałku karmię, od wtorku do 01.IX karmi właścicielka działki... potem ja do późnej wiosny ,). Od nas około 500m więc nie ma problemu żeby codziennie dolecieć. Klucz od furtki już mam.

Niestety, nie ma nikogo żeby poza sezonem dokarmiał/karmił koty. Może zaprzyjaźnimy się zimą ,)

Link to comment
Share on other sites

Koty już pod moją opieką. Dzień 1

Przed 8 byłam u kotów, zastałam jeszcze Panią Basię. Kocurka (mama po zabiegu) w nocy spała pod wiatą na jednym z kocich foteli. Cała piątka jest na działce, przemyka pod krzakami jedynie mała koteczka podchodzi bliżej. Zostawiłam jedzonko. Pojemniki z wodą poustawiane. Wieczorem sprawdzę co u nich słychać. Musimy się poznać ,)

 

100_5881.JPG

100_5882.JPG

100_5883.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Baltimoore napisał:

Spray przeciw pchłom Bephear zamówiłam, ale dopiero dzisiaj, miałam mały problem z płatnością online i ostatecznie zamówiłam w innym sklepie .

Będzie wtorek-środa.

Dziękuję :)

Przygotuję na zimę domki tu nigdy nie wiadomo czy koty nie przyjdą z działek po wyjeździe letników...  jak Pola.

Pola była pół dziką kotką a teraz z kolan nie chce schodzić, nadstawia się do szczotkowania nawet polubiła noszenie na rękach...buziaki rozdaje. Cudna jest :)

Jeże odpchlę, słyszałam że z kotami żyją  w zgodzie.

Link to comment
Share on other sites

31 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ależ ta koteczka szylkrecia jest piękna... no cudo! Może uda się ją oswoić... znaleźć dom... takie moje marzenie...
Dobrze, że nie jesteś sama z pomocą kotom. Ciepłe myśli wysyłam dla Ciebie.
 

Cudna jest :)

Pani Basia, właścicielka działki "bije się z myślami" ,) ... zastanawia się nad zabraniem małej do domu :) może coś z tego będzie ,)

Link to comment
Share on other sites

Dzień 4

Rano talerz był prawie pusty...

zostawiłam jedzonko.

Kotów nie widziałam... ale na sąsiedniej działce energetycy  ryją - kładą nowe kable od nowej skrzynki do domu.

Do listopada muszą podłączyć wszystkie budynki do nowej sieci energetycznej. Cicho, spokojnie nie jest (:

100_5991.JPG

 

Tak było po nocy...

100_5990x.JPG

Link to comment
Share on other sites

Zostawiłam jedzenie w dwóch talerzach... pierwszy ustawiony w znanym miejscu a drugi z puchą pod wiatą.

Pod wiatą mają do dyspozycji 3 fotele...sypiają tam. Dziś powyściełałam kocami, narzutami ze sztucznego, mięciutkiego futerka. Tam stanie domek.

100_5997.JPG

100_5999.JPG

100_6001.JPG

100_6003.JPG

100_6005.JPG

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dobrze im tak, jak mają :) Pełne brzuszki, ładna sierść... gdzie im byłoby lepiej. 
 

Lepiej byłoby w domu z ogrodem ze swoim człowiekiem... ale jest jak jest, one nie znają innego życia. Dla kota wychodzącego na wsi bezpieczniej.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Ano, ale może i na to przyjdzie czas ;) ważne, że mają gdzie spać, co jeść... i troskliwych opiekunów obok :) 

To już coś ,)

 

Muszę pomyśleć nad zakupem klatki, jej brak ogranicza (: niestety to musi poczekać, jeżeli o coś chodzi to o kasę (:

Pożyczony kontenerek i klatkę łapkę odwiozłam wczoraj do Białego.

 

Mamy dużą klatkę, kupiłyśmy dla poprzednich maluchów, ale potrzebuję jej dla Miśki - piorun nie piesek, dla jej dobra musi pomieszkiwać w klatce gdy wychodzę. Misia ustawia/dyryguje wszystkimi psami nawet maluchy mogą w końcu mieć dość i wykorzystać sytuację - że nikt nie widzi (:

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

A ile kosztuje taka klatka? Masz na myśli zwykłą klatkę czy klatkę-łapkę?

Zwykłą klatkę...

klatka łapka potrzebna jest od czas do czasu na dzień/dwa, w razie potrzeby pożyczam ,)

L: dł. x szer. x wys.: 89 x 60 x 66 cm
cena detaliczna  229,80 zł
u nas  159,80 zł - np  w ZOOPLUS ( nie sprawdzałam cen w innych sklepach/hurtowniach/OLX)
 
mamy klatkę w tym rozmiarze - moim zdaniem ta wielkość ma sens
 
Link to comment
Share on other sites

Cytat

Witam,
zamówiony przez Panią towar VERMICON Spray dla psów i kotów 250ml
jest niedostępny na magazynie naszego sklepu, dostawy spodziewamy się 3-4,09,2018.
W związku z powyższym wydłuży się czas oczekiwania na przesyłkę.

Niestety, taką dostałam informację z Zooart.

Często tam kupuję karmę i zawsze błyskawicznie, a tu taka niespodzianka :(

 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Baltimoore napisał:

Niestety, taką dostałam informację z Zooart.

Często tam kupuję karmę i zawsze błyskawicznie, a tu taka niespodzianka :(

 

Tak bywa...  jest zapotrzebowanie, pogoda sprzyjała (bardzo wysokie temperatury) rozmnażaniu pcheł.

Przerwy urlopowe...zauważyłam, że hurtownie czyszczą magazyny nie chcę krakać ale chyba przygotowują się do podwyżek (:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...