Jump to content
Dogomania

Dziadeczki na ostatniej prostej - schronisko Wrocław


Recommended Posts

 

 

 

                 Pozdrawiam Was sciskuniam

                       Ciociun stokroc niechaj sie spelni na ostanie latenk

 aja ..mam hihi .. gale podbita

 no matko jedyno prwdziwnie podbite loko ... przez lalunie 

             

                                 Znalezione obrazy dla zapytania mikolaje na saniach gify

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Nadziejka napisał:

 

 

 

                 Pozdrawiam Was sciskuniam

                       Ciociun stokroc niechaj sie spelni na ostanie latenk

 aja ..mam hihi .. gale podbita

 no matko jedyno prwdziwnie podbite loko ... przez lalunie 

             

                                 Znalezione obrazy dla zapytania mikolaje na saniach gify

Mocno podejrzewam, ze masz Ciociu w domku jakiegos czorta z piekla rodem, a nie piesia...:)

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Anula napisał:

A czy Zgredzio widzi,słyszy? Bardzo często w ten sposób reagują psy na dotyk.Nagle jak grom z jasnego nieba dotyka go coś i wtedy pies się boi,ucieka,odskakuje,broni się.

Zgredek jest prawie gluchy. Prawie, bo silny dzwiek jeszcze slyszy. A widzi wg mnie dosc dobrze i zawsze podchodzilam don powoli, spokojnie z wyciagnieta reka, by widzial.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Poker napisał:

A może go po prostu cos boli przy dotyku czy braniu na ręce.

Bralam to tez pod uwage i choc trudno mi calkowicie wykluczyc, ze Go cos boli, bo nie mam takiej wiedzy, to jednak stawialabym raczej na strach, paniczny strach przed bolem, po jakichs przejsciach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
9 godzin temu, Figunia napisał:

A jak sprawuje się Zgredzio w nowym domku? Chyba już się przyzwyczaił ,  wszak to już prawie  miesiąc mija od przeprowadzki. Mam nadzieję, ze Dziadzius dobrze się trzyma i polubił nowe miejsce.

Wieści z DT Zgredzia:

Już się przyzwyczaił, zajął wszystkie posłanka Figi, ale Figa ma jeszcze kanapę, na którą Zgredzio nie wskoczy. Marta chwaliła Zgredzia, że jest strasznym miziakiem. Jak bierze go na kolana i drapie po główce to nawet mruczy z zadowolenia, ale nie macha ogonkiem. No i Zgredzio kocha wychodzi na ogródek, nie chce sam wracac.

Początkowe problemy z załatwianiem się w domu to już  historia. Zgredzio wytrzymuje nawet do 10 godzin. Ale również dlatego, że zaczął jeśc suchą karmę. Ze względu na osadzający się kamień na zębach.

Zgredzio miał robione usg serca i wyszło w miarę dobrze jak na ten wiek. Niedomykalnośc zastawki nie zniknęła, ale doktor zredukował trochę leki nasercowe.

No i nadal szukamy ds dla malucha, bo w tym DT może by tylko do wiosny.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Dnia 7.01.2017 o 14:28, sunia2000 napisał:

Pankracy pozdrawia wszystkich swoich fanów:)

15934776_974946122639111_1319495844_n.jpg

 

 

Pankracy w zeszłym tygodniu napedził nam stracha:( Najpierw siadły mu tylne łapy, później nie mógł w ogóle wstać, juz baliśmy się, że jakieś neurologiczne ustrojstwo się go czepiło, ale na szczęście po lekach p/zapalnych powrócił do nas:) Po badanich wyszło, że cholerna odwilż ( z 3 dni było ciepło, chlapa, ciapa itp.) tak działa na jego zwyrodnienia, że biedaka całkiem poskładało:( Oby mróz trzymał jak najdłużej!:)

Link to comment
Share on other sites

Apel do wszystkich miłosników staruszków - na cito szukamy DS, DT dla Kudzo!

kudzo-92315-ai5218.jpg

 

Ma problemy z sercem, już kilka razy miał ściąganą wodę, do tego duzy na wątrobie, nerkom też daleko do doskonałości. Wg schroniska jego dni są policzone:(

Ale wiemy z doświadczenia, że te dziadki na ostatniej prostej, w domu, przy pańci/pańciu dozywają jeszcze słusznych lat! Schronisko, jak to schronisko, nie ma sprzętu do szczegółowej diagnostyki, specjalistów też tam nie ma. Może po wyciągnięciu ze schronu, gruntownym przebadaniu i postawieniu słusznej diagnozy udało by się jeszcze chłopaka postawić na nogi.

W schronie został oceniony na 9 lat, ale schron ma tendencje do zawyżania wieku, więc tak na prawdę może mieć 6-7 lat. Kudżo to mały  piesek o delikatnej psychice. Miał kiedyś dom, w którym czuł się pewnie. Niestety stracił go z powodu choroby właściciela i trafił do Schroniska. W Schronisku jest bardzo wycofany, nieprzystępny. Trzeba z nim postępować ostrożnie. Nada się do jednej osoby lub niewielkiej grupy, ale bez dzieci.

Ktoś coś?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.02.2017 o 10:46, sunia2000 napisał:

Pankracy w zeszłym tygodniu napedził nam stracha:( Najpierw siadły mu tylne łapy, później nie mógł w ogóle wstać, juz baliśmy się, że jakieś neurologiczne ustrojstwo się go czepiło, ale na szczęście po lekach p/zapalnych powrócił do nas:) Po badanich wyszło, że cholerna odwilż ( z 3 dni było ciepło, chlapa, ciapa itp.) tak działa na jego zwyrodnienia, że biedaka całkiem poskładało:( Oby mróz trzymał jak najdłużej!:)

Po kilku dniach od powyższego wpisu Pankracy znów zaniemógł - przestał chodzić, przestał jeść, przestał sikać:(

Już spodziewaliśmy się najgorszego, ale na szczęście to "tylko"trzustka, dieta, antybiotyki, trochę kroplówek i powinien stanąć na nogi:)

Uaktualniłam finanse pankracowej Skarbonki po ostatnich wizytach u weta, na szczęście część z nim pokrył DT, karmę weterynaryjną i leki też DT zakupił

206zł - fv https://drive.google.com/file/d/0B4x3bIWfmWY3cEplM2oxd0xiXzQ/view?usp=sharing

44zł - fv https://drive.google.com/file/d/0B4x3bIWfmWY3ekpmZTZEdlFYQkk/view?usp=sharing

Skarbonka:-112.50zł

W środę jesteśmy umówieniu dodatkowo na usg, żeby sprawdzić czy to tylko zapalenie trzustki czy przypadkiem nie rozwija się nic poważniejszego, kolejny koszt ok 100-150zł:(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Trochę spóźnione nowe wieści o Puszku, czyli kiedyś Zgredku :

"Puszek, znany dawniej jako Zgredek, a teraz czasami Puszysław, ma się bardzo dobrze.

Jest przebadany na wszystkie strony od pyszczka do ogona, miał niedawno ponowne czyszczenie ząbków, RTG całego Puszka, kompletne badania krwi, USG serduszka, manicure itd - ogólnie rzecz biorąc jest po pełnym pies-liftingu. Jak na jego wiek stan zdrowia jest całkiem przyzwoity. Ma duże braki w uzębieniu po usunięciu kilku zepsutych ząbków, ale chętnie zajada suchą karmę i nawet służy mu ona lepiej niż mokra. Widać, że utyka lekko na tylną łapkę, ale jak się okazało wynika to z tego, że jego jedna łapka jest nieco krótsza niż druga, widać to dopiero na RTG, prawdopodobnie ma tak od urodzenia. Obecnie bierze tylko suplement diety dla seniora i Lotensin na serducho.

Jest pieskiem bardzo niekłopotliwym. W ciągu dnia dużo śpi, budzi się, żeby przejść się po mieszkaniu lub pobiegać - od czasu do czasu w Puszku budzi się szczeniak i zaczyna biegać jak szalony od ściany do ściany. Kiedy już się wybiega, idzie się napić, najeść i kładzie spać. Nie ma problemu z czystością, trzyma ją nawet przez 9-10 godzin, drobne wpadki zdarzają się tylko raz na jakiś czas. Były problemy na począytku, ale metodą prób i błędów okazało się, że to przez mokrą karmę, której teraz nie dostaje. Grzecznie zostaje w domu i kulturalnie się zachowuje wobec współlokatorki Figi.

Imię ma zmienione na Puszek, bo to doskonale opisuje tą małą puchatą kulkę. Gdzie nie dotknąć, wszędzie milutkie futerko, aż się prosi o mizianie. Puszek bardzo lubi mizianie, ale jak kogoś pozna. Dopiero po kilku tygodniach u mnie było widać, jak bardzo lubi smyranie za uszkiem i pod brodą, mruczy wtedy jak kot."

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ogladnelam filmik z biegajacym Puszkiem i jestem pod wielkim wrazeniem. Nie sadzilam, ze Dziadzius tak potrafi biegac, U mnie jedynie krecil sie w kolko. Toz to biegacz znakomity...Tak mysle, ze bardzo Mu u mnie brakowalo ruchu, bo nigdy nie spuszczalam go ze smyczy a w mieszkaniu raczej pobiegac nie mogl ze wzgledu na nieduzy metraz. Bardzo sie ciesze, ze kolejna renowacja tak Go odmlodzila. Przede wszystkim zas z tego, ze jak sie wydaje, jesli cos Mu jeszcze dokuczalo (zeby, brzuszek) to teraz wreszcie jest naprawde lepiej. Widac to po piesku. Trzymam kciuki za DS, taki skrojony na Puszka miare, pelen ciepla i zrozumienia. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...