Jump to content
Dogomania

szczeniakowi (welsh corgi) nie stają uszy - co radzicie?


Wiesia

Recommended Posts

Witam,
4 miesięcznemu szczeniakowi welsh corgi cardigan podobno powinny już stawać uszy. Ale mojemu pieskowi nie stają, nawet się na to nie zanosi. Znajomi radzą podkleić, inni absolutnie nie.
Co radzicie? Czy oklapnięte uszy będą miały jakieś przykre konsekwencje w dorosłym życiu tego psa? Czy może przeciwnie, podklejanie będzie jakoś dla niego szkodliwe?

Zaznaczę, że chociaż psiak jest piękny i bardzo rasowy, to nie zależy mi na jego wyglądzie, ale bardziej na zdrowiu i komforcie.

dziękuję za Wasze opinie!
Wiesia

Link to comment
Share on other sites

a czy kundelkom z klapniętymi uszami szkodzi to zdrowiu? najlepiej zapytaj hodowcy, co masz robić, bo jakie są normy u corgi to nie wiem, ale np. u owczarków niemieckich klapnięte uszy w wieku 4 miesięcy to nic strasznego. a co to znaczy, że pies jest bardzo rasowy?

Link to comment
Share on other sites

Konsekwencji zdrowotnych - zero :)
Wizualnych - dla niego - zero.

Ogólnie znam wielu ludzi którzy podklejali uszy Owczarkom Niemieckim, szkockim na gumach do żucia włącznie, ale dla mnie to czysta głupota.
Jeśli zależy Ci na jego zdrowiu i komforcie to zaakceptuj go takim, jakim jest :)

Znajomy kupił kiedyś Owczarka niemieckiego którego nie stały uszy (pseudohodowla) i żeby wyleczyć Swój kompleks (nie psa) podklejał mi uszy żeby stały...szkoda gadać

Link to comment
Share on other sites

juz kiedys chyba pisałam na podobny temat-miałam podobny problem z uchem suki(wtedy 9 cio m-cznej)jedno stało pieknie drugie po prostu klapło.niczym nie podklejałam.podawałam duże dawki glukozaminy i chondroityny(wzmaniaja chrząstki)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...