Jump to content
Dogomania

PSY ZNALEZIONE W LESIE


Recommended Posts

Dnia 25.07.2017 o 03:10, asz26 napisał:

Czy podawał ktoś psu TROCOXIL?Moja Koda ma go dostać ale jakoś obawiam się tego leku.Kiepsko z nią,dzisiaj nie mogła się podnosić tak jakby miała łapy tylnie bezwładne.Ale jak już wstała to było ok nawet poszła na normalny długi spacer,wydaje mi się że to też jest przez zmianę pogody ma padać :-(

Podawaliśmy trocoxil Miśkowi z mojej pracy jak rozkraczyły mu się tylne łapy. Wziął całą dawką do końca . Nie było skutków ubocznych. Żył jeszcze kilka lat i to się nie powtórzyło. Podawałam też mojemu Bakusiowi kiedy miał zapalenie jednej kości. Tutaj brał krócej. Nie było też skutków ubocznych. Mnie weterynarz powiedział, że trzeba obserwować czy nie ma krwawienia z żołądka.Myślę, że trzeba spróbować. Może zapytać czy podaje sie jakis lek osłonowy. Ja uważam, że trocoxil jest bardzo dobry.

Link to comment
Share on other sites

Koda dostała pierwszą dawkę we wtorek ale zanim podałam była u weta miała zrobione badania na nerki i wątrobę,wyniki były super więc dostała trocoxil.Już wczoraj była poprawa,zaczęła się podnosić w miarę normalnie,chodzić po mieszkaniu,nawet weszła na łóżko czego już nie robiła bo nie mogła a dzisiaj już się bawiła i nawet skakała.Oby działał jak najdłużej :-) Chyba nie muszę pisać jaka jestem szczęśliwa że moja maleńka lepiej się czuję :-D

Link to comment
Share on other sites

Tak nastepna dawka 8 sierpnia i kolejne raz w miesiącu,leczenie ma trwać pół roku i mamy zobaczyć jak będzie się czuła po tym i jak długo będą efekty zadowalające.Po 8 sierpnia będzie trzeba zamówić leki na kolejny miesiąc,koszt jest większy niż myślałam,miało być 130zł a wyszło 192zł bo okazało się że moja maleńka Kodusia waży więcej niż sądziłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mruczek Wampirek-Przyszedł w lutym był małym dzikuskiem a teraz widać jaki jest,chyba czuje się bezpiecznie przy mnie :-)

Kociak był już leczony na koci katar,w czerwcu dostał zastrzyk od robaków a teraz cestal bo miał tasiemca.Mruczuś bardzo chętnie przyjmie jakieś mokre jedzenie lub suche.Ja kupuje mu miesko i dostaje surowe serduszka drobiowe,wątróbke i inne miesa.

20638360_1674896649187549_510990566475065272_n.jpg

20638498_1674896739187540_2361678972411593787_n.jpg

20258206_1658710197472861_7164986028722687232_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Na ostatnim zdjęciu wygląda rzeczywiscie jak wampir... Postaram się podesłać jakąś karmę w przyszłym m-cu, bo teraz sporo wydałam na kotkę, którą mam na tymczasie - ma raka i przerzuty już na płuca a diagnostyka kosztuje... Fundacja oczywiście współfinansuje ale wiadomo, jak wyglądają finanse fundacji pro zwierzęcych... A jak Koda?

Link to comment
Share on other sites

Odpukać Kodusia nawet nieźle trzyma się na tych lekach ale za to wczoraj byłam w gabinecie z Fioną i Pimpusiem.Fiona ma ostre zapalenie uszu a Pimpek miał robione rtg guza którego ma przy łopatce.Ten guz powinien być usuniety i zbadany czy to złośliwe czy nie ale samo to badanie kosztuje 160zł a gdzie reszta?Koda ma zamówiony kolejny Trocoxil no i kolejne duże koszty bo ok 190zł.Wczorajsza wizyta 245zł.Normalnie tylko usiąść i płakać ale to i tak nic nie pomoże.Leczenie zwierzaków jest bardzo drogie.Co do Mruczka to też przyszedł chyba w lutym mały koteczek i został.Ok 200 metrów ode mnie mieszka starsza pani która ma dużo kotów,te koty są chore na koci katar,głodne,siostra dokarmia te koty,Mruczek też chyba przyszedł od nich i został.Oczywiście leczyłam go na koci katar i kaszel,odrobaczałam bo miał tasiemca.Szukałam kogoś dla niego ale nikt się nie znalazł,on nie nadaje się do dzieci bo gryzie i drapie,można go głaskać i przytulać tylko wtedy jak sam tego chce inaczej to gryzie jak pies :-) On je mokrą karmę i suchą też,tylko nie każda suchą karmę,kupiłam mu kitekata to nie za bardzo chce jeść za to purine pro plan wcina aż tylko ale nie będę mu kupować karmy za 50zł,dostaje też surowe mięsko.Jak przyszedł to jadł suchą karmę dla psów a teraz taki wybredny się zrobił :-) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koda jutro dostanie kolejną dawkę trocoxilu to już trzecia jeszcze cztery i robimy przerwę.Nie wiem jak dam radę z kasą na ten lek jedna dawka na Kode to 191.50,już na ten Trocoxil co teraz ma dostać zabrakło 30 zł ale to akurat da się zapłacić gorzej będzie z następnym w listopadzie bo teraz ma na wrzesień i październik.Fionka powinna jechać na kontrol z uszami no i żeby tego było mało to coś się dzieje z kotem,dość często wymiotuje po jedzeniu czego wcześniej nie robił a karma jest nie zmieniana,mam wrażenie że jakoś ciężej oddycha tak jakby miał katar i co jakiś czas tak dziwnie kaszle.Powiem szczerze ja jestem zielona jeżeli chodzi o koty.Wiem tylko tyle że muszę zabrać go do weta ale czym zapłacę tego nie wiem.Zrobiłam zbiórkę na pomagam.pl ale też stanęła w miejscu :-( Z karmą dla kiciusia też krucho jest tak wybredny że już sama nie wiem czym go karmić.W tej chwili je suchą karmę purina pro plan dla kotów ale nie stać mnie żeby kupować mu taką karmę.Może ktoś by chciał podarować mu suchą karmę nie musi być ta może być jakąś inna lub jakąś mokrą karme.A tak W ogóle to może ktoś mi podpowie jakie są suche karmy dla kotów oczywiście z tych tanich karm,kitekat odpada nie chce go jeść:-(

Link to comment
Share on other sites

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA!
ul. Kawęczyńska 16 lok 42a
03-772 Warszawa

Nr konta: 47 2030 0045 1110 0000 0255 4530
swift GOPZPLPW
IBAN -PL47 2030 0045 1110 0000 0255 4530

koniecznie z dopiskiem: psy Ani

 

Na to konto też można wpłacać pieniądze.To konto z fundacji na które zbieram pieniądze na leczenie zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

Wejdź na stronę zooplusa, tam mają b. dużo karm dla kotów i to w różnych cenach. Jeśli to jest karma bytowa to nie musisz się specjalnie znać na niej, wystarczy poczytać o jej składzie. Te karmy są w różnych cenach. Gorzej byłoby, gdyby musiał jeść karmę specjalistyczną - te są drogie. Moje jedzą Royal Canin dla sterylizowanych, dostawały też Control for Life ale im się znudziła... bez komentarza. I Royal im najbardziej smakuje. Zresztą co kot to karma, co właściciel to inne zdanie. Postaram się zamówić jakąś mokrą dla niego. A jak Felix? Będzie dobry?

Moja koteczka, którą miałam na tymczasie odeszła... Miała nowotwór w listwie mlecznej (usunięta listwa), który dawał już przerzuty do płuc i koteczka b. się męczyła... Było nam b. smutno i byliśmy wściekli na tak niesprawiedliwy los...

Link to comment
Share on other sites

Mruczek jak przyszedł jadł suchą karmę dla psów a teraz zrobił się panicz i wybrzydza,kupiłam kitekat bo koleżanka mówiła że jej kot jadł i było ok a Mruczek miał gdzieś jak mu dałam to patrzył na mnie jakbym mu krzywdę zrobiła :-) Dawałam mu mokrą felix to jadł,on z mokrymi aż takiego problemu nie ma chociaż zauważyłam że z rybą jak jest to trochę dłużej się przekonuje do niej ale też zje.Felix jest droga może lepiej kitekata mokrą.Proszę wybrać która tańsza.Mi już jest głupio bo Pani za każdym razem kupuje już tyle lat za co jestem bardzo wdzięczna.A co do karmienia kota to jestem trochę zielona,miałam kota jak byłam dzieckiem ale ponad 20 lat temu to zupełnie inaczej wyglądało karmienie zwierząt.On jest zdrowy chociaż zdarza mu się wymiotować i to mnie niepokoi.Robale już chyba wszystkie mu wytrułam i wreszcie przytył bo był tak chudy jakby jeść nie dostawał.Muszę poszukać jakiejś suchej karmy.

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, kasiasekret napisał:

Wejdź na stronę zooplusa, tam mają b. dużo karm dla kotów i to w różnych cenach. Jeśli to jest karma bytowa to nie musisz się specjalnie znać na niej, wystarczy poczytać o jej składzie. Te karmy są w różnych cenach. Gorzej byłoby, gdyby musiał jeść karmę specjalistyczną - te są drogie. Moje jedzą Royal Canin dla sterylizowanych, dostawały też Control for Life ale im się znudziła... bez komentarza. I Royal im najbardziej smakuje. Zresztą co kot to karma, co właściciel to inne zdanie. Postaram się zamówić jakąś mokrą dla niego. A jak Felix? Będzie dobry?

Moja koteczka, którą miałam na tymczasie odeszła... Miała nowotwór w listwie mlecznej (usunięta listwa), który dawał już przerzuty do płuc i koteczka b. się męczyła... Było nam b. smutno i byliśmy wściekli na tak niesprawiedliwy los...

Przykro mi z powodu koteczki,ja cały czas obserwuje Kode,bardzo się boję tego że przyjdzie czas kiedy będę musiała ją uśpić,nie wiem jak to przeżyje :-( Ale odpukać narazie oprócz stawów jest wszystko ok.Tylko kości ją bolą bo deszcze padają.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kasiasekret napisał:

Ok, już widzę wczesniejszy post...

 

Przeglądałam suche karmy na zooplus i znalazłam suchą karmę felix jest niedroga kg pudełko 11 zł co pani myśli o tej karmie?Sama z siebie się śmieje że nie wiem co kotu dawać do jedzenia :-) Wiem że trzeba mu dawać surowe mięsko więc dostaje różne ale sucha karma to jakaś masakra :-) 

Link to comment
Share on other sites

zamówiłam mu mokrego felixa, 88 saszetek było w promocji. Felix to karma nie najgorsza. Są oczywiście ludzie, którzy i na felixa będą wybrzydzać ale chyba lepiej, że kot je to niż miałby szukać żarcia po śmietnikach. Moje koty jedzą chętnie mielone z indyka (ale cena...), piersi z kurczaka, wątróbki i serduszek nie tkną. Nie przyzwyczajaj go do pokarmu super dobrego, bo pójdziesz z torbami ;)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kasiasekret napisał:

zamówiłam mu mokrego felixa, 88 saszetek było w promocji. Felix to karma nie najgorsza. Są oczywiście ludzie, którzy i na felixa będą wybrzydzać ale chyba lepiej, że kot je to niż miałby szukać żarcia po śmietnikach. Moje koty jedzą chętnie mielone z indyka (ale cena...), piersi z kurczaka, wątróbki i serduszek nie tkną. Nie przyzwyczajaj go do pokarmu super dobrego, bo pójdziesz z torbami ;)

Nie przyzwyczajam go do super dobrej karmy ale jak wcale nie chce jeść to bez sensu kupować.Mruczek lubi wątróbkę,serduszka też ogólnie lubi surowe mięso i dostaje różne.Z mokrą karmą też aż takiego problemu nie ma,do niektórych po prostu dłużej się przekonuje ale zje gorzej z suchą bo jak mu nie smakuje to jej nie ruszy.Szukam po tych tańszych karmach.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, kasiasekret napisał:

I jak Felix? Smakuje;)?

Smakuje :-) Dzisiaj wpadł pod samochód kotek sąsiadów:-( Aż się po płakałam bo ok dwie godziny wcześniej był u nas,bawiłam się z nim,jeszcze prysnęłam go od pcheł bo miał pchły a za ok dwie godz dowiedziałam się że leży zabity na ulicy.To był młody kotek 3-4 miesiące.Nie mój a przeżywam to bardzo :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...