Jump to content
Dogomania

Psy ze schroniska w Gdańsku. Zdjęcia - str. 1, 12, 14.


martasekret

Recommended Posts

[quote name='kaerjot']Wszystkie psy piękne, ale muszę przyznać, że łańcuchy na ich szyjach porażające.[/QUOTE]

łatwiej się zakłada, po prostu. Kiedy wchodzisz do boksu i 5 psów na ciebie skacze, każdy chce wyjść, każdy chce być pierwszy, to zakładanie obroży jest nie lada wyzwaniem....poza tym psy są w dużej mierze puszczane na wybieg, gdzie latają bez obroży.
[SIZE=1]
tak myślałam, że zaraz jakaś dogociotka skomentuje te "porażające łańcuchy".........[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 433
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Awit']Ja też nie fbkowa.
Biedne te psy, 6 lat w schronie jak Amiś to koszmar.
Etta piękna, wszystkie ładne są.
Figo wg mnie też ma coś z jakiegoś teriera, ta główka, małe uszka tak ułożone.[/QUOTE]


dzięki za obecność na wątku.
Figo to wariat, ale taki pozytywny. Też mi się wydaje, że ma coś z terriera...stosunek do psów na pewno odziedziczył po american staffordshire terrier:)
Etta jest kochana, mega wesoła i pozytywna sunia.
No a Amiś.....to dla mnie zagadka, dlaczego on jeszcze siedzi w schronie.....jedyne wytłumaczenie, jakie znajduję to takie, że jest mało przebojowy, nie podlatuje do krat, nie zwraca na siebie uwagi....ale z ogłoszeń też dopiero jeden telefon był, a ogłaszam go już rok...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kam']Mi to się Bej podoba, gdybym miała wybierać dla siebie to chyba on :)[/QUOTE]

Bej jest bardzo grzeczny. Musiał kiedyś mieszkać w domu, doskonale odnajduje się u boku człowieka.
Jedyny jego mankament - na spacerach jest trochę "nieobecny", tzn uwielbia węszyć, włazić w jakieś krzaki, na człowieka zwraca uwagę dopiero wtedy, kiedy ten się nad nim nachyli i go zawoła...ale wówczas przybiega, siada obok ciebie i podaje łapkę;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martasekret'][SIZE=1]
tak myślałam, że zaraz jakaś dogociotka skomentuje te "porażające łańcuchy".........[/SIZE][/QUOTE]

Ja nie oceniam, domyślałam się, że ma to jakieś uzasadnienie, ale wygląda jak wygląda.

Mój pies też przez pewien czas nosił kolczatkę więc wiem, że to nie zawsze jest oczywiste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaerjot']Ja nie oceniam, domyślałam się, że ma to jakieś uzasadnienie, ale wygląda jak wygląda.

Mój pies też przez pewien czas nosił kolczatkę więc wiem, że to nie zawsze jest oczywiste.[/QUOTE]

no tak, wygląda mało elegancko, szczególnie ten z wielkimi oczkami, ale naprawdę bardzo ułatwiają sprawę.
mam jeden dławik z materiału (widać go na zdjęciach), dostałam go od koleżanki i świetnie się sprawdza, bo nie budzi strachu, jak u niektórych psów łańcuchy, ale nie mogę takiego nigdzie dostać...

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie, ja te łańcuchy zakładam psom na 5 minut, czyli na czas wyprowadzania ich z boksu. Potem idę z nimi na wybieg, gdzie im wszystko ściągam. Jeśli wychodzę na spacer z pojedynczym psem, poza teren schroniska, gdzie go nie puszczam, to zakładam mu dławik materiałowy, który widać na zdjęciach.
zakończmy już proszę temat łańcuchów i skupmy się na bohaterach tego wątku ;)

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie miałyście 40-50 podopiecznych, którzy CZEKAJĄ z NIECIERPLIWOŚCIĄ na WYJŚCIE....Części "moim" dłużej przebywającym i wychodzącym psiakom zakupiłam obroże, chociaż i tak czasami najlepiej szybciutko założyć łańcuszek..Na począku jest szaleństwo, ale później spokojnie sobie drepczą na spacerze lub są puszczane na wybiegu. Wyjscie z 3-4 dużymi psami musi naprawdę odbyć się szybko i sprawnie...
[COLOR=#0000ff][B]A bohaterowie wątku są cudowni i bardzo spragnieni towarzystwa, pieszczot i domu:))[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rebus']Chyba nie miałyście 40-50 podopiecznych, którzy CZEKAJĄ z NIECIERPLIWOŚCIĄ na WYJŚCIE....Części "moim" dłużej przebywającym i wychodzącym psiakom zakupiłam obroże, chociaż i tak czasami najlepiej szybciutko założyć łańcuszek..Na począku jest szaleństwo, ale później spokojnie sobie drepczą na spacerze lub są puszczane na wybiegu. Wyjscie z 3-4 dużymi psami musi naprawdę odbyć się szybko i sprawnie...
[COLOR=#0000ff][B]A bohaterowie wątku są cudowni i bardzo spragnieni towarzystwa, pieszczot i domu:))[/B][/COLOR][/QUOTE]

Witaj cioteczko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Casablanca']Przepiękne psiska :)
Moją uwagę najbardziej przykuła wilczasta Tola :loveu:[/QUOTE]

Witamy ;)
Tola jest fajna, taka dziewczyna z charakterem, ale w pozytywnym znaczeniu. Jest ślicznie umaszczona i ma zgrabną sylwetkę, choć w schronisku przytyła, gdy tu trafiła była szczuplejsza. Fajny pies dla młodych, aktywnych ludzi. Myślę, że i w domu z dziećmi by się sprawdziła, bo miała z nimi kontakt - dwójka maluchów ją osaczyła, zaczęła głaskać, klepać, a ona znosiła to wszystko cierpliwie.

Link to comment
Share on other sites

Muszę usunąć z domu wełniany dywan, który można pociąć na części, żeby dać do bud albo coś tylko nie wiem czy Gdańsk ma takie potrzeby bo z zewnątrz wygląda na dość dobrze dofinansowane schronisko (choc z drugiej strony ma najwięcej psów) cz gdzieś do Gdyni ? Może ktoś coś podpowie. W sumie Ciapkowo mam bliżej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annavera']Muszę usunąć z domu wełniany dywan, który można pociąć na części, żeby dać do bud albo coś tylko nie wiem czy Gdańsk ma takie potrzeby bo z zewnątrz wygląda na dość dobrze dofinansowane schronisko (choc z drugiej strony ma najwięcej psów) cz gdzieś do Gdyni ? Może ktoś coś podpowie. W sumie Ciapkowo mam bliżej.[/QUOTE]

do gdańskiego schronu sporo osób coś zwozi, szczególnie teraz....nie wiem, trudno mi jednoznacznie ocenić, może zadzwoń do Ciapkowa i zapytaj, czy coś takiego im się przyda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...