• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Miawko

Members
 • Content count

  387
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Miawko

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Śląsk

Converted

 • Biography
  I'm just a book worm, who likes to know as much as possible.I suppose it must be kind of tiring beeing near me but still, there are some people who seem to enjoy my company, so it does not bother me :P
 • Location
  Przeczyce, Poland, Poland
 • Interests
  Dog Showing, Manga, Fantasy, Music
 • Occupation
  ITIL process specialist - Incident Management Champion - cokolwiek by to znaczyło :P
 1. Ja nadal czekam na wezwanie do sądu :(
 2. A próbowałaś treningu klatkowego? Może pewniej i spokojniej czułaby się pod Twoją nieobecność we własnej "jamie"? To jedyne, co mi w tej sytuacji jeszcze do głowy przychodzi. Dobrze, że przyjdzie behawiorysta. Oby pomógł :(
 3. Ciężko mi powiedzieć, bo człowieka nie znałam osobiście. Słyszałam od jego sąsiadki. Pies po prostu odmawiał wejścia nawet na klatkę schodową. Spał pod wejściem do bloku. Brzmi na miejską legendę, ale się wydarzyło. To chyba tylko jedna zima była, potem się wyprowadzili do własnego domu :)
 4. Ja mieszkając w 50 m2, na 15tym piętrze i w samym centrum Katowic kupiłam Akitę :) Da radę, tylko faktycznie trzeba mieć świadomość, że nie ważne czy ulewa, czy śnieżyca długi spacer się należy i już. Haszczaka bym nie polecała do bloku. Abstrahując od wielkiej potrzeby ruchu, są też inne problemy - znam historię z osiedla Gwiazdy w Katowicach, gdzie Husky odmawiał zimą powrotu do bloku i sypiał pod wejściem do klatki. Po prostu było mu zbyt ciepło w mieszkaniu. Właściciel musiał się regularnie Straży MIejskiej i Straży dla Zwierząt tłumaczyć :)
 5. Powinnaś po prostu zastanowić się, jakie warunki możesz zaproponować psu. W jakim celu bierzesz psa: do stróżowania, obrony, polowań, towarzystwa itp. Gdzie będzie mieszkał (w domu, czy na dworze). Ile czasu będzie spędzał sam (bo zakładam, że oboje z chłopakiem pracujecie, skoro myślicie nad kupnem psa). Ile czasu jesteś mu w stanie dziennie poświęcić. Ile chcesz poświęcać czasu i środków na psi wygląd i higienę :) Ras psów jest tak olbrzymia ilość. Każda ma swoją specyfikę, ale te pytania powinny pomóc Ci zawęzić zakres poszukiwań :) Pamiętaj, że decydujesz o przyjęciu do domu nowego członka rodziny, który będzie z wami przez najbliższe kilkanaście lat
 6. Warto spróbować nauczyć psa komendy: "nie rusz" albo "oddaj" (jak wolisz :)) Możesz nosić ze sobą coś dobrego i nauczyć go, że jak odda smakowite znalezisko, to dostanie w zamian coś ekstra. Po jakimś czasie mogłabyś zacząć odstawiać smakołyki, bo komenda byłaby wykonywana automatycznie. Oczywiście trzeba to zacząć ćwiczyć w domu, w kontrolowanych warunkach, gdzie łatwo będzie Ci kontrolować zachowanie psiaka :)
 7. Smutne, ale niestety prawdziwe :(
 8. A czy tylko o szczekanie chodzi? Mój pies oprócz sporadycznego szczekania dużo częściej, hmm, buczy (?) z radości. Coś takiego byłoby również interesujące?
 9. Mój po prostu ma do swojej dyspozycji bagażnik w przedłużonym hatchbacku.
 10. Zależy, jak pies wychowany. Mój gdy tylko może siedzi na dworze, ale to nie zmienia faktu, że musi mieć możliwość wejść co 20-30 min. do domu, sprawdzić czy wszyscy są gdzie powinni być, a potem znowu wyjść patrolować okolicę. Idealna sytuacja dla niego to stale otwarte drzwi na ogród :) Z tym, że mój pies był wychowany w bloku, więc może nie być idealnym przykładem. Większość Akit jakie znam mieszka na dworze, ale zawsze z możliwością wejścia do domu i spędzenia tam czasu ze swoimi ludźmi.
 11. Akita jest psem, hmm, uniwersalnym? Hodowane były jako psy stróżujące, myśliwskie (na dziki, jelenie itp.) i do walk psów. Wszystkie te kierunki wymagały od psa dużej samodzielności i to im do dziś zostało. Nie oznacza to, że można psa samego sobie zostawić. Właśnie dlatego, że są tak samodzielne szybko stwierdzą czy warto w ogóle brać pod uwagę człowieka przy pdejmowaniu decyzji :) To może być pies domowy, ale najlepiej się czuje mając swój teren do stróżowania. Mój, gdy jeszcze mieszkałam w bloku, uznał pobliski park za swój teren i potrafił przeganiać z niego obce psy. Wyganiał je tylko do granicy parku i wracał do mnie zadowolony... Sam to sobie wymyślił, musiałam go oduczać :/
 12. @Beatrx to właśnie miałam na myśli. Nie ma psa, którego można zostawić samego sobie na podwórku. Generalnie faktycznie psy stróżujące znoszą chyba lepiej taką samotność, ale one z kolei zwykle potrzebują bardzo konkretnego i świadomego właściciela. Właśnie dlatego, że są bardzo samodzielne i nie będą się oglądać na człowieka podejmując decyzję... Czytając posty autora wątku wahałabym się czy polecić mu zakup kaukaza albo akity. Mógłby się sparzyć.
 13. A tak mnie właśnie oświeciło - Ty potrzebujesz psa obronnego, czy stróżującego, bo to jakby nie to samo?
 14. Generalnie chyba w ogóle nie istnieje pies, który mógłby non-stop siedzieć sam na podwórku i w ogóle nie mieć kontaktu z ludźmi. Chyba, że miałby tych ludzi traktować tak samo, jak inne zwierzęta na obejściu i, generlalnie, ignorować? Dysplazja może być dziedziczna, może być nabyta, np. poprzez uraz stawu w okresie doratsania, nadmierne obciążenie stawu (np. z powodu nadwagi). Nie dostaniesz gwarancji, że Twojego psa to nie spotka. Trzeba po prostu zwracać uwagę na swojego psa, a przed zakupem szczeniaka przyjrzeć się rodzicom, to zmiejsza ryzyko, ale go nie eliminuje.
 15. Bo moja prawda jest najmojsza! :D