• Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Delph

Members
 • Content count

  3329
 • Joined

 • Last visited

5 Followers

About Delph

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female

Converted

 • Location
  Warszawa
 1. A jak wyglądała ta zabawa? Wlewasz psu do pyska wodę z węża ogrodowego?
 2. Nie jest to dobry pomysł. Powinniście poczekać przynajmniej do momentu, gdy Wasz pies skończy 3 lata i będzie w pełni dorosły. Dopiero wtedy będziecie wiedzieć, jaki ma charakter i czy potrzebny mu towarzysz, bo równie dobrze może nie lubić innych psów, gdy dorośnie. Jeżeli nie macie doświadczenia z pitbullami i wierzycie hodowcy na słowo, że na zdjęciach są rodzice szczeniąt, to jeżeli w przyszłości, za te kilka lat jednak się zdecydujecie na drugiego psa, polecam inną rasę.
 3. Mała szansa, że uda Ci się asta oduczyć spania w łóżku/na kanapie. A jeżeli to zrobisz, pies będzie nieszczęśliwy. To jest jedna z najfajniejszych cech tej rasy, to że łakną kontaktu fizycznego z człowiekiem, lubią spać w łóżku, przytulać się. Dwa to też normalne, że gryzie wszystko i wszystkich. Będzie jeszcze gorzej, bo dużo astów demoluje mieszkanie, np. pod nieobecność właścicieli (nie mówię o pogryzieniu kapci, a o zdemolowaniu dosłownie). To jak postępujesz z psem teraz to proszenie się o kłopoty w przyszłości. Proponuję szybko nadrobić zaległości, poczytaj polecaną (jest tu na forum wątek) literaturę, zalogować się na forum miłośników rasy itp. itd. żeby nauczyć się psa wychowywać.
 4. Zadzwoń do najbliższej całodobowej lecznicy i przedstaw sytuację.
 5. Mam psa z podobnym problemem (też w typie owczarka), tutaj nasza historia, jakbyś chciała poczytać jak z nią postępujemy. Przede wszystkim znajdź dobrego weterynarza specjalizującego się z dermatologii (my się naszukaliśmy bardzo długo) i stosuj się bezwzględnie do jego zaleceń, przede wszystkim nie omijaj i nie skracaj podawania leków na własną rękę i nie unikaj wizyt kontrolnych, kiedy wydaje Ci się, że jest już dobrze (bo na pewno jeszcze nie jest, wiem z doświadczenia). Badania trzeba będzie powtórzyć.
 6. Nie bardzo rozumiem o jaką odpowiedzialność Ci chodzi. Z tego co zrozumiałam pies w chwili zakupu był zdrowy, więc hodowca nie wiedział o jego chorobie? Musiałabyś udowodnić, że choroba jest dziedziczna i mieć stosowne zapisy w umowie, bo choroby dziedziczne zdarzyć się mogą w każdej hodowli, nawet mimo starań i dużej wiedzy hodowcy.
 7. Wszystko zależy od treści umowy, jaką podpisałaś. Ale biorąc pod uwagę, że kupiłaś psa z niedawno powstałego stowarzyszenia, zamiast z porządnej zarejestrowanej w FCI hodowli, masz raczej marne szanse na jakąkolwiek pomoc. Wszystko zależy od dobrej woli hodowcy, czy pomoże Ci i doradzi w tej sytuacji. A pieska trzeba prawdopodobnie zoperować, i to u dobrego specjalisty, bo zabieg jest skomplikowany. Trzymam kciuki.
 8. Jak w temacie, kupię nosidło dla dużego psa mającego problemy z chodzeniem. Najchętniej w Warszawie, żeby była możliwość przymiarki.
 9. Podpisałaś z nią umowę?
 10. Można zrobić sterylizację, zastrzyków nie polecam, lepiej sterylizować. Jeżeli pies był kastrowany niedawno to mogło dojść do zapłodnienia.
 11. Co z sunią?
 12. Żeby nie było, że jestem gołosłowna, tutaj do poczytania oświadczenie sygnowane przez wiele organizacji weterynaryjnych z całego świata w sprawie czyszczenia zębów bez narkozy: KLIK.
 13. Nie wiem co to za kapsułki, musiałabyś napisać :) Jeżeli zawierają biotynę i cynk w odpowiednich dawkach, to już Kerabolu nie trzeba. Pamiętaj, że działanie tych preparatów będzie widoczne dopiero po kilku tygodniach stosowania, więc trzeba dawać regularnie.
 14. Po pierwsze, zastanów się, co chcesz osiągnąć. Czy suka ma tylko grzecznie mijać napotkane czworonogi i nie wyłamywać wtedy komend, czy chcesz ją socjalizować i docelowo umożliwiać kontakty, zabawę z innymi psami. Po drugie, czy ja dobrze zrozumiałam, że od szczeniaka nie miała w ogóle swobodnych kontaktów z obcymi psami, poza tym, z którym się wychowała?
 15. Od dawna na rynku, dobry, w płynie i śmierdzi :P Ale mój pies nie narzekał.