Jump to content
Dogomania

Murka

Members
 • Content count

  30887
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Murka last won the day on August 6

Murka had the most liked content!

About Murka

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  4632427

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  okolice Janowa Lubelskiego

Recent Profile Visitors

9832 profile views
 1. Sambę można chyba już ogłaszać, tylko musimy jej porobić fotki. Ona ewidentnie nie trawi chodzenia na smyczy. Całe życie wychodziła luzem i weszło jej to w krew. Podobnie jak towarzystwo psów. Ona by była idealna jako towarzystwo jakiegoś psa/psów do domu z ogrodem (w mieszkaniu w bloku nie widzę jej zupełnie). Jako jedynaczka będzie zagubiona i nieszczęśliwa. Może z powodzeniem zamieszkać w ogrodzie. Ma manię wchodzenia łapami do misek z wodą, rozchlapuje ją okropnie i brudzi. W schronisku było tak samo (rozmawiałam z Majką i mówiła, że tam też już nie wiedzieli jak z tym walczyć). Jak stawiałam wyższy garnek, to zaczepiała łapami i wylewała wszystko. Teraz stoją trzy miski antywrotne, mniejsze i jedna większa, żeby tylko na tej jednej się skupiała. Niestety "korzysta" ze wszystkich, więc często trzeba wymieniać i dolewać wodę. Na rozsypywanie karmy na szczęście podziałały miski antywywrotne - Samba jeździ z nimi po całym boksie, ale karma jest na swoim miejscu. Saga też lubiła rozsypywać karmę. A inna suczka Aza (też z Krzesimowa) wciąga miski z karmą do budy (oczywiście połowę przy tym rozsypuje). I powiedzcie mi, że psy nie uczą się od siebie:) W każdym razie średnio widzę te upodobania Samby w mieszkaniu...
 2. Dżeki bardzo lubi bawić się z Kirą, ale ją też traktuje jako swoją własność i denerwuje się, gdy inny pies zaczepia ją do zabawy.
 3. To niestety typowe zachowanie Dżekiego - przyjść i zabrać, żeby pokazać swoją wyższość. Ma też tendencję do pilnowania rzeczy. Np. kładzie się koło... gruszki i powarkuje na psy, które przechodzą obok (najczęściej nawet nie zauważają Dżekowego skarbu;) ).
 4. Na szczęście Grześ nie traci humoru i wynajduje sobie inne zajęcia, np. tarzanko w trawie lub to co lubi najbardziej - czochranie grzbietu o ścianę domu:)
 5. Oni sobie już parę razy "pogadali" i ustalili kto rządzi. Grześ lubi bawić się z naszą Kirą, ale Dżeki uważa, że tylko on ma do tego prawo i szybko odpędza Grzesia (zresztą nie tylko jego, zawsze kiedy inny pies zaczepia Kirę, to on od razu się pojawia i próbuje na sobie skupić uwagę). Poniżej kolejna historyjka obrazkowa:) Grześ i nasza Kira, nawet ta ciapa mu zabawkę podebrała:)
 6. Jutro lub w środę mają być wyniki z badania kału. Pasożytów powinno być dużo mniej lub w ogóle. Gdyby się okazało, że jednak jest ich tam nadal sporo to trzeba się będzie wstrzymać z zabiegiem... za duże wówczas będzie ryzyko. Sunia czuje się dobrze (nadal bierze antybiotyk), ale guz mimo leków nadal jest rozpalony:( więc bardzo wskazane jest pozbycie się go jak najszybciej. Karma jeszcze jest, mam nadzieję, że wystarczy do końca pobytu (dr mówił, że jest jeszcze ok. pół worka). Gdyby robali już nie było to po operacji, jak już sunia dojdzie do siebie, moglibyśmy ją zabrać z kliniki.
 7. Taki właśnie jest Grześ, ustępuje wszystkim i na każdym kroku. Dżeki (ten beżowy) to rządziciel i musi na każdym kroku pokazać, że on tu jest szefem. Miał jechać do DSu w lipcu, ale trochę się przeciągnęło. I jeszcze Grześ z piłeczką:)
 8. Krótka Grzesiowa historyjka: znalazłam sobie sznureczek, mam sznureczek, zobaczcie jaki fajny:)
 9. Irysek pozdrawia. Wyrywny jest, ale też szybko się uczy co wolno, a co nie. W końcu opanował trudną sztukę chodzenia po linoleum, bo do tej pory miał z tym problem i zawsze korytarz pokonywał drepcząc po ustawionych wzdłuż butach:) Teraz powoli, ale spokojnie idzie już obok. Nie może raczej trafić do ludzi, którzy będą go rozpieszczać i pozwalać na wszystko, bo szybko to wykorzysta:) A jaki głosik ma:)
 10. Frotka bardzo ładnie się goi, jutro lub pojutrze zdejmujemy szwy. Te guzy musiały jej dokuczać, bo dopiero teraz sunia zaczyna się bawić z innymi psami i nabiera ciałka (na początku miała mocne wcięcie w talii).
×