Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

No tak... w mieszkaniu mogło to nie przejść. A ja mam dom wolnostojący z podwórzem (tam jest położona kostka) i dwoma ogrodami, czyli w sumie 3 częściowe pdowórze, bo odgrodzone od siebie płotami. Na ten jeden ogród (kwiatowy, z dużą ilością trawy) mogłam wchodzić, ba! od tego ogrodu mamy drugie wejście do domu, więc jak nie chciałam by psy się spotkały to była taka możliwość ;). No i u nas w domu zawsze jest ktoś, więc można było robić dyżury :)
Jednak naprawdę rodzice mieli ze mną niezłe akcje :) nic dziwnego, że w pewnym momencie bali się mnie puszczać z domu, bo zawsze umierające coś przywlokłam:)

Nie nudzili się przy tobie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja raz przyniosłam do domu psa ze schronu. Trafiła tam biedna, około 9 miesięczna suczka z 2 szczeniakami. Psinka w typie grzywacza chińskiego, zabiedzona, zakołtuniona z ranami (ktoś bardzo nieumiejętnie próbował chyba jej te kołtuny wyciąć) w schronie stawiała się na wszystkich poza mną. Szczeniaki było już około 7 tyg. i trafiły zaraz do adopcji, a ja nie miałam serca suczki w schronie zostawić. Chodziła za mną krok w krok, jak tylko wychodziłam z pomieszczenia w którym była to był lament... 

Kiedy wróciłam do domu to mam jeszcze w pracy była. Jak wróciła koło 22 to pogłaskała psa , spojrzała na mnie i był tylko krótki tekst: " dzisiaj już śpijcie, ale rano pies znika" Wiedziałam, żę nie ma co rozmawiać. Rano pies pod pachę i do mojej chrzestnej. Na szczęście udało mi się ją urobić i psinka została u nich. Teraz już 14-letnia babcia, bez zębów...

Na szczęście z nią się udało, ale wiedziałam, żę ryzykować nie ma co, bo więcej osób w rodzinie, którym dało by się psiaka wcisnąć nie miałam :P

Link to comment
Share on other sites

Jak raz była ładnie przez fryzjerkę wystrzyżona tak typowo z mordką do zera wyciętą, to typowy grzywacz. A teraz to bidulka bardzo się starzeje. Z dnia na dzień praktycznie różnicę widać. Głuchnie i ślepnie przez co jest bardzo niespokojna. Czemu starość jest taka okropna

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Patikujek napisał:

Wszystkie rasowe grzywacze jakie znałam to takie, że bez kija nie podchodź. A ona jak już się odstresowała po schronie i poprzednim "domu" to była mega do wszystkich

Coma ma focha. 

btw: ja nie wiem jakie ty grzywacze musiałaś poznać xD 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Patikujek napisał:

Albo wredne z przerośniętym ego, albo jakieś wycykane na cały świat przez co reagowały na wszystko agresją....

Ja miałam okazję poznać super grzywacze. ;) 

Wyjątkiem jest Coma, ale ona ma braki w socjalu OGROMNE. A jak coś uda mi się wypracować, to stanie się cos co to spierdoli. Nawet dzisiejsza wizyta w KA ją stresowała strasznie.. Już przestałam jakoś pracować z tym psem, przestałam widzieć w tym sens.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Tyś. 

No u mnie schodzi około 15- 18 puszek (400g) miesięcznie (musiałam teraz policzyć hahaha) jak zamawiam Feringe w pakietach po 24 to wychodzi koło 25 euro. Czyli na miesiąc jakieś 17 euro

Nie jest mało, a le jakoś daję radę.  Choć nie wiem po co ja takie dobre puszki mu kupuje. Może jak zacznę coś bardziej badziewnego to szybciej się wykończy. ...hmmmm

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Mój Feringi nie tknie. Catz Finefood, Granatapet jeszcze, ale innych już ani dydy. Z tych lepszych...

Ja z jedzeniem nie mam żadnych problemów, on zje wszystko, ale po catz i mac's kupy były tragiczne. Teraz ma feringe i kupujemy zawsze taki duży zestaw jednego smaku, bo widzę, żę u nas nawet mieszanie smaków jednego rodzaju karmy żle na niego wpływa. A że kuweta stoi w sypialni to sami rozumiecie :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...