Jump to content
Dogomania

Sunia po wypadku. JUŻ W DOMU :)))


Cudak

Recommended Posts

[quote name='ewa gonzales']Bidunia kochana sliczna:thumbs:[COLOR=deepskyblue]dzidziuniatko urocze ciotenko:iloveyou::iloveyou:jak sobie cudnie razem spoacereczkuja:loveu::crazyeye:[/COLOR][/QUOTE]
Dziękuję :) Dzieciątko ma wreszcie psa, który grzecznie na smyczy idzie... bo moje psiaki - jeden ciągnie ją na smyczy, a drugi wcale nie chce iść.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[url]http://www.dogomania.pl/threads/212578-quot-DO-SERCA-PRZYTUL-PSA-WEZ-NA-KOLANA-KOTA-quot-.RATUJEMY-ZWIERZ%C4%98TA.Do-15.-08.-2011.22ga[/url]

WYMYŚLIŁAM TAKI BAZAREK .MOZE COS SIE UZBIERA?
KURCZE ,JUZ BRAK CZASEM SIŁY JAK SIE PATRZY NA TO WSZYSTKO.CO RUSZ TO WOŁANIE O POMOC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Javena'][URL]http://www.dogomania.pl/threads/212578-quot-DO-SERCA-PRZYTUL-PSA-WEZ-NA-KOLANA-KOTA-quot-.RATUJEMY-ZWIERZ%C4%98TA.Do-15.-08.-2011.22ga[/URL]

WYMYŚLIŁAM TAKI BAZAREK .MOZE COS SIE UZBIERA?
KURCZE ,JUZ BRAK CZASEM SIŁY JAK SIE PATRZY NA TO WSZYSTKO.CO RUSZ TO WOŁANIE O POMOC.[/QUOTE]
Ogromnie Ci dziękuję :loveu: Mam nadzieję, że zwierzaki zostaną adoptowane ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka103']Poproszę dane do przelewu. Prześlę kilka złotych. Tych psiaków potrzebujących pieniędzy "na już" jest coraz więcej... :([/QUOTE]
Wysłałam PW.
Bardzo dziękuję za pomoc.

Do weta niestety dziś nie pojedziemy, bo nie mam czym :( Mam nadzieję, że jutro się uda...

Link to comment
Share on other sites

Javena zaprosiła mnie na bazarek, ale się przetransportowałam na wątek ;) Ciotka Cudak wsparła mnie kiedyś radą, to jej w potrzebie nie zostawię ;)

Martwi mnie trochę ta martwica - co mówi wet? Ta martwica chyba mało rozległa, skoro sunia na łapce staje. Pytanie tylko, czy nie pójdzie dalej. Sunia, którą zabrałam w zeszłym roku z pseudoprzytuliska miała tak zaawansowaną martwicę, dodatkowo ogromne zakażenie, że łapę trzeba było amputować. Ale moja Nesti nie używała już w ogóle łapy, a ta niunia na nią staje, więc chyba nie jest tak źle.

Link to comment
Share on other sites

Martwica zaczęła się robić na skórze (tu gdzie było zszywane i niestety przez tą martwicę rozlazło się...). Wet nie wspominał nic na szczęście o amputacji, ale trudno przewidzieć, jak to się będzie dalej goiło. Podpytam na dzisiejszej wizycie.
Mnie się niestety wydaje, że przez te opatrunki może jej się ta rana odparza, jak jest ciepło? Bez opatrunku też nie może być, bo zabrudziłaby to, a mięso i kość na wierzchu ma :(

Kiedyś na jakimś wątku widziałam, że są jakieś super-opatrunki, które przyspieszają gojenie się ran... ale one strasznie drogie są.
Nasza sunia ma zwykłe opatrunki. Na gazik wet sypie jakiś żółty proszek i zawija bandażem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Drzagodha']Moja Nesti miała w całej łapie, jak tylko na skórze, to nie jest źle ;) Myśmy takie żelowe opatrunki (bo chyba o takie Ci chodzi) używali dla kotki, którą potraktował niemiło silnik samochodowy... Zobaczę jutro w schronisku, czy coś zostało.[/QUOTE]
Chyba właśnie żelowe... Nie wiesz ile one kosztują? I jak często trzeba je zmieniać? (teraz zmieniamy suni opatrunki co 4 dni)

Link to comment
Share on other sites

[B]KUNDELKOWA SKARBONKA[/B] poratowała sunię kwotą 200 zł :multi: 15% trzeba będzie zwrócić w ciągu 6 tygodni, ale mamy już za co sunię leczyć :multi:

[B]gonia141[/B] wpłaciła 41 zł na leczenie suni :loveu:


Byliśmy dziś u weta. Rana wygląda lepiej niż ostatnio :) a to charczenie może być spowodowane zmienną pogodą... Kupiłam dla niej witaminy dla rekonwalescentów.

Link to comment
Share on other sites

Czyli powinny być dostępne w każdej aptece?
Zobaczymy, jak będzie wyglądała rana za kilka dni, przy zmianie opatrunku. Jak będzie się paprało, to postaram się to kupić.

Chyba, że komuś zostały zbędne i mógłby przekazać naszej suni? Zawsze to kilka zł zaoszczędzone, które można przeznaczyć np na lepsze jedzonko ;) a i na sterylkę musimy pomału zbierać, bo nie wiadomo, czy ona w ciąży nie jest...

Link to comment
Share on other sites

Zaglądam do suni.Mam od bazarkowiczów mizianka dla niej. Faktycznie,pewnie lepsze byłyby takie żelowe opatrunki. Podobno szybciej rany sie goją.

[url]http://kikgel.com.pl/?p=114[/url]
NIE SA TAKIE DROGIE. MYSLE ,ŻE W APTECE POWINNY BYC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Dymer']na spacerku wygląda ślicznie i widzę, że ruszyło się na wątku :) [/quote]
Ona jest śliczna, na żywo jeszcze bardziej, niż na zdjęciach :loveu:
Szkoda tylko, że pyszczek siwy...gdyby była młodsza, łatwiej byłoby domek znaleźć.
Charakter ma naprawdę cudowny. Nie podoba mi się tylko to, że chyba już za bardzo się do nas przyzwyczaiła...a zostać nie może na stałe :shake:

a na wątku się faktycznie ruszyło :) jestem bardzo wdzięczna, tym którzy rozsyłali go :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']To się nazywa aqua-gel.
I można kupić przez internet. I nie sa jakieś potwornie drogie.[/QUOTE]
Jestem na wezwanie ;)
Aqua-gel to jest podróbka porządnych ;) czyli naszych ale działają podobnie.

Poproszę więcej informacji o ranie- rozmiar, co tam się dzieje pod opatrunkiem, jak wygląda- kolor, wysięk i takie tam. Cos dobierzemy.
Jeżeli wet na ranę z martwicą sypie proszek i zawija w bandaż to niezły z niego spec ;) Pod bandażem zrobi się straszna masakra.

Te opatrunki można trzymać kilka dni na ranie ale one oddzielają bakterie od rany. Czy rana jest sucha czy z wysiękiem? Dużo z niej leci?
Martwica taka bardziej płynna czy ciemna, czarna?
Trochę mnie martwi leczenie na odległość kurcze, by się przydał wet, który zna się na tych opatrunkach.
Ale nic, zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

Coś mi się wydawało, że strona z tymi opatrunkami nie tak wygląda jak powinna. I bardzo się cieszę, że sunieczka nie będzie miała żadnych podrób ;)
Dzięki, Mysza - na Ciebie zawsze można liczyć - tak jak Wiosenka napisała :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...