Jump to content
Dogomania

Pomocowy.PILNIE potrzeba ogłoszeń, transportu,jedzenia,pieniędzy,nowe zdj str1


malvaaa

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tripti']co do sterylek, to znalazłyśmy tanie w Żyrardowie, ale jak doliczy się koszt doby w szpitaliku to nie jest tak tanio, min 30 zł za dobę - tak ostatnio liczyli za jedną bezdomną sunię.
Ze strony schroniska przeszkód nie było, ale to różnie może teraz być, dopóki nie sprawdzimy w praktyce nie będziemy wiedzieć.[/QUOTE]
Czyli konkretnie - jaki byłby całościowy koszt za małą, średnią i dużą sunię, jaki za kastrację psa?
30zł za dobę to faktycznie dużo, nie dadzą upustu dla schroniska? W schronisku pewnie nie macie miejsca, by przetrzymywać suczki po zabiegach?

Link to comment
Share on other sites

same operacje to od 150 zł za malutką w górę, o kastrację nie pytałyśmy dlatego, że suczki wydawały się ważniejsze, bo zawsze taką suczkę może dopaść przez przypadek pies z innego boksu, to tylko zwierzęta.
Miejsce na przetrzymanie w sumie możnaby było zorganizować, ale na chwilę obecną nie ma w schronisku osoby, która zajęłaby się psem po operacji, ci pracownicy, którzy zostali tam mimo braku pensji mają po pachy roboty, a część - "panów" nic nie robi oprócz gospodarowania swojego wolnego czasu.

Link to comment
Share on other sites

czy jest jakiś ogólny link do ytuacji w schronisku? o potrzebach schronu itp? jak się przedstawia sytuacja-wiele osób jest tu obeznanych w temacie, ktoś z was jest wolontariuszem tam?
chcę zrobić wydarzenie na facebooku o zbieraniu funduszy na schronisko i np darów rzeczowych ale musiałabym mieć duuuuużo informacji, zdjęć - problem jest tego typu że Fundacja zajmująca się tym schroniskiem pozostawiła wiele do życzenia (nie wiem nie znam dokładnie) i nie wiadomo na jakie konto wysyłac pieniądze. prywatne konto się nie spisze - ludzie nie będą ufać (tym bardziej po tym co widzieli).
wiem że działacie tutaj ale może na fb też by coś podziałać, no chyba że już coś jest. nie mogę jednak znaleźć albo za słabo szukam.
nie moge przeżyc tego że trzeba na przemian karmić te psy bo nie starcza dla wszystkich :(

Link to comment
Share on other sites

dostalam emaila od nowej pani Bono.
"Nie jest tak źle,tylko przestraszyliśmy się tą akcją z oknem.Wiemy,że czas jest potrzebny,bo to jest tak trochę jak z dzieckiem z domu dziecka,trzeba miłości i akceptacji.Jest trochę lepiej,może już nam bardziej ufa.Na razie jednak odłożyliśmy kąpiel i czekamy na wyczerpanie się maści.Kąpiel mogłaby spowodować większy stres,lepiej nie ryzykować,póki co musi wystarczyć czesanie:)Jak będzie kilka cieplejszych dni,to spróbujemy pojechać nad wodę i tam może najpierw polewanie wiaderkiem?Zobaczymy,teraz jest troszkę za chłodno(temperatura 19-21 st).Z jedzeniem nie ma problemów.Skorzystaliśmy z rady i kupiliśmy dużą pakę suchej karmy(dobrej jakości),którą dodajemy do ''mokrego'' jedzenia.
Pozdrawiamy serdecznie i odezwiemy się jeszcze za kilka dni.Może zrobi się cieplej i będą relacje z pierwszej kąpieli? "



dziewczyny a jak sytuacja z coco?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malvaaa']tripti przeslesz mi na pw jakis kontakt do tych panstwa ze śląska, ktorzy chcieli adoptowac Bono, w przytulisku pod warszawą jest identyczny psiak, moze jest jeszcze aktualne i szukają psiaka.[/QUOTE]

ja podawałam już bece maila, tel ma tusinka22, nie wiem czy tusinka22 nie podesłała innych psiaków.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][SIZE=3]Baszka:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/484/baszka3.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][IMG]http://img6.imageshack.us/img6/2412/baszka2.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][IMG]http://img585.imageshack.us/img585/9724/baszka1.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malvaaa']baszka ma ogloszenia tam gdzie Bono, nie wstawie linków bo sie pogubie w tym :)
a ta sunia ostatnio jaka smutna...[/QUOTE]

ta suczka ostatnia jest właśnie z boksu, w którym był Bono, taka delikatna, trochę zestrachana, ale nie dzikus.

Dziś rodzina Coco całą trójeczką pastwiła się nad żabką, trącając ją nosem i depcząc łapkami z zaciekawieniem, wyniosłam żabkę za bramę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']udostępniłabym na fb gdybym dostała komplet takich psiaków na @ a potem na bieżąco uzupełniałabym info o nich. Tripti myślisz że dałabyś radę podesłać? to zwiększy ich szanse.[/QUOTE]

Aby pomagać, najpierw trzeba uwierzyć w słowa jednej ze stron (uwierzyć na słowo bądź pojechać i sprawdzić na własne oczy).

A tutaj są dwie strony - wiadomo jakie. I tyle w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Aby pomagać, najpierw trzeba uwierzyć w słowa jednej ze stron (uwierzyć na słowo bądź pojechać i sprawdzić na własne oczy).

A tutaj są dwie strony - wiadomo jakie. I tyle w tym temacie.[/QUOTE]

mieszkam 100 km od Korabiewic. myślisz że nawet jeśli tam pojadę to p. Magda Szwarc wpuści mnie na teren i pozwoli wszystko obejrzeć? ja szczerze wątpię. fakt jest faktem że jest tam dużo psów które tak jak wszystkie inne muszą znaleźć domy. powiem Ci tak że jak próbuję się czegoś wiecej dowiedzieć to nic konkretnego nie słyszę. nikt nie mówi nazwami czy nazwiskami tylko ktoś lub jakaś. tutaj też lakoniczne wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']mieszkam 100 km od Korabiewic. myślisz że nawet jeśli tam pojadę to p. Magda Szwarc wpuści mnie na teren i pozwoli wszystko obejrzeć? ja szczerze wątpię. fakt jest faktem że jest tam dużo psów które tak jak wszystkie inne muszą znaleźć domy. powiem Ci tak że jak próbuję się czegoś wiecej dowiedzieć to nic konkretnego nie słyszę. nikt nie mówi nazwami czy nazwiskami tylko ktoś lub jakaś. tutaj też lakoniczne wypowiedzi.[/QUOTE]

Łatwo się domyślić czemu sa takie a inne wypowiedzi.
Mysle, że jakbys umówiła się z Tripti to na pewno obejrzałabyś teren bardzo dokładnie. :)
Nie chcę odpowiadać na Twoje pytania za Tripti, bo zaraz zostane posądzona o osobę nieodpowiednią do udzielania odpowiedzi.
Może łatwiej byłoby Ci uzyskać odpowiedzi kontaktując sie z Tripti np. telefonicznie? Tripti często tylko wpada na dogo na chwile, aby przekazac najwazniejsze informacje. A FB nie posiada, więc nawet nie wie w jaki sposób Korabiewice sa ukazywane przez wielw, wiele osób ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Łatwo się domyślić czemu sa takie a inne wypowiedzi.
Mysle, że jakbys umówiła się z Tripti to na pewno obejrzałabyś teren bardzo dokładnie. :)
Nie chcę odpowiadać na Twoje pytania za Tripti, bo zaraz zostane posądzona o osobę nieodpowiednią do udzielania odpowiedzi.
Może łatwiej byłoby Ci uzyskać odpowiedzi kontaktując sie z Tripti np. telefonicznie? Tripti często tylko wpada na dogo na chwile, aby przekazac najwazniejsze informacje. A FB nie posiada, więc nawet nie wie w jaki sposób Korabiewice sa ukazywane przez wielw, wiele osób ;)[/QUOTE]


jak zobaczyłma ten bazarek i ten drugi cytat "musimy wybierać komu dac jeść" tak wpłaciłam tyle co mogłam i puściłam ogłoszenie na fb że psy w Korabiewicach głodują i może skoro pisaliśmy petycję aby je skontrolować to teraz zbierzmy siłe na ziórkę. poruszyłam jakiś drażliwy temat bo posypały się gromy na mnie-a to z dogo a to z fb. a ja chciałam te dwa portale połączyć we wspólne siły ale tu są takie podziały. dobro psa jest ponad to. głowa mi pęka od tego wszystkiego ja chciałam pomóc np robiąc ogłoszenia na fb bo się tam sprawnie poruszam (lepiej niż tu-nie chcecie wiedzieć jak się namęczyłam i dziewczyny przy okazji jak tworzyłam bazarek :) ) ale trzeba jakoś to ujednolicić :(

Link to comment
Share on other sites

ta sunia?
[IMG]http://img13.imageshack.us/img13/6860/smutny.jpg[/IMG]
mamy jakieś info o niej? wiecie wiek (ok), waga, cechy charakteru, jak długo w schronie itp. coś trzeba napisac aby zaintereswoać no i kontakt do kogoś w razie adopcji. Tripti? i ważne pytanie czy w tytule pisać że to sunia z Korabiewic żeby się rzucało w oczy.czy w treści wydarzenia tylko wpisać?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...