Jump to content
Dogomania

Warsztaty agility z Anglikiem, trenerem Crazymaesy - Iain Fraser w Polsce!


Zielsko

Recommended Posts

[B][SIZE="5"]Klub Agility FORT serdecznie zaprasza na warsztaty agility! [/SIZE][/B]

Organizujemy warsztaty agility z Iainem Fraser 13-14.01.2007, ktore odbeda sie w malej hali w Pruszkowie.

Planujemy zajeciaw sobotę i niedzielę w dwóch grupach wg następującego planu*:

9:00 - 11:00 - grupa A
11:00 - 13:00 - grupa B

15:00 - 17:00 - grupa A
17:00 - 19:00 - grupa B

*Plan może jeszcze ulec zmianie.

Max 24 psy

Koszt: 350zl (drugi pies może skakać na zasadzie wymiany)

Zgloszenia: [email][email protected][/email]

Podczas warsztatów będziemy pracować nad:

° Spójną mową ciała gdyż jest to klucz do szybszych, bardziej dokladnych i pewnych siebie przebiegów.

° Ciasnymi zwrotami bez utratyprędkości.

° Pracą blisko i daleko od psa (mowa ciała vs polecenia głosowe).

° Brytyjskie techniki prowadzenia psa

° Szybkie i dokładne strefy (oczywiście nie da się tego nauczyć w weekend chyba, ze znajdzie sie grupa ludzi, którzy bedą chcieli zmienić metodę).



Iain Fraser bierze udział w zawodach agility od 1991. Agility zaczął uprawiać z walijskim psem pasterskim Crazy Maesy, który był „zbyt mały do pracy przy owcach” i choć ostrzegano go, że nie zajdzie daleko z tak szalonym psem Iain zaczął z zapałem pracować nad pogodzeniem kontroli nad psem i dokładności z jego naturalną prędkością i chęcią do pracy.

Maesy była jednym z najlepszych angielskich psów w latach 90-tych, błyskawicznie osiągnęła poziom Advanced. Na koncie miała wiele zwycięstw w mistrzostwach kraju, wygranie Pedigree Agility Stakes w Olimpii w 1995 (najwyższy tytuł angielski), lokatowe miejsca na Crufts, zwycięstwo w Jumping Knockout in 1995 i druga lokata w zawodach Singles Agility w 1998roku.

Do 2004 roku Iain biegał z wnuczką Maesy – Scrag, która również ma wiele zwycięstw na koncie (mimo swego niezwykle niskiego wzrostu, do którego Iain musiał dopasować swoje techniki biegania), między innymi drużynowe zwycięstwo na Crufts w 2000 roku, Pedigree Pairs w 2003 razem z Jo Fraser i Smark. Dzięki tym osiągnięciom Iain jest jednym z niewielu, którzy wygrali wszystkie 3 główne zawody indywidualne, w parach i drużynowe w Anglii. Scrag teraz biega w Medium z Billem, synem Iaina.

Iain również ma na koncie sukcesy z małym psem – Night, pudlem miniaturowym swojej córki Emily. Obecnie Iain ma swojego pierwszego rodowodowego border collie Pink, która jest jednym z najszybszych angielskich psów. W tym roku Iain i Pink byli blisko zakwalifikowania się na Mistrzostwa Świata, także strzeżcie się w 2007 roku!

Iain jest instruktorem w klubach Corton, Chippenham i Wallingford, a od 1999 roku razem z Jo Fraser prowadzi prywatną drużynę Agility Crazymaesy, która słynie z doskonałego przygotowywania psów do poziomu Senior i Advanced. Drużyna ma wiele osiągnięć – Agility Eye wygrane przez ostatnie 6 lat z rzędu, zakwalifikowani do finałów Crufts w 2002 i 2003, drugie miejsce w finałach drużynowych Pedigree w 2003, zwycięstwo Pedigree 2004, wygrana w Championship class (Simon Peachey with Diesel) i Young Kennel Club competition (Anthony Clarke with Magic) na Crufts w 2005 i 2006, a David Munnings z Billy był 3 w klasyfikacji łącznej w 2005 na Mistrzostwach Świata FCI w Valladolid, Hiszpania.

Iain prowadzi warsztaty agility od 1996 roku – między innymi na obozach szkoleniowych Power Paws i Clean Run w USA, w Belgii, Szwajcarii, Włoszech i Portugalii.

Iain pracuje z przewodnikami na różnym poziomie. Niedoświadczeni zawodnicy cieszą się jego cierpliwym i przyjaznym a zarazem metodycznym podejściem do nauczania. Ma sukcesy również w pracy z zawodnikami na wysokim poziomie - od 2002 roku pracuje regularnie z wieloma finalistami Pedigree Agility Stakes w Olimpii i przygotowuje zawodników do eliminacji na mistrzostwa świata Agility FCI.

[url]http://www.crazymaesy.co.uk/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanko :
- czy oprócz wyznaczonych godzin, które jak rozumiem są przeznaczone na praktykę, będzie również teoria , czy to wszystko razem?
- czy 24 psy to limit na jedną grupę czy na obie?
- jak i do kiedy należy uregulować opłatę?
- gdzie można przenocować w okolicy?
- czy można uczestniczyć w seminarium bez psa i ile wynosiłaby ewentualna opłata za uczestnictwo?

Troszkę więcej niż jedno pytanie my wyszło, ale i tak proszę o odpowiedź:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zielsko']Spokojnie, jak ustale termin, to w pierwszej kolejnosci rozesle do tych, ktorzy sie nie dostali na to :)[/quote]

:loveu: A tak przy okazji, mozesz mi napisac na priv ktora w kolejce jestem na liscie rezerwowej :cool1: a nuz widelec, ktos zrezygnuje :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...