Jump to content
Dogomania

Mała, mloda suczka na ulicy. Już ma swój wymarzony domek :).


toyota

Recommended Posts

Zwróciła się do mnie z prośbą o pomoc nieznana mi osoba.

Pomogłam kilku psom w potrzebie i widać wieści o tym się rozeszły po okolicy :roll:.

Sunia jest bardzo młoda, przyszła na teren posesji z wytartą szyją. Państwo mają własnego goldena i pół roku temu przygarnęli bezdomną bidę.
Trzeciego psa już absolutnie nie chcą.

Sunia sprawia im problemy. Wybiega na ulicę, teren jest niby dobrze ogrodzony (siatka z podmurówką), ale dla małego żywiołowego psiaka, to nie problem wypchnąć siatkę.
Oszczekuje przechodniów, oszczekuje rowerzystów, biega pomiędzy samochodami. Istnieje realne niebezpieczeństwo, że wpadnie pod samochód.
Niestety zaczął naśladować ją przygarnięty Borys, z którym wcześniej nie było problemów.Wszyscy wiemy, że nie jest łatwo zapanować nad kilkoma psami.

Państwo niestety nie wpuszczają małej do domu. Gdy gdzieś wychodzą, sunia wypycha siatkę i im towarzyszy biegając po ulicy.

Sunia jest tam od miesiąca i przez ten czas ludzie szukali jej domu na własną rękę pocztą pantoflową. Bezskutecznie.

Teraz rozważają niestety oddanie jej do schroniska.

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu jej domu. [B]Potrzebne są ogłoszenia.[/B]
Wszelkie inne koszty ( transport, szczepienie, odrobaczenie , itd. ) pokryję wspólnie z ludźmi, którzy ją znaleźli.

[B]Sunia ma ok. 7, 8 miesięcy.
[/B]

Pojechałam tam na sesję fotograficzną. Obroża i smycz są ode mnie.[INDENT] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg29/scaled.php?server=29&filename=dsc0263xe.jpg&res=medium[/IMG][INDENT] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg855/scaled.php?server=855&filename=dsc0273u.jpg&res=medium[/IMG][INDENT] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg200/scaled.php?server=200&filename=dsc0276cn.jpg&res=medium[/IMG] [/INDENT]
[/INDENT]
[/INDENT]

Edited by toyota
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg194/scaled.php?server=194&filename=dsc0277tv.jpg&res=medium[/IMG]




[INDENT] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg84/scaled.php?server=84&filename=dsc0279m.jpg&res=medium[/IMG]
[B] [/B]

[INDENT] [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg21/scaled.php?server=21&filename=dsc0287yt.jpg&res=medium[/IMG] [/INDENT]

[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dzwoniła Pani zapytać jak postępy w szukaniu domu. Sunia wybiegła z domu i chwyciła za kostkę jakąś przechodzącą kobietę. Pan domu, który pracował akurat w ogrodzie zebrał za to opierdziel od tej kobiety.
Znam to bardzo dobrze prawie wszystkie moje upierdliwce też tak się zachowują. Oczywiście próbuje ich tego oduczyć i nie puszczam ich samopas. Ale sunia nie jest tych Państwa i nie maja oni chęci by zmierzyć się z problemem. Nie będą zmieniać ogrodzenia z jej powodu ani wychodzić z nią na smyczy skoro mają ogród.

Link to comment
Share on other sites

Mówiłam im, że zorganizuję pieniądze na sterylkę, ale oni niestety nie są skłonni zapewnić jej opieki posterylkowej. Nie jest wpuszczana tam do żadnego pomieszczenia.

Ja mam w tej chwili u siebie 6 psów i kota w dwóch pokojach. Wszystkie psy przygarnięte w ciągu ostatniego roku. Kot siedzi w łazience, bo banda na niego poluje, a w kuchni mam sukę z cieczką (oczywiście moja Pestka zostanie wysterylizowana jak najszybciej).
Nie jestem w stanie wziąć jeszcze tej suni.

Państwo wyjeżdżają w sierpniu na 2 tygodnie.
Goldenem Fuksem zaopiekuje się 85 -letnia mama tej Pani w swoim mieszkaniu, przygarniętym Borysem zaopiekuje się, również u siebie, syn. Syn ma kota, na którego Borys poluje, więc i tak będzie miał wystarczające urwanie głowy.

Sunia zostanie sama na ulicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']toyota moge allegro wystawic nie wyroynione ale zawsze do przodu, mam w sasiedztwie JRT w podobym wieku i identycznie `postrzelonego`:evil_lol:[/QUOTE]

Super, może ja za wyróżnienie zapłacę.

Ogródek super, specjalnie kupiłam jej ładną obróżkę i smycz, żeby dodać jej uroku. Fotki wyszły wręcz sielankowo jak zdjęcia pt. " w nowym domu ", ale prawda jest mniej kolorowa :(.
Ona jest naprawdę w nieciekawym położeniu, biega samopas, może dostać cieczki, a ludzie absolutnie nie chcą robić sobie kłopotu.

Tyle, że nie jest głodna, wręcz przeciwnie dostaje bardzo dobre jedzenie i nikt jej oczywiście nie przegania. Zostanie zaszczepiona na koszt obecnych opiekunów. Na robaki już dostała.

Trzeba będzie wydać ją bez sterylki jakimś świadomym ludziom, mogę zaczipować ją na siebie i zmienić dane w czipie dopiero po wykonaniu zabiegu w nowym domu (jak ludzie okażą zaświadczenie od weta).

Chyba, że ktoś zaoferuje DT, gdzie będzie mogła zostać wysterylizowana...

Mała waży 7 kg.

Link to comment
Share on other sites

Miałam już pierwsze zapytanie, ale wątpię czy coś z tego będzie:
Pani pytała "jak zachowuje sie, czy jest spokojna,czy nie załatwia się w domu, czy gryzie rzeczy, czy zostaje sama w domu, oraz czy nie boi się jeździć samochodem."

Niestety na żadne z tych pytań nie znam odpowiedzi i nie mogę ludzi wprowadzać w błąd. Raczej sadzę, że małą trzeba wszystkiego nauczyć. Mogę przypuszczać, że nie załatwia się w domu, ale to zależy przez ile godzin miałaby być sama. Była parę razy wpuszczona przez obecną opiekunkę do domu, ale tylko na godzinkę i pod kontrolą i nie próbowała załatwiać się w domu.

Link to comment
Share on other sites

Rzadko się zdarza,żeby tak od razu domek się znalazł....Chyba,ze wyjatkowej urody psiak, w typie rasy....:roll:
Może za jakimś dt by się rozejrzeć i na spokojnie szukać.
U nas był podobnej urody Reksiu, juæ wprawdzie w ds, ale sporo trwalo niestety zanim domek trafil....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']toyota moge allegro wystawic nie wyroynione ale zawsze do przodu, mam w sasiedztwie JRT w podobym wieku i identycznie `postrzelonego`:evil_lol:[/QUOTE]

Chita, bardzo Cię proszę o to allegro.

Deszcze, burze, a mała biega samopas...Ja bym tak nie mogła jakby była na moim podwórku ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...