Jump to content
Dogomania

Otokar Vondrous (CZ)


Recommended Posts

Ten Pan sędizuje w tym roku w Łodzi i strasznie bym chciała tam pojechac bo kocham to miejsce.Szczerze wam powiem,ze smiac mi sie chciało jak czytałam wypowiedzi znaczy z tego jak to opowiadacie,a nie np. z tego ze sa to głupoty.Co lepsze tak mnie to rozbawiło ze musze tego pana zobcayzc w akcji,a ze moj pies masywny,brak wlosia nie kuleje,a jak na zęby nie patrzy zbytnio dokladnie to moze lepiej,że chyba sie wybiore do niego,wiem ze to moze byc najglubsza decyzja na swiecie,ale chce go tez sama poznac i dosc do wlasnych wnisoskow jak ocenia moja rade.:lol:Dzieki za informacje

Link to comment
Share on other sites

musisz wziąść pod uwagę że każdy sędzia ma swoje spojrzenie na daną rase - jesli jest to allrounder w jednych grupach bedzie sie czuł doskonale w drugich mniej doskonale (chyba nie potrafię - wg mojego doświadczenia przytoczyć sędziego doskonałego od wszystkich ras i dla wszystkich włascicieli ich wspaniałości) kazdy ma swoje upodobania i dobrze bo nie moze być tak ze ciągle ci sami wygrywają :lol:

Może tez się żle czuć danego dnia i nie wnikać w szczegóły a taka Musiałek go od razu pod kreskę wrzuci - może i całkiem w takim przypadku niesłusznie :evil_lol:

ale i kazdy własciciel ma swoje spojrzenie na dana rasę jeden woli lżejsze, drugi masywniejsze inny wg kolorów a jeszcze inny od typów a jeszcze innych od budowy i ruchu. Ale każda rasa tez ma swoją specyfikę.

Poniewaz troszkę się tym interesuje głębiej i przyszłościowo - może inni kiedys o mnie tez tak będą pisac :mad: :evil_lol: ale uważam że w gr I budowa ruch są jednymi z ważniejszych elementów oceny psa.

Dlatego dla każdego może to byc inne doświadczenie :lol: i dlatego uważam że jak najbardziej nie powinnas sugerować się np. tym co ja napisałam tylko sama zobaczyć jak oceni twojego pieska.

Możesz mieć zupełnie inne odczucie :) i tego ci życzę :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

Kulturalny. Ciężko mi sprecyzować jak sędziuje i na co patrzy - bynajmniej w mojej rasie. Ruchu dwa kółka wspólnie, potem przechodzi po kolei i sprawdza zgryz. Następnie każdy podchodzi po opis - tylko statyka, ruchu przy opisie nie było. Ogólnie odnoszę wrażenie, że głównie porównuje w statyce. Nie jest dentystą. W zasadzie to wydaje mi sie, że kazdy ma u niego równe szanse, bo wybierał różne zwierzęta. Oczywiście to jest tylko moje, subiektywne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Mi też wydawał się takim kulturalnym, spokojnym i sympatycznym człowiekiem. Pamiętam jak u niego wystawiałam pierwszy raz.. byłam bardzo zdenerwowana, piesek mi się zaksztusił albo go poddusiłam nie wiem ;D wyleciałam z kolejności podczas biegu. Sędzia zachowywał się jakby tego w ogóle nie widział. Także histerykiem nie jest. Wydaje mi się że sędziuje sprawiedliwie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...

A mnie ten sędzia jakoś zraził do siebie. Czepił się że mój buldożek nie stoi spokojnie pomimo że był w klasie BABY, no ludzie, czego wymagać od takich maluchów? No i sam sprawdzał zgryz.
Ogólnie sprawił wrażenie bardzo nieprzystępnego i niecierpliwego, ale to tylko moja subiektywna ocena.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orinka']
Ogólnie sprawił wrażenie bardzo nieprzystępnego i niecierpliwego, ale to tylko moja subiektywna ocena.[/QUOTE]
Obserwując buldożki także miałam takie wrażenie... I trochę bałam się naszego sędziowania, zwłaszcza że moja panna nieco obawia się mężczyzn. Na szczęście ocena na stoliku poszła szybko, fachowo i zanim się zorientowałam, było po sprawie :)
I rzeczywiście chyba sędzia lubi psy, które się bezproblemowo wystawiają (zwłaszcza wspomniane oglądanie zębów).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Halo, moim zdaniem sympatyczny sędzia.
Sam paluszków nie pcha do psich ząbków jesli widzi, że piesek nie lubi, można samemu pokazywać, bardzo patrzy na ruch, nieźle sie nabiega. Nic zlego nie moge powiedziec!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...