Jump to content
Dogomania

Bojażliwy piesek


Sonya

Recommended Posts

Chce adpotowac pieska z Jelenie Góry, dzwoniłam juz w jego sprawie do schroniska, Pan powiedział mi, że piesek jest lękliwy, chyba był bity i że szczeka na wszystkich.
Ja chce pieska do budy na ogródku, ale nie do kojca i nie na łańcuch.
Czy taki piesek jest w stanie zadomowić sie w warunkach, które mu mogę zapewnić, czy schowa się do budy i nie będzie chciał wyjść?
Piesek będzie miał ze mna kontakt kilka godzin dziennie, spacery, zabawy z moim pieskiem domowym.
Jezeli ktos jest z Jeleniej albo z okolic i mogłby pojechać do schroniska tamtego, to prosze, żeby sprawdził, czy psiak jest faktycznie bojaźliwy, czy tylko w boksie sie tak zachowuje.
Chodzi mi o ta suczke numer 22
[IMG]http://www.jelenia.schronisko.net/images/adopcje/2540.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Z pewnością zachowanie psa ma związek z jego przeszłością, tym jak był traktowany. Takiemu psu potrzeba dużo miłości i uwagi. Oczywiście, że z czasem zadomowi się, zmieni się jego zachowanie i podejście do ludzi, z pewnościa stanie się wiernym przyjacielem, bo takie psy są bardzo wdzięczne ludziom, którzy odmienili ich los.

Link to comment
Share on other sites

psy szybko sie klimatyzuja, sunia moze bac sie tego całego tłoku schroniska.. a nie konkretnie ludzi, moze po wyjsciu zza bramy stanie sie pelnym radości psem, a jesli nie? taki psiak potrzebuje sporo spokoju, nic na sile, moze schowac sie w budzie ale usiadz kawałek przed buda i mow do niej, dawaj jedzenie, ona musi poczuc ze nie chcesz zrobic jej krzywdy...

Link to comment
Share on other sites

Ty_Asya gdybym umiala odpowiedziec na Twoje pytanie, to chyba bym identycznego nie zadawala...?Teraz to bedzie kilka godzin, zima, ale wiosna, latem i jesienia bedzie miala kontakt 10 godzin albo i wiecej...
A jezeli interesuje Cie dlaczego jeden pieske jest w domu, a drugi ma byc na dworze, to zapraszam do mojego watku: [URL]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=33877[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Przeczytalam watek i wedlug mnie lepiej by bylo znaleźć jakas suczke ktora nie jest taka bojazliwa.
Bo jak ma mieszkac w ogrodzie to by potrzebowala wielkiej opieki zeby ten jej strach przeszedl i nie wiadomo co ona przezyla i moze nigdy jej ten strach nie przejdzie.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...