Jump to content
Dogomania

Którą karmę mam wybrać?


Stevie Rae

Recommended Posts

Ponownie stoję przed ciężkim wyborem - nie potrafię na podstawie składu stwierdzić, na którą karmę się zdecydować. Wstawiam nazwy i skład, bardzo Wasz proszę - którą mam wybrać? ;)

[U][B]Brit Adult: [/B][/U]
Skład:
mięso drobiowe i produkty pochodzenia drobiowego (min. 30 %), ryż, kukurydza, pszenica, pulpa buraczana, drożdże, tłuszcz drobiowy, olej z łososia, minerały, DL-metionina, L-lizyna, miedziowy siarczan pięciowodny (CuSO4 x 5H2O), witamina A, witamina D3, witamina E.

Analiza składu:
Białko - 24 %
Tłuszcz - 10 %
Wilgotność - 10 %
Popiół - 8 %
Błonnik - 3 %
Wapń - 1,4 %
Fosfor - 0,9 %
Miedź - 15 mg
Witamina A - 15 000 IU
Witamina D3 - 1 500 IU
Witamina E - 130 mg

[U][B]ARION[/B][/U]
Składniki:
Zboża (pszenica, kukurydza, ryż), mięso i produkty mięsne (30% kurczaka, hydrolizat białka z kurczaka), produkty roślinne (pszenica, kukurydza, pulpa buraczana), oleje roślinne i tłuszcze, substancje mineralne i witaminy, jaja i produkty jajeczne, drożdże browarniane, lecytyna, FOS, yucca Schidigera.
Bez dodatku barwników.
Białko ogólne 26%, tłuszcz surowy 16%, popiół 8%, włókno surowe 3%, wilgotność 9%, wapń 1,5%, fosfor całkowity 1%, sód 0,3%, magnez 0,2%.

[U][B]NUTRA NUGGETS[/B][/U]
Skład karmy: mielone mięso z kurczaka, ryż pełny, tłuszcz z kurczaka, kukurydza, pulpa buraczana, siemię lniane, podroby drobiowe, jaja, drożdże browarniane.
Analiza: Białko 21,0%; Tłuszcz 12,0%; Popiół 7,0%; Wilgotność 10,0%; Wapń 1,5%; Fosfor 1,1%; Omega-6 2,2%; Omega-3 0,3% Witamina A 10000 IU/kg; Witamina D 750 IU/kg; Witamina E 75 mg/kg; Miedź 26 mg/kg; Selen 0,2 mg/kg

[U][B]BOZITA[/B][/U]
Składniki:
Świeże mięso z kurcząt, ziarno kukurydzy, pszenica, mączka drobiowa, bulion drobiowy, wysłodki buraczane (melasa), mączka kostna, tłuszcz zwierzęcy, hemoglobina, proteiny z ziemniaków,
Wartości odżywcze: białko 21 %, tłuszcz 10%, węglowodany 49,5 %, włókna 3 %, popiół 6,5 % ,
wapń 1,1 %, fosfor 0,9 %, wilgotność 10 %.

[U][B]FITMIN[/B][/U]
Zadeklarowana analiza składu:
Białko surowe (24%), oleje i tłuszcze surowe (12%), włókno surowe (3%), popiół surowy (8%), wapń (1,1%), fosfor (0,95%), sód (0,3%)
Skład surowcowy:
Mączka drobiowa (17%), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz drobiowy, mięso i wątróbka z kurczaka (5%), zarodki pszenne, mączka rybna, suszona pulpa buraczana, siemię lniane, suszone wytłoki jabłkowe, drożdże browarniane, fosforan monowapniowy, węglan wapnia, jaja kurze, olej z łososia, chlorek sodu, fruktooligosacharydy (0,2%), kompleks naturalnych przeciwutleniaczy (0,02%), wyciąg z juki (0,02%)

[U][B]PURINA DOG CHOW[/B][/U]
SKŁADNIKI:
Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% kurczaka), produkty pochodzenia roślinnego (min. 0,5% pulpy buraczanej), oleje i tłuszcze, minerały, warzywa (min. 0.5% cykorii)
ANALIZA:
Białko 25%, tłuszcze 12%, popiół 7%, węglowodany 2.5%, woda 9.5%, wapń 1.2%, fosfor 0.9%

Link to comment
Share on other sites

Ja daje swoim "małpkom" brit adult, ma 30% mięsa i dobre opinie na forach. Kupiłam 36 kilo za 159 zł. Dla porównania Purina dog chow ma 14% mięsa z tego co pamietam. Wiem że gdzieś przeczytałam że purinę dog chow można porównać do pedigree 4% mięsa. Aczkolwiek, bardziej lubiana przez moje psy i mojej koleżanki jest purina i ma fajne duże granulki. Brit ma granulki wielkości 1 groszówki. Reszty karm nie testowałam, wiem że krótką chwilę brałam pod uwagę Arion.

Link to comment
Share on other sites

Często różnym psom odpowiadają różne karmy, więc ciężko jest konkretnie powiedzieć która z karm jest najlepsza. Kierując się składami purina to totalna strata pieniędzy.
Z tych co podałaś ja bym wybrała nutre nuggets, którą z resztą mój pies miał okazje próbować ;) U nas sprawdziła się świetnie, fajne granulki, ładnie pachnie, pies maruda super wcinał a i bardzo ładnie wyglądał i dobrze się po niej czuł ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Nutra nuggets[/QUOTE]

posłuchaj Chefrenk'a, dobrze Ci radzi - z Twojej listy Nutra jest zdecydowanie najlepsza

a przy okazji to z czego wynika Twój wielki dylamat?
bo widzę, że Dog Chow jest tez na tej liście karm które Cię zastanawiają ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']posłuchaj Chefrenk'a, dobrze Ci radzi - z Twojej listy Nutra jest zdecydowanie najlepsza

a przy okazji to z czego wynika Twój wielki dylamat?
bo widzę, że Dog Chow jest tez na tej liście karm które Cię zastanawiają ?[/QUOTE]

Zdecydowanie najlepsza jakościowo spośród wymienionych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mam psa']posłuchaj Chefrenk'a, dobrze Ci radzi - z Twojej listy Nutra jest zdecydowanie najlepsza

a przy okazji to z czego wynika Twój wielki dylamat?
bo widzę, że Dog Chow jest tez na tej liście karm które Cię zastanawiają ?[/QUOTE]

"Wielki dylemat"? Wyczułam sarkazm ... :)
Cóż ... chcę kupić dobrą jakościowo karmę, ale w miarę tanią cenowo. Dotychczas stosowałam Brit'a, ale pomyślałam, że dobrze byłoby zmienić karmę na inną. Nie jestem w stanie dokonywać zakupu karm typu RC, Acana, Eukanuba - chociaż nie wątpię w ich "dobroć i smak".
A Dog Chow umieściłam na liście z wielką nadzieją, że może jednak, bo mają promocję z frisbee :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']"Wielki dylemat"? Wyczułam sarkazm ... :)
Cóż ... chcę kupić dobrą jakościowo karmę, ale w miarę tanią cenowo. Dotychczas stosowałam Brit'a, ale pomyślałam, że dobrze byłoby zmienić karmę na inną. Nie jestem w stanie dokonywać zakupu karm typu RC, Acana, Eukanuba - chociaż nie wątpię w ich "dobroć i smak".
A Dog Chow umieściłam na liście z wielką nadzieją, że może jednak, bo mają promocję z frisbee :)[/QUOTE]

Rozważ jeszcze nutrę gold breeders bag.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare'] ... Cóż ... chcę kupić dobrą jakościowo karmę, ale w miarę tanią cenowo. [/QUOTE]

z tych co wymieniłaś amerykańska Nutra jest najlepsza , niezła jest tez np. kanadyjskie Pronature . Obie kiedyś stosowałem i złego słowa nie powiem.

Moim zdaniem jakość powyżej Ariona, Bozity i Fitmina ( pomijam Dog Chow bo to bardzo słaba karma)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='Stevie Rae']Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Chyba zdecyduję się na Nutrę Nuggets.
Bardzo spodobały mi się Pronature i Nutra Gold, ale próbuję właśnie znaleźć coś dobrego, a tańszego :)[/QUOTE]

i tego się trzymaj, z doświadczenia wiem że jednak karmy z za oceanu mają dobrą jakość

Link to comment
Share on other sites

Nie widze najmniejszego sensu placenia 150 zl za worek 15kg.
Smialo mozesz brac Ariona lub Brita - nutra nuggets w niczym nie bedzie lepsza.
Brit i Arion to karmy ktore naprawde pod wzgledem cena/jakosc bija wszystko inne na glowe.
A za 50 zl ktore doplacisz do 34243 razy przetworzonej i wysuszonej karmy kup psiakowi zoladki, serca, mieso mielone lub kosci do obgryzania.
Gwarantuje, ze bedzie 10x bardziej szczesliwy.
Ja karme stosuje jedynie jako wypelniacz...
A placenie 150 zl za worek ;) bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...