Jump to content
Dogomania

cane corso a utrzymanie


Guest Aki

Recommended Posts

Dzień dobry jestem nowym urzytkownikiem i wielbicielem cc. Chcielibyśmy wraz z mężem zakupić szczenika tejże rasy i interesuje nas sprawa żywienia. Czym Państwo żywią swoje cc szczeniaki oraz dorosłe i jaka jest cena miesieczneo wyżywienia tych psów. Z góry dziękuję za odpowiedź a jest to dla mnie istotne pytanie. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Znajoma ma rocznego Cane Corso - już jej nie odwiedzam. Chociaż pies ma piękne bursztynowe oczy to mam stracha. Radziłam jej, aby zaczeła chodzić na szkółkę dobrego wychowania, bo będzie miała kłopoty. Na pewno są to psy z charakterem. Stosuje karmę Royal. Podczas wizyty w przychodni wet zawsze pyta, czy jest mąż.

Jeśli się zdecydowaliście to życzę powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

No, no, no- bez takich opinii proszę :nono: winą właściciela jest brak wychowania psa, brak socjalizacji i przecenienie swoich możliwości co do psa. Mój cc ma trzy lata, jest karny, do weterynarza chodzi bez kagańca, i wystarczy jedno proste "zostaw" żeby z każdym psem minął się bez scysji, ale w potrzebnych sytuacjach jest w stanie bronić swojego stada.

Dlatego piętnować należy nieodpowiedzialnych właścicieli a nie rasę, na którą bez wystarczającego zastanowienia się zdecydowali. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Sorrki, ale oceniłam sytuację u mojej znajomej.

Jeśli chodzi ogólnie o zachowanie psów to zawsze świadczy to o właścicielu. Tak jest też w stosunkach międzyludzkich. Od razu widać jak dzieci są wychowywane. Jak trochę za dużo pozwolisz to Ci na głowę wejdą.

Ale co wielkość to wielkość robi wrażenie cc - oczy naprawdę ma hipnozujące. Mój mąż jak był mały to oczu od niego nie mógł oderwać - teraz też ma "cykora". Zdecydowaliśmy się więc na terierka walijskiego, bo mniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Witam mam 5-cio miesięczne CC chłopca waży obecnie 35 kg jest zdrowym , ruchliwym rozrabiaką.Mieszkamy w bloku razem z 2dorosłych dzieci i kotką perską.Szon odpukać rośnie jak na drożdżach.Karmię go Eukanubą ,ale dobre zdanie mam też o amerykańskiej Gilpie problem tylko w tym ,że jest ona dosyć trudno dostępna np. w W-wie tylko na Gagarina w lecznicy Multiwetu. Do suchej karmy dodaje troche białego chudego sera, karme polewam olejem z pestek oliwek, a raz wtygodniu daje żółtko.Acha Gilpa jest odrobine tańsza od Eukanuby.Reszte już łatwo podliczyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

czyli mniej niż np cocker spaniela z niewydolnoscia nerek...(340zl)

dorzuccie chociaz koszty szkolenia ;) pozdrowienia dla corsiatek, zwlaszcza dla cudnego Bizara 8)

wiem, ze cocker nie jest na temat, ale biorac pod uwage koszty utrzymania psa (rozumiem ze tu chodzi gl o wielkosc psa?), dobrze sobie uzmyslowic, ze nie zawsze (odpukac-oby zawsze!) pies jest zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

Koszty utrzymania psa tej wielkości to 150-... z wielkim rozrzutem górnej granicy.

Gotowane: 150-250 (w zalezności od jakości składników)

Sucha karma: 150-400+ (od tańszych, przez royala, eukanubę, hillsa, czy Bio Milla).

Mój pies kanaryjski (teraz 16 miesięcy, ponad 60 kg) spokojnie zjada 20 kg royala miesięcznie.

Lepiej wziąć to pod uwagę decydując się na tak dużego psa.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Masza :D

co racja to racja z tym zdrowiem . Ostatnio z powodu małego zatrucia wydalam 70 zl jednorazowo , a juz nie mowię ile mnie zawsze kosztują rozcięte łapy albo coś w tym guście :o . Na moim psie nic sie nie goi jak na tym w przysłowiu :( więc kwota utrzymania , którs podałam to tylko przy zalożeniu nie rozpo\ieszczania psiaka smakołykami oraz super zdrowia , czego wszystkim psiakom życzę :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...