Jump to content
Dogomania

Pies boi się wejść do domu


Nelek

Recommended Posts

Więc mam 16 miesięcznego psa rasy Australian Cattle Dog, który zawsze był fajnym zrównoważonym psem.
2 dni temu, gdy zaczeły wiać silne wiatry, chciałam wpuścić psa do domu, lecz gdy tylko otworzyłam drzwi pies skulił się i uciekł do budy. Kiedyś już miewał takie zachowania, więc pomyślałam "zobaczymy jutro". Następnego dnia znowu próbowałam wpuścić go do domu, a gdy tylko otworzyłam drzwi pies uciekł do budy. Nasza rodzina bardzo kocha Axela, nikt go nigdy nie bił i nie zrobił mu krzywdy. Na dworze jest teraz dosyć zmino, a pies chce cały czas siedzieć w budzie. Nie, że boi się nas, bo każdy z nas wychodził na dwór i pies ochoczo się z nim bawił i zachowywał zupełnie tak samo jak zawsze.

Nie wiem co mogę zrobić...
Liczę na pomoc z waszej strony.

Pozdrawiam gorąco

Nel

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze rozumię, ale pies cały czas przebywa na powietrzu?
Tzn. powiedz:czy biega luzem po ogrodzie, czy śpi w budzie i czy jest wyprowadzany na smyczy poza teren ogrodu?

Bo jeśli cały czas przebywa i przebywał poza domem, to wydaje mi się że dom go przeraża nieznajomością. Może zbyt mało czasu spędził w środku? Może nie miał czasu poznać ciemnych zakamarków domu i one teraz go przerażają?? (Niekoniecznie musi to być jakaś konkretna krzywda)
Domyślam się,że nie chcesz mieć psa kanapowca,który wolny czas spędza przed telewizorem, ale izolowanie psa od stada czyli Twojej Rodziny to też nie jest najlepszy ,jak widać, pomysł.
To jeszcze młody psiak i dla niego wiele rzeczy,nawet trzaśnięcie drzwiami od kuchennej szafki jest po prostu "niewyobrażalnie strasznych", stąd trzeba je powolutku mu przedstawiać i przyzwyczajać do "codziennego" życia.
Zastanów się ...może częstsze przebywanie w domu trochę go oswoi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nelek']2 dni temu, gdy [B]zaczeły wiać silne wiatry[/B], chciałam wpuścić psa do domu, lecz [B]gdy tylko otworzyłam drzwi pies skulił się[/B] i uciekł do budy[/quote]
Psiak ewidentnie reaguje lękowo - coś musiało go w związku z drzwiami mocno wystraszyć. Możliwe, że drzwi wejściowe trzasnęły kilka razy w obecności psa (przeciąg, silny podmuch?). Poobserwuj, czy pies obawia się przechodzić obok drzwi wejściowych - wyjdź do niego i spróbuj pobawić się z nim stopniowo przybliżając się do drzwi.

A może ktoś niechcący uderzył psa drzwiami wejściowymi - otwierając je?...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...