Jump to content
Dogomania

Napiszcie, bo nikt mi nie pomógł narazie :(


kasiam_

Recommended Posts

Witam, mojej sucz na paskudny zapach pomogła zmiana karmy. Jak Duśka jadła Chapi to miała "zapach" nie do zniesienia wyczuwalny z odległości ok 1-2m, a te bąki!! Teraz je Brit i po tygodniu wszystko minęło, suńkę można wąchać z bliska i ma całkiem przyjemny zapach.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

[quote name='kasiam_']Brunowi strasznie wypada sierść,znaczy się to u niego narmalne, bo teraz linieje, ale co sadzicie o preparacie gammolen? czytalam, na forum i w gazecie, ze to dobry srodek. a jezeli chodzi o chrostki to nasmarowalam je oliwka dla dzieci i chyba sa lepsze, w kazdym razie nie ma wokol nich zadnej zoltej obwodki,a ta ranka to rozdrapana chrosta.Jeszcze go wykapie, zaczne mu myc zeby, i jak bedzie tak smierdzioal to szybko polece do veta. A co myslicie o odzywce dla psa, przed kapiela:ok3-4 zoltka, a nakzade zoltko 8-10 lyzek oliwy. Nasmarowac psa i trzymac 45min.-1h???[/quote]

Oto rada:
prosze Cię nie kombinuj!!! idz do weterynarza, bo mozesz tylko zaszkodzic pieskowi:( nawet mozesz poprostu skonsultowac sie przez telefon z vetem...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja bym nie eksperymentował z takimi "odżywkami" a już na pewno nie smarował krostek czy drobnych ranek oliwką! Tego typu zmiany należy zasuszyć (wygoić) a oliwka podziała odwrotnie, zamykając dostęp powietrza. Odkazić, trzymać w czystości, nie dopuścić do drapania a jak nie przejdzie to do weta!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Jeżeli okropnie śmierdzi to może znaczyć że albo podczas spaceru pod twoją nieuwagą "wytarzał się w czymś" lub nie dbasz o jego sierść . Raz na 2 tygodnie możesz mu dać surowe wyparzone jajko po pewnym czasie zrobi swoje. A do problemu z paszczą to zła dieta albo robi się mu kamień na zębach. W takim przypadku udaj się do weterynarza na od kamienienie i szczotkuj pieskowi zęby dwa razy w tygodniu:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pasiasta']Kostki Pedigree?? Akurat ostatnio po jednej z nich (jako prezent:roll:) sunka moja gazowala caly dzien,co kilka minut,wytrzymac sie nie dalo.lepiej kupic swinskie ucho,albo wyczyscic te zeby pasta albo innymi gryzakami niz pedigree itp:angryy:[/quote]


Każdy pies reaguje inaczej , mój akurat bardzo lubi kostki czyszczące zęby pedigree a Twój po nich ma problemy żołądkowe czy to takie dziwne ??

Link to comment
Share on other sites

Sucha karma przy okazji czyści zęby.
Nasz po 1,5 roku na półpłynnej brei w schronisku miał taki kamień, że zastanawiałem się nad czyszczeniem ultradźwiękami, ale że miał anemię i wtedy niezdiagnozowane jeszcze powody "omdleń", to nie zdecydowaliśmy się na narkozę do czasu poprawy stanu zdrowia.
Zanim wszytko się unormowało, przy tylko 1 posiłku dziennie składającym się z suchej karmy (drugi gotowany), zęby wróciły do zadowalającego stanu!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...