Jump to content
Dogomania

Kraków - stareńka bokserka Sandra - odeszła... za TM [']['][']


Jagienka

Recommended Posts

[quote name='AgaiTheta']:evil: :stormy-sad: :chainsaw: :snipersm:[/quote]
:lol: chyba teoria pani wet nie była trafna, co AgaiTheta wyraziła baaardzo obrazowo :evil_lol: ale faktycznie powiedziała, że to "starcza brodawka" i jak sie nie bedzie sączyc nic to żeby nie ruszac, bo to wymaga narkozy...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 639
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No i przede wszystkim WIELKIE DZIEKI ZA zabranie suni ze schronu i przywiezienie do hotelu - dzieki Wam sunia rozpaczęła dziś "droge do lepszego zycia", najważniejsze, ze zdążyła (wciąz mysle o tem malutkiej boksince ,której nie zdążyłam pomóc ....)[/quote]

ja nie znam sprawy..wiem za to ze pomagasz tak wielu psinom..a wszystkim sie niestety nie da...babcia boksia z krzepa jest kolejna szczesciara:)

Link to comment
Share on other sites

Co do brodawki - to powinien zobaczyc ja DOBRY wet i ocenic czy nalezy ją ruszać czy nie i co jest wiekszym zagrożeniem dla Boksi - zostawienie brodawki czy podanie narkozy by ja usunąc (zreszta babcia powinna mieć jesli bedzie taka koniecznośc ,podana narkozę wziewna , tak jak Boluś, bo jest ona mniejszym zagrozeniem).
Natomiast co do uszu - to jest pewne jak słońce - uszy powinny byc juz dawno leczone a schronisko tego nie robiło i to jest EWIDENTNE ICH NIEDBALSTWO i brak własciwej opieki weterynaryjnej . I nie ma wytłumaczenia innego (bo pies jest łagodny a nawet jesli by nie był - to nie jest to powód by pozostawic go bez pomocy weterynaryjnej - jesli gabinet jest na miejscu , i narażac na cierpienie.)
Czy pani doktor wyjaśniała Wam w jakis sposób dlaczego przez miesiąc nic nie robiona z tym jej uszkami ????

Link to comment
Share on other sites

Perfi : Jesli to jest ta sama pani doktor, której pieczatka widnieje w kiążeczce, to ja nie tak dawno byłam mimowolnym świadkiem jej zachowania w stosunku do pewnej osoby i ........ byłam zbulwersowana zachowaniem tej młodej
osoby (która pewnie jest niewiele starsza od mojego syna) !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faro'](A skąd schroniskowy lekarz wie , ze to świerzbowiec - zrobili wymazy ???)
[/quote]
nie no wymazy nie były robione na bank, wet powiedziała, że to może byc świerzbowiec, albo objawy alergii...

[quote name='Faro']Czy pani doktor wyjaśniała Wam w jakis sposób dlaczego przez miesiąc nic nie robiona z tym jej uszkami ????[/quote]
szczerze mówiąc, to pani doktor była BAAAAARDZO zdziwiona tym co zobaczyła po odwinięciu ucha, a właściwie uszu, od razu zaczęła czyścic i mówic, że to nie jest zaniedbanie niedawne, tylko paroletnie...
co nie zmienia faktu, że lekarz przyjmujący Kasandre dopełnił się wielu zaniedbań... :shake:

Link to comment
Share on other sites

piekna boksiula:loveu: :loveu: :loveu:
czy ona ma juz swoje konto na AFN? bo chciałam coś dorzucić..
a uszka rzeczywiscie biedne bardzo.. my dawaliśmy otomax (antybiotyk) ale u nas był drozdzak
w kazdym razie antybiotyk bardzo pomógł
z tym ze są nawroty..:shake:
uszy w ogóle nie są najprzyjemniejsze do leczenia, niestety...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak dziewczyny zdecydują, ale boksie ogólnie mają jedną skarpetkę, a dalej dzielimy na potrzeby, chyba, że ktoś zastrzeże że te pieniążki które wpłaca mają iść akurat na tego i tego boksia.

Tu jest wątek rozliczeniowy boksi: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=32039[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dzwonił własnie p. Tomek - przyjechali do Babuleńki lekarze . Wymaz z uszu + badanie mykologiczne : 80 zł , badanie kompleksowe krwi - 80 zł .
zadecydowałam, że badania robimy - musimy wiedzieć co sunia ma z tymi uszkami i jak to leczyć . Nie może biedactwo tak cierpieć a my "ślepo celować" a nóż trafimy i lek podziała .

Link to comment
Share on other sites

Babuleńka ma bardzo dobre wyniki krwi (lekarze dzwonili , by to przekazać nim odbierze pan Tomek wyniki.) Natomiast stwierdzili też na miejscu, ze uszy są w okropnym stanie - ma w środku aż jakieś zrosty. Wymaz pojechał do badania . jak bedzie wynik to przynajmniej bedzie wiadomo co tam ma i czym to leczyc (oby to nie był gronkowiec. bo go trudno wyleczyć ).
Baluleńka była bardzo cierpliwa dla panów doktorów, pozwoliła sobie nawet czyscic te uszka,
Kupiłam jej też takie miski na stojaku - i jak przyjechałam do hotelu to okazało sie, ze bardzo dobrze zrobiłam , bo karma była powysypywana w boksie i woda rozchlapana .
Dałam jej więc jedzonko w picie w tych miskach. Kupiłam jej też taka mate łazienkową jak Maksowi, ale jeszcze dziś nie rozłozyłam, bo miała kupona w boksie i musi dopiero sie przyzwyczaic, ze nie nalezy załatwiec sie w boksie tylko na spacerkach. Mate rozłoże więc za pare dni. Dostała też ode mnie zabaweczkę -piszczałeczkę. Jak jej pokazywałam przez kratę i piszczałam nia - była zainteresowana, ale jak wrzuciłam do boksu - nie potrafiła sie nia bawic . Może ona nigdy nie miała zabawek i nie potrafi sie nimi bawić ??? zabaczymy za pare dni jak sie oswoi z miejscem.
Boksinka śpi dobie na kołderce i ma jeszcze kocyk . Chyba jest jej wygodnie.Kupiłam jej do jedzenia Eukanubę . Boksinka najchetniej to wyszłaby z boksu - szczeka takim smiesznie piskliwym głosikiem jak mnie widzi .
Myślę, że jesli wyniki krwi są w porządku, to spokojnie możemy zaczekać na te wyniki z wymazu - do tej pory będziemy zapuszczac do uszu to co zlecili lekarze.
Boksinka jest bezpieczna, w cieple, ma jedzenie i moja opiekę.
aaa - jest nie wysterylizowana !!!
Można jej szukać dobrego domku , bo to przecierpliwy i łagodny psiak więc po wyleczeniu bedzie szybko do adopcji.
Trzeba jednak pamietać, ze może mieć poważne problemy ze słuchem łącznie z głuchotą (z powodu zaniedbanego leczenia tych uszu)

Link to comment
Share on other sites

I pytanie - jak mam ja nazywać ?? Kasandra czy Nonna ?
Dla mnie Kasandra jest imieniem zbyt długim zwłaszcza dla psa , który po tych kłopotach z uszami może mieć poważne problemy ze słuchem. Z drugiej zaś strony szkoda robic psu "wodę z mózgu" jeśli juz przyzwyczaiła sie w schronie troche do tego imienia.
Proponuje dyplomatyczne rozwiązanie i imie [B]SANDRA[/B] - podobnie brzmi a jest krótsze . No i nie kojarzy mi sie ze złą wyrocznią !!!
Co Wy na to cioteczki ???

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie Kasandra za wariatkę była uważana. A babulinka Nasza jest cukiereczkiem. :loveu:
Faro uratowałaś jej chudą doopkę od chłodu i posiwiałe pysio od samotności. :multi:
Sandra ją odmłodzi, to imie kojarzy mi się z laluniami, że ho ho :lol:
Całusy gorące dla laleczki!!!!
I trzymam, żeby problemy z uszami były do wyleczenia :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...