Jump to content
Dogomania

Ubranie... DYLEMAT!


agara

Recommended Posts

[quote name='Skyy']Podoba mi się jeszcze ta marynarka: [URL]http://www.newlook.com/eu/shop/womens/petite/petite-black-scuba-floral-print-blazer-_321851809[/URL][/QUOTE]
Powiem szczerze, przy większym czarnym psie może być, ale jak szukasz do wystawiania wielu ras, to raczej coś jednokolorowego. Obie propozycje zbyt odciągają oko od psa.

Link to comment
Share on other sites

Jednokolorowe jest... nudne. I jeżeli mam być szczera, coraz częściej widzę handlerów (amatorów jak również tych "z wyższej półki"), którzy wybierają bardziej "wizualne" marynarki czy też sukienki - pstrokate, które właśnie przyciągają oko - sędziego, nie odwracając przy tym uwagi od psa. Sędzia raczej zdaje sobie sprawę, że ma patrzeć na psa a nie na handlera (chociaż wiemy, że i "druga strona ringówki" też ma znaczenie). ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Co do pstrokatości, to ja bym odradzała, a przynajmniej sama bym nie wybrała. Psa ma być widać nie nas i nie chodzi tu o odwrócenie uwagi, ale o to że psa ma być widća na naszym tle podczas wystawiania. Nie może się z nami zlewać, raczej trzeba go uwydatnić, więc najlepszy jest kolor jednolity kontrastowy, lub baardzo stonowany kontrastowy wzór.

A co do materiału to ostatnio wybróbowałam skórzaną kieckę i jestem bardzo zadowolona bo ślina elegancko się ściera samą wodą i nie zostawia brudnego "filmu" ani mokrej plamy po wytarciu :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...