Jump to content
Dogomania

Spacer - piekło!


Karrin

Recommended Posts

Mam około 2 letnią suczkę. Zawsze zachowuje się grzecznie, spokojna, ułożona. Ale kiedy ma iść na spacer... No po prostu [B]piekło[/B]. Ciągnie, biega za rowerzystami, ściąga kaganiec, szczeka po innych psach (szczególnie sukach) - masakra. Jeszcze gdyby to była jakaś mniejsza rasa... Ale to dość sporych rozmiarów owczarek niemiecki. Pomocyy!:shake: Kiedyś mocno wykręciła mi rękę na spacerku. Zobaczyła inną suczkę i zaczęła ciągnąć.

Link to comment
Share on other sites

najlepiej by było gdybyś mogła iść z psem na szkolenie ale wiem ,ze to nie zawsze jest możliwe wobec tego popros kogoś czyj pies ładnie idzie na smyczy żeby ci podpowiedział co zrobić .Trochę pracy i bedzie ok. Może poszukaj książki "amatorskie szkolenie psów" powodzenia !

Link to comment
Share on other sites

Próbowałeś/as szkolić? Coś żeby odwracać jej uwagę robić? Zachęcać smakołykami? Uczyć chodzenia przy nodze..?
Sunia ma wystarczająco dużo ruchu? Może tak rozładowuje energie i emocje?
Przede wszystkim Ty musisz zachować spokój i cierpliwość, a psa wychowywać codziennie, poświęcać na to czas, warto coś przeczytać..

Link to comment
Share on other sites

A jak często ona na te spacery wychodzi, ile trwają? Próbowałaś zmęczyć ją fizycznie na podwórku przed wyjściem?
Bo kojarzę z innego wątku, że na spacery chodzić w ogóle nie zamierzacie albo bardzo rzadko, i uprzedzano, że tak to się właśnie skończy...

Link to comment
Share on other sites

Ja do wypowiedzi Martens bym dodał jeszcze, że może warto byłoby zrobić jakieś ćwiczenia cierpliwości i na koniec zmianę rytuałów.. Pies ewidentnie nie radzi sobie z ekscytacją w momencie spaceru, stąd skakanie, bieganie, ciągnięcie i tym podobne zachowania (nie widziałem tego, ale podejrzewam że szczekanie i ściąganie kagańca wynika z tych samych względów).
Spróbuj opanować suczkę jeszcze jak jesteście w domu-poczekaj z wyjściem aż się uspokoi, odwrażliw drzwi i smycz (naucz ją, że otwieranie drzwi czy sięganie po smycz nie jest wcale sygnałem wyjścia na spacer), zmuś ją do poczekania chwilę przy otwartych drzwiach i wykonania jakiejś komendy zanim wyjdziecie.
Możesz też poćwiczyć cierpliwość na nagrodach-kładąc zabawkę albo smakołyk na tacce czy na podłodze i wydając psu komendę-dopiero po zwolnieniu z komendy psiak ma prawo uraczyć się nagrodą (gdyby chciał to zrobić wcześniej, zwyczajnie uniemożliwiasz mu to blokując ciałem). Naucz ją, że na wszystko trzeba zapracować i zaczekać.
Do tego dużo szkolenia, nauka chodzenia na luźnej smyczy, wycofywanie psa do domu gdy tylko zaczyna szaleć, skupianie go na sobie jak najczęściej plus wybieganie i zmęczenie jeszcze przed spacerem (nie musisz z nim szaleć, możesz czasami np. dać mu twardy gryzak, konga, możesz pobawić się z nim przed wyjściem w szarpanie itp).
Skup go na sobie, naucz komend i cierpliwości, wychodź częściej i oswajaj z różnymi sytuacjami, to nie będą jej to tak eskcytować. Na razie to pies wyprowadza Ciebie, a nie Ty jego-a do tego wkurza się, bo nie idziesz tak, jak sobie zaplanował ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Baaardzo wszystkim dziękuję za rady! Zastosowalam się do większości, i jest duużo lepiej. Teraz to ja wyprowadzam psa, nie on mnie, i chodzimy tam gdzie ja chcę. Zdarzają się jej odpały, ale już rzadko. Kiedy idę po kuzyna do szkoły, walą się do niej dzieci, a ona daje się normalnie głaskać, ciągnąć za uszy i tarmosić, bez reakcji, nie to co kiedyś ;) Szczególnie cieszy mnie to, że pies chodzi za moim kolanem na luźniej smyczy. Kiedyś szedł metr przedemną i to on o wszystkim decydował. Jeszcze raz wszystkim dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...