Jump to content
Dogomania

Aussie czy Border Collie


Yuveza

Recommended Posts

Moim zdaniem 2-3 lata siedzenia w rasie to za mało. Co z tego, że poczytasz o niej? Moim zdaniem o wiele lepiej było by się spotkać z kimś kto ma bordera, poobserwować go itp.
W borderach siedzę już 6 lat, za niedługo będzie 7, więc wiem co piszę. Właściwie każdy border jest inny. Są nawet przypadki z leniwymi borderami ( co dla mnie jest dziwne, ale są ). Wydaje mi się, że siedzę w tej rasie dość długo, ale zdecydowałam, że takiego psiaka będę miała dopiero za 2-3 lata, więc to już będzie ok. 10 lat. Jeśli już chcesz wybrać psa tej rasy to zastanów się jakiego chcesz, czy work'a czy show'a. ;)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szmaja']Ja bym brałą aussie, choćby daltego, że są jeszcze mało popularne i mioty powinny być dość równe psychicznie. No ale, Tobie się podobają lekkie psy, więc pewnie bordery.[/QUOTE]

Zgadzam się, jak już chciałabym psa pracującego to aussie gdyż są mało popularne. Bordery spotyka się już wszędzie, mam nadzieje że nie podzielą losu bokserów, goldenów, yorków itd.
Ale to Twó∆ wybór. Nie masz co pytać obcych ludzi o zdanie...

Link to comment
Share on other sites

2-3 lata to mało? To wszystko zależy.. mnóstwo ludzi bierze psa bez przygotowania i wychodzą na prostą. Jeśli ktoś ma możliwość siedzieć w rasie 10 lat to ok, ale u mnie w okolicy, w najbliższych miastach nie ma żadnej hodowli aussie, wiem że zapoznam się z tą rasą, ale nie mam możliwości zajmowania się nią regularnie przez dłuższy czas i co, to mnie skreśla? Nie popadajmy z fanatyzm, dobrze zorganizowane 2-3 lata są lepsze niż myślenie "posiedzę z psami 10 lat bo inaczej się nie nadaję" i siedzenie w rasie byleby przesiedzieć..

Link to comment
Share on other sites

ogólnie temat nieaktualny/zamkniety

ale jesli juz o tym mowa, bordera (bo jego wybralam) poznaje cały czas, a poznanie ich na zywo- oczywiste.
nie uwazam żeby miec i byc gotowym na jakąs rase trzeba 'poznawac' ją 10 lat, no bez przesady;) jak ma się mozliwosc wczesniej to czmu nie, oczywiscie jesli jestemy gotowi na tą rase, i kolejnego psa. Pisze już długi czas z pewną hodowczynią, a psa nie biorę za chwilę tylko za pare lat;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...