Jump to content
Dogomania

Miesięczny OSESEK KONIA skazany na UŚPIENIE, bo chory! A można wyleczyć...URATUJMY! $


zuzlikowa

Recommended Posts

[quote name='olalolaa']A jeszcze tak się zapytam, te odparzenia on ma czyms smarowane, natłuszczane? Czyu to juz samo się jakos zagoi? Jak to teraz wygląda, bo ze zdjęc widac tylko szara plame, ja się nie znam ;)[/QUOTE]

Zapytam jutro... szczerze powiem, że nie podpytałam o to, a wymyślać nie chcę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 450
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wet cos wspomina o operacji ścięgien czy chwilowo liczy że naciągnął się? (widze że chwilowo przez rany pewnie-nie ma usztywnianych łupkami)
Nie dziwcie się że od butelki się nie może oderwać:) on naprawdę powinien pić już z garnuszka!! Mam w tej chwili niecałe tygodniowe żrebie i ono juz popija wodę z mamy wiadra!!!próbuje owsa i zapycha pyszczek sianem, trawą...to co mówić taki miesięczny potfór...:) Do tego tak jest szybciej i wygodniej.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norel']Wet cos wspomina o operacji ścięgien czy chwilowo liczy że naciągnął się? (widze że chwilowo przez rany pewnie-nie ma usztywnianych łupkami)
Nie dziwcie się że od butelki się nie może oderwać:) on naprawdę powinien pić już z garnuszka!! Mam w tej chwili niecałe tygodniowe żrebie i ono juz popija wodę z mamy wiadra!!!próbuje owsa i zapycha pyszczek sianem, trawą...to co mówić taki miesięczny potfór...:) Do tego tak jest szybciej i wygodniej.....[/QUOTE]

... nie jestem w stanie się na ten temat wypowiadać, więc po prostu relacjonuję zalecenia weterynarza i rozumiem dlaczego Fundacja je skrupuatnie wypełnia... a co do ścięgien, to na razie ja się boję tak głęboko sięgać pytaniami, by ... wstydu sobie już kompletnie nie narobić... jak tylko będą informacje z Fundacji, która nie grzeszy taką niekompetencją... napiszę zaraz.

A też mam takie spostrzeżenie z przeszłego życia(ojej...kiedy to było?:oops:)- moje "ssakowate" synczyska, bardzo różnie się przy butelce zachowywały, ale długo własnie butelka i mlaskanie, ciumcianie pomagało mi w okresach gdy byli chorzy... wyciszało ich, uspokajało, usypiało... może i podobnie jest tutaj- konisko przecie też sysak i dobrze ssanie mu robi?

...hahaha- zdecydowanie dobrze, aż oka mu chcą biegać na okrągło, a butelki nie odpuści:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Serdecznie zapraszamy do licytacji...[/B]

[B]aukcja "Imię dla oseska":[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/209932-IMI%C4%98-dla-OSESKA...-dajmy-mu-MOC-i-SI%C5%81%C4%98-do-walki-o-%C5%BCycie_Pom%C3%B3%C5%BCmy-miesi%C4%99cznemu-konikowi[/URL]

[B]Buteleczka mleczka:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/209610-BUTELECZKA-CIEP%C5%81EGO-MLECZKA-..-%C5%BCeby-maluch-prze%C5%BCy%C5%82.-Do-24.06-godz.-20.[/URL]

[B]Niezwykłe końskie pisma i dokumenty... książki:[/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/209609-Ufunduj-%C5%BArebakowi-%C5%BCycie..-ko%C5%84skie-pisma-do-24.06-godz.-20.[/URL]



i [B]obejrzenia kompletnego albumu malucha na FB [/B]( będzie sukcesywnie uzupełniany o nowe zdjęcia):

[URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.234119053284776.71030.100000600502318[/URL][URL="http://www.dogomania.pl/ALBUM%20fotograficzny...%20uzupe%C5%82niany...:%20http://www.facebook.com/media/set/?set=a.234119053284776.71030.100000600502318"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[B]Informacje po dzisiejszej wizycie... przeklejam:[/B]

"dzisiejsza wizyta lekarza: cd leczenia. Zakażenia nie ma, rany powoli, ale goją się. Ropy coraz mniej, właściwie tylko w prawej nodze. Jest nadprodukcja mazi stawowej, która na razie przetokami wypływa na zewnątrz. Stopniowo będzie się zamykało ujście i dalej zależy od tego, jak organizm sobie z tym poradzi. Lekarz zakłada powstawanie wodniaków. Teraz najważniejsze są stawy. Tętno nadal podwyższone 60/min. Rokowania nadal bardzo ostrożne, ale leczenie przebiega zgodnie z planem i oczekiwaniami. Nic w trakcie "nie wyskoczyło". Przykurcze ustępują, wstrzymujemy się z zakładaniem usztywniaczy. Funkcję wspomagaczy pełnią grube opatrunki z ligniny. Na przyszły tydzień planowana wizyta kowala ortopedy i ortopedyczne struganie kopyt. Zapłaciliśmy dzisiaj 270 zł. Następna wizyta pojutrze, w sobotę. Pozdrawiamy wszystkich bardzo mocno i dziękujemy, że pomagacie razem z nami. Przy małym ogrom pracy przez całą dobę."

Notatka rozliczeniowa i z diagnozą, leczeniem- uzupełniona...

Link to comment
Share on other sites

Nie podważam fachowości fundacji;) ale tetno nie jest wcale podwyższone................

Tak informacyjnie- żrebięta mają temp.ok 39st C, 14-15 oddechów na minute, tętno 2 tyg żrebaki 80-120/min [B]6-12miesieczne- 48-72/min[/B] a więc żrebak ma jak najbardziej prawidłowe tetno.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norel']Nie podważam fachowości fundacji;) ale tetno nie jest wcale podwyższone................

Tak informacyjnie- żrebięta mają temp.ok 39st C, 14-15 oddechów na minute, tętno 2 tyg żrebaki 80-120/min [B]6-12miesieczne- 48-72/min[/B] a więc żrebak ma jak najbardziej prawidłowe tetno.......[/QUOTE]

Nawet mi to do głowy nie przyszło... a za informacje dziękuję- wiedzę słabiej wchłaniam, ale z ogromną przyjemnością...

Link to comment
Share on other sites

Z Fundacji:

"uaktualnimy dzisiaj rozliczenia; doszło trochę pieniędzy, dary rzeczowe to bandaże elastyczne od Małgosi Wąsińskiej, nadal czekamy na obiecane mleko 20 kg za 750 zł, nowe wydatki to trzy paczki ligniny po 5 kg w dużych arkuszach 110 zł i dzisiejsza wizyta lekarza, nie wiem jeszcze ile... [B]Bardzo potrzebne bandaże samoprzylepne,[/B] czekamy może ktoś przyśle, oszczędzamy pieniądze, żeby nie zabrakło na najważniejsze ..."

...jako, że dary rzeczowe ułatwiają bardzo pomoc zwierzakowi, więc przypominam co jest teraz bardzo małemu bardzo potrzebne... może macie i nie jest na ten moment potrzebne, albo macie możliwość kupić taniej... albo wolicie tę formę pomocy... [B]bardzo dziękujemy i o nią prosimy![/B]

[B]potrzebujemy:[/B]
[LIST]
[*][B]mleko zastępcze dla źrebaków[/B]
[*][B]duże płaty ligniny(60 x 40), [/B]
[*][B]duże płaty jałowej gazy, [/B]
[*][B]szerokie bandaże bawełniane [/B]
[*][B]i bandaże elastyczne samoprzylegające ( tzw. kolorowe). [/B]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norel']Nie podważam fachowości fundacji;) ale tetno nie jest wcale podwyższone................

Tak informacyjnie- żrebięta mają temp.ok 39st C, 14-15 oddechów na minute, tętno 2 tyg żrebaki 80-120/min [B]6-12miesieczne- 48-72/min[/B] a więc żrebak ma jak najbardziej prawidłowe tetno.......[/QUOTE]

...rozmawiałam z Fundacją i... bardzo się cieszymy, że tętno jest ok:lol:...


[quote name='Norel']Ja juz "cóś tam" licytuję;-)

Z moich doswiadczeń z lignina przy leczeniu przykurczów- to musiałam zmieniać min. 2 x dziennie bo momentalnie robia sie mokre i zaczynaja odparzać!! Przerąbana robota-współczuję.....[/QUOTE]

Dzięki wielkie...
A co do ligniny... oj, masz rację- zmieniać trzeba często ( z tego co wiem opatrunki robione są częściej... choć przyznam, że ja nie miałam świadomości jaka jest tego przyczyna)...
Przekażę wyrazy współczucia do Fundacji:lol:, ale... cóż, taki już nasz wybór, a jak już coś robić, to robić to efektywnie, więc nie pozostaje nic innego jak zmieniać.

Link to comment
Share on other sites

Z dzisiejszych wiadomości z Fundacji:

"doszło mleko 20 kg. Czeka na poczcie, opiekunka źrebaczka już po nie jedzie. Do zapłacenia z przesyłką 805 zł. Musimy rozejrzeć się za czymś tańszym, nie damy rady przy takich cenach. Mały wypija w tej chwili 2 i pół litra co 3- 3,5 godz.
[B] Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość zorganizować dobre mleko za mniejsze pieniądze to b. prosimy o kontakt.[/B]
Najpierw pił pavo (317 zł za 10 kg), teraz Dodson&Horrell, dar od Fundacji Nasza szkapa i to 20 kg też Dodson&Horrell. Przyswajane jest b. dobrze. Z czasem tego mleka będzie potrzebował coraz mniej, już powoli modyfikujemy menu."

Link to comment
Share on other sites

... i bardzo ważne uzupełnienie do informacji z wczoraj:

"(...) W przyszłym tygodniu lekarz będzie chciał odstawić Borgal i założyć wenflon do podawania leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Będziemy mogli spotykać się trochę rzadziej, co ograniczy koszty."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmartix']konik będzie szukał domu czy już szuka? pytałam się w męża rodzinie, oni mają doświadczenie ze zwierzętami które są na butelce i które potrzebują pomocy fachowej weterynaryjnej[/QUOTE]

Na razie nic na ten temat nie wiem... teraz walka idzie o jego życie.
Ale oczywiście podpytam w Fundacji i dam znać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...