Jump to content
Dogomania

Miesięczny OSESEK KONIA skazany na UŚPIENIE, bo chory! A można wyleczyć...URATUJMY! $


zuzlikowa

Recommended Posts

  • Replies 450
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie potrafię przejść obok obojętnie- zresztą przyjaciółka zmolestowała mnie o pomoc dla źrebaczka i chce podarować kilka fantów na bazar- CZY KTÓRAŚ Z WAS BĘDZIE NA DNIACH ROBIŁA DLA MALUSZKA BAZAREK to podrzucę zdjątka z opisem fantów.
Potrzebujecie teraz całej możliwej pomocy, bo utrzymanie tego maluszka jest szalenie kosztowne- my was nie opuścimy!!!
Czekam na informację o bazarku i zaraz podrzucam zdjątka.
piszcie na pw

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BERKANO']olalolaa już zdjątka fantów na bazar na mleko dla maluszka już wysłane :-)[/QUOTE]
dotarły, już trochę pooglądałam, mam nadzieje że jutro to wystawie. Może ktoś ma jeszcze jakieś fanty?

Jest aukcja na allegro: [url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1672185646[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']dotarły, już trochę pooglądałam, mam nadzieje że jutro to wystawie. Może ktoś ma jeszcze jakieś fanty?

Jest aukcja na allegro: [url]http://allegro.pl/show_item.php?item=1672185646[/url][/QUOTE]

czy tekst i zdjęcia mogę wykorzystać na naszą - klasę z linkiem do aukcji?
mam profil adopcyjny i trochę "znajomych" dobrych ludzi, na pewno pomogą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olalolaa']dotarły, już trochę pooglądałam, mam nadzieje że jutro to wystawie.[B] Może ktoś ma jeszcze jakieś fanty[/B]?

[B]Jest aukcja na allegro: [URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1672185646[/URL][/B][/QUOTE]

Dziękuję Olu...

...[B] i także zapraszam na allegro i proszę o pomoc w rozpropagowaniu go!
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IVV']Zuzliczku jest osoba na FB ,ktora oferuje mleko !!! napisz do niej prosze !!! [URL]http://www.facebook.com/profile.php?id=100000345246165#!/home.php?sk=group_110014355730871&id=161824747216498&notif_t=like[/URL][/QUOTE]

Już napisałam!
Dziękuję za czujność... mogłoby mi umknąć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ladymonia0610']Proszę podesłać na mojego e-maila text do aukcji allegro i zdjęcia :[email protected]

Zrobie aukcje allegro cegiełkową:)[/QUOTE]

A może wykorzystasz tekst z allegro Fundacji i te fotki?... wydawałoby się,że nie ma sensu robienie podwójnych ceglastych allegro, ale przy Pascalu przekonałam się,że tak nie jest- każdy ma swoich stałych "allegrowiczów" i jednak warto nawet zdublować allegra...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']to raczej nie o Nanę chodzi, Monika na nową biedę, a nawet dwie :(

a ja zabrałam dziś sznaucerowatego z ulicy - właśnie go kastrują, potem dołączy do moich, będzie jedenastka (może na EURO? ;))[/QUOTE]

Mari pisz w sprawie beniastych na mojego maila - jest pod awatarkiem już na stałe!... pw mi się zatyka i nie mam kiedy robić z tym stale porządku!
..wstawiłam namiary na siebie i w podpis... mam nadzieję,że nie jest za długi i mod jakiś mnie znowu nie "zdyscyplinuje"?

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam jeszcze skrót info z wczoraj:

"Jesteśmy po drugim karmieniu. Maluszek wypił znowu dwa litry mleka i teraz śpi. Był lekarz i mamy zalecenia do dalszego postępowania. M.in. usztywniacze jeszcze nie w tej chwili, bo rany są w b. złym stanie i muszą być odkryte. Nie wolno nawet bandażować. Ze stawami też żle, pęciny mocno popuchnięte. Tam z tyłu było ropne zapalenie stawów, zaleczone co prawda ale nadal nie jest dobrze. Źrebię w takim stanie, bez możliwości leczenia i właściwej pielęgnacji, wg opinii lekarza, ze względu na cierpienie kwalifikuje się do eutanazji. Na razie co 72 h Szotapen i jak najszybciej dobry zamiennik mleka z witaminami. Martwica wycięta, rany oczyszczone i zabezpieczone. Był już na trawie i poznał się z bernardynami. Trochę zdziwiony, że takie duże a nie konie. Psy przyjęły małego do swojego grona. Konie na razie widzi i słyszy, ale nie pozwalamy na bliższe poznanie, za słaby."

"a u maluszka zaraz ostatnie karmienie. I znowu śpimy dzisiaj z chłopakiem!"


Oczywiście zaraz też wyraźnie piszę,że :

[B]Oczywiście nie eutanazja[/B]... tu zaznaczone jest jedynie,że gdyby NIE BYŁ LECZONY I ZAOPIEKOWANY, to nie wolno pozwolić mu cierpieć! ... ale już dba się o to by nie cierpiał bardziej niż to nieuniknione( cóż- strach, niemożność wstawania, zmiana otoczenia, to też cierpienie... ale już nie ból !)...

[B]Teraz tylko , Z WASZĄ POMOCĄ, do przodu malutki pójdzie i jeszcze pogalopuje sobie z wiatrem w grzywie!... i z beniutkami wespół![/B]
Hahaha... a jak beniutki muszą się dziwić,że taki duży, a nie bernardyn i do tego jeszcze niemowlak! :)

Cóż- kontakt z końmi bezpośredni jeszcze nie wskazany, ale dobrze,że je słyszy... i dobrze,że ma też towarzystwo beniastych!
[B] Stefcio stał się wielką miłościa konika[/B]... choć jeszcze nie umie wyjść ze zdziwienia DLACZEGO WŁASNIE ON, to najważniejsze, że na tę miłośc się zgadza!

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka z Fundacji "Nasza Szkapa" podarowała oseskowi 10kg mleka i starter... bardzo dziękujemy w imieniu maluszka!
Kurier już ustawiony i dziś jeszcze ma jechać po to mleczko( trzymajcie, by nic nie stanęło na przeszkodzie... mały to ogrooooooomny zeżrołek, ale dziś jeszcze musi taki być i cieszyć nas to powinno... i cieszy!!!)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erin32']No i się :( Ale to ze wzruszenia :)
Jesteście WIEKIE! [URL="http://smajliki.ru/smilie-1056764871.html"][IMG]http://s17.rimg.info/d2a7f7cee1c481427ba684ed1271232d.gif[/IMG][/URL][/QUOTE]

Bez Was, ani metr sześćdziesiąt w kapeluszu by nie wystarczyło:evil_lol:
A tak mam czasami wrażenie, ze i Goliata przerastamy... ale tak jest- metr sześćdziesiąt dodać następne metr sześćdziesiąt... i następne... i następne i... KOLEJNY ZWIERZAK URATOWANY, a Goliat przy nas się nie umywa i na lilipucika wygląda!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

jestem i ja ...Boże ..biedny koniś taki maleńki a już tak mu życie dokopało...mam jakieś skarby na bazarek ale nie umiem go zrobić ...:( może którejś cioteczek podesłać fotki?
Konisiu zdrowiej - ciotka koreczkowa trzyma kciuki i przekopuje schowki ze "skarbami"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='korek221']jestem i ja ...Boże ..biedny koniś taki maleńki a już tak mu życie dokopało...mam jakieś skarby na bazarek ale nie umiem go zrobić ...:( może którejś cioteczek podesłać fotki?
Konisiu zdrowiej - ciotka koreczkowa trzyma kciuki i przekopuje schowki ze "skarbami"[/QUOTE]

Koreczku... i znowu razem! Tak się cieszę cioteczko koreczkowa! :)

Dziewczyny, czy któraś mogłaby zrobić bazareczek ze skarbów cioteczki koreczkowej?... [B]bardzo prosimy wespół z koreczkiem!

[/B]hihihi... i następne metr sześćdziesiąt!!! Goliat może się w mysią dziurkę schować!:multi:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny-w tej sekundzie nie mam czasu przebrnąć przez cały temat-może wieczorem.
Na szybko jeśli chcecie posłuchać doswiadczonego hodowcy który odkarmił na butelce 2 żrebaki- po smierci matki i wcześniaka z brakiem mleka u klaczy.

Pchanie się w mleka zastepcze typu Pavo i inne startery jest marnowaniem pieniędzy po prostu... starter jest potrzebny żrebięciu po urodzeniu które nie piło siary (ja np mam mrożoną zawsze). Natomiast miesięczne żrebię karmi się normalnie ludzkim mlekiem w proszku odpowiednio rozcieńczonym z dodatkiem glukozy(dokładny przepis moge podać wieczorem).Na poprawe flory bakteryjnej daje się enteroferment(równiez niedrogi) oprócz tego witaminy dla żrebiąt Forana w płynie polecam i gnieciony owies(ew.musli dla żrebiąt) oraz siano bo takie żrebię zaczyna sie juz nimi powoli interesować. Naprawde wykarmienie żrebaka bez matki nie jest wcale takie kosztowne-choć pracochłonne- takie maluchy ratuje sie od wieeeeelu lat kiedy jeszcze nie było pioruńsko drogich preparatów mlekozastepczych a mimo to wyrastały i wyrastaja na zdrowe i szczesliwe konie.
Wystarczy ze leczenie go bedzie kosztowne (polecam po zaleczeniu stanu zapalnego preparaty firmy equine america-strona cortaflex.pl) nie dokładajmy naprawde zbędnych kosztów na "markowe" mleko...
póznym wieczorem poczytam dokładnie a teraz wybaczcie bo musze pedzić do mojego noworodka końskiego:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...