Jump to content
Dogomania

Jaki pies byłby dla mnie odpowiedni (oprócz małych ras)


furiates

Recommended Posts

Przejdę do rzeczy, mam do dyspozycji duży pokój z balkonem (w drugim pokoju mieszka znajomy), mieszkanie jest średnie(mieszkam w bloku). Chciałbym kupić/adoptować psa i chciałbym poznać wasze opinie. Pracuję jako ochroniarz, miejscami w których pracuje są zamknięte i ogrodzone budynki bez żywej duszy ;]. Piesek zatem miałby 24h na wybieganie się podczas gdy ja bym pracował oraz dosyć długie spacery (w zależności jakby czas pozwolił). Nie chcę ras małych(miałem jamnika, całe dnie przesypiał). Najbardziej podobają mi się owczarki niemieckie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jest tak, jak piszesz, to nie widzę powodów, żebyś nie mógł mieć owczarka niemieckiego - warunki, jakie opisałeś są jak najbardziej do przyjęcia :). Wizualnie podobne są owczarki belgijskie (tervueren i malinois). Z drugiej strony dowiedz się najpierw, czy na pewno będziesz mógł przychodzić do pracy z psem. Jeśli nie zależy Ci na wystawianiu psa, adoptuj - [URL="http://owczarekwpotrzebie.com/"]owczarki w potrzebie[/URL].

Jest sporo ciekawych artykułów o wyborze psa, możesz poczytać więcej np. [URL="http://www.kochampsy.org/jak-wybrac-psa/"]tutaj[/URL]. Pełno jest również testów, mających wskazać idealną rasę dla Ciebie, ale wg mnie w większości są do niczego. Jedynym w miarę fajnym selektorem ras psów, jaki znam jest [URL]http://dogtime.com/matchup[/URL] - zawsze możesz potraktować wyniki jako zabawę.

Link to comment
Share on other sites

Upewnij się tylko ,że znajomy nie ma alergii, że w razie zmiany lokum masz co zrobić z psem i w razie zmiany pracy go nie zostawisz:) dorbze gdyby ktoś z rodziny był na tyle pro psi, abyś w razie koniecnzości wyjazdu czy choroby miał pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

Znajomy zgodził się na psa, najbardziej obawiałem się tego, że piesek będzie za duży do mieszkania w jednym pokoju. Za kilka dni jade na szkolenie to dowiem się czy dam rade przyprowadzać pieska, obecna praca była w opuszczonym magazynie z duzym ogrodzonym polem.

Czy ktoś się orientuje ile wynosi koszt utrzymania takiego pieska?

Link to comment
Share on other sites

To z tym wybieganiem jak to ma wygladac?Ty biegasz ,a pies za Toba?Pies generalnie czy to owczarek niem.czy york nie potrzebuje placu ani ogrodu.Pies potrzebuje spacerow min3x dziennie.Pies musi poczytac codzienna uliczna gezeta.Musi miec kontakt z innymi ludzmi i psami,musi z tymi psami sie bawic.Poczytaj prosze literature o potrzebach owczarkow niem.wazne jst danie psu zajecia ,gdyz owczarki sa psami pracujacymi.nalezy oprocz psiej szkoly odpowiednie dac wychowanie psow korzystajac z metod szkoleniowych bez przemocy.to co przedstwiasz to jest dla psa za nudne.
wiesz pies zmeczony jest tylko dobrym psem
Poza tym co bedzie jak sie wyprowadzisz ,zalozysz rodzine,?Gdzie pies pojdzie podczas wakacji czy choroby?
owczarek niem.albo mieszanki z tymi rasami sa nadzwyczaj madrymi psami ,ale potrzebuja ciaglej pracy z psem,a nie bieganie po placu gdzie jest smiertelna cisza i czasu tak naprawde nie masz dla psa.

Link to comment
Share on other sites

to samo pomyslalam...
Druga sprawa,jesli decydujesz sie na wiekszego psa adekwatnie wieksze sa tez koszty jego utrzymania...Jesli no york zje 2-3 kg karmy mies to onek je jej jeszcze raz tyle...
Plus wiadomo,w razie choroby koszty tez sa wieksze.
owczarki sa fajnymi psami ale same sie nie wybiegaja,to psy stowrzone do pracy z czlowiekiem i taki poczwarek bedzie do tego dazyl,nawet noszac ci patyki z nudow...

Link to comment
Share on other sites

Starałbym się samodzielnie go wytresować z pomocą jakiś książek, jakieś zabawy pewnie bym mu wymyślił. Na podwórku przy moim bloku biega kilka psów także miałby kontakt z psami i innymi ludźmi. Pracuję raz na kilka dni. Jedyne co mnie martwi to czy nie będzie się cisnął w mieszkaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furiates']Starałbym się samodzielnie go wytresować z pomocą jakiś książek, jakieś zabawy pewnie bym mu wymyślił. Na podwórku przy moim bloku biega kilka psów także miałby kontakt z psami i innymi ludźmi. Pracuję raz na kilka dni. Jedyne co mnie martwi to czy nie będzie się cisnął w mieszkaniu.[/QUOTE]
szkolic psy na podstawie czytania ksiazek nie mozna.teoria ,a praktyka sa to dwa para butow.
Co on mial by na tym placu robil ,jakaz to prace pies milby wykonywac?hmmmtylko hau Hau ,wau wau mialby robic?
Co to znaczy ,ze mialby sie cisnac w mieszkaniu?Czy to oznacza ,ze masz masz tylko malutki pokoj,ze pies nie moglby sie swobodnie poruszac?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']szkolic psy na podstawie czytania ksiazek nie mozna.teoria ,a praktyka sa to dwa para butow.
[/QUOTE]

O patrzcie, to ja nie wiem, cud nad Wisłą, bo ja jako 12-latka wychowałam psa na podstawie literatury - i do tej pory budzi szał na osiedlu swoim posłuszeństwem ;) w takim razie nikt nie powinien mieć psa, bo każdy kiedyś zaczyna od teorii a wiedzę praktyczną musi jakoś zdobywać.

Owczarek niemiecki nie jest trudny do wychowania o ile porządnie poczytasz na ten temat i poradzisz się bardziej doświadczonych osób - doświadczonych w pracy z psem, z rasą, a nie tylko takich, które kiedyś miały pieska czy ogladały Zaklinacza Psów w telewizji.

Pies w pokoju powinien umieć przejść, wygodnie się obrócić i położyć gdzieś jak długi - i tyle. Mieszkanie nie jest do biegania, od tego są spacery. Owczarek to pracoholik, pies potrzebujący dużo zabawy, szkolenia, zajęcia. Pracę masz do takiego psa bardzo fajną, bo dużo wolnego czasu poza pracą i w samej pracy - kwestia tylko Twojego wysiłku i zacięcia w kwestii późniejszego poświęcania psu czasu i pracy z nim. No i oczywiście przemyslenie co będzie potem - pies żyje kilkanaście lat i jego potrzeby nie zmniejsza się, jeśli się ożenisz, zmienisz pracę, przeprowadzisz, będziesz miał dziecko.

Owczarek niemiecki tylko z dobrej hodowli, z rodowodem, po rodzicach badanych na dysplazję - albo pies owczarkopodobny z adopcji, nie przerasowany, bardziej owczarkopodobny niż typowy owczarek. W rasie jest duży problem z dysplazją i innymi chorobami, zakup szczeniaka powinien być bardzo przemyślany, zeby potem nie płakać jak pies po roku będzie wył z bólu zamiast chodzić.

[SIZE=1]xxxx52 potraktuj z przymrużeniem oka, wg niej nikt nie jest godzien posiadać zwierzaka, o ile nie traktuje go lepiej niż książęcia na atłasach i nie ma 30 lat doświadczenia nie wiadomo skąd, bo przecież bez doświadczenia to w ogóle psa nie można dotykać [/SIZE]:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furiates']Starałbym się samodzielnie go wytresować z pomocą jakiś książek, jakieś zabawy pewnie bym mu wymyślił. Na podwórku przy moim bloku biega kilka psów także miałby kontakt z psami i innymi ludźmi. Pracuję raz na kilka dni. Jedyne co mnie martwi to czy nie będzie się cisnął w mieszkaniu.[/QUOTE]

Większość psów może mieszkać i w kawalerce (oczywiście nie pies typu kaukaz czy CAO) ale owczarek niemiecki nadaje się do życia w bloku, ale musisz liczyć się z tym że Twoje życie zmieni się ... czasem trzeba z czegoś zrezygnować.. pies to głównie poświęcenie.. sam się nie wychowa i sam się nie wybiega ;) ogrodzony teren w pracy to super sprawa, pies bedzie mogl aportować czy robić cokolwiek innego jak wygospodarujesz sobie czas.. ale gdy będzie miał wolne to licz się z tym że nie posiedzisz przez tv zbyt długo ;) lub po 15 minutowym spacerze zamkniesz psa w pokoju i pójdziesz na piwo ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...