Jump to content
Dogomania

Dziecko i pies


Kala_Gracja_Kiwi

Recommended Posts

U mnie było tak, Jaga spała znami bardzo długie i cudowne 3 lata, tzn. spała czasami jak wytrzymała przepychanki, choć śmiesznie czasami ściśnięta spała z łapami do góry, żeby mniej miejsca zająć. Potem zaszłam w ciążę i troszkę zaczęłam dbać o czystość naszej pościeli:razz: ale bez przesady Jaga nadal wpadała do łóżka, aż do momentu gdy dostałam zakażenia dróg rodnych:crazyeye: i troszkę za wcześnie (o jakieś dwa m-ce) zaczęły mi sie skurcze porodowe, lekarz prowadzący zapytał o psa w łóżku i radził oduczyć go tego nawyku. Niestety dla Jagi przestałam jej pozwalać spać z nami czasami tylko na małe przytulanko wpadała. I potem przybyła mała obca towarzyszka w mieszkaniu, przyznam sie że wtedy Jaga miała słabo, hormony waliły mi w łeb, z mopem po mieszkaniu szalałam, NIUNIA jadła cycunia i w nocy spała u siebie ale w ciągu dnia czesto bobasa kładłam na łóżko wiec Jaga miała bezwzględny zakaz wchodzenia na łóżko. I tak jest do tej pory (został mi uraz) , choć latem wpada na przytulanki ale do naszego łóżka ale jak sucho i ona nie ma tony błota w sierści. A mój młodszy pies 11 m-cny CAO w ogóle nie jest łóżkiem zainteresowany przychodzi do sypialni i śpi na podłodze.
Jak byłam mała uwielbiałam spać z psem i na pewno nie zabronię tego mojemu dziecku, jeśli psy będą miały ochotę:multi: choć jak do tej pory to córcia (2lata) dla nich jakby nie istnieje. Wiec pewnie jeszcze czeka mnie gdzieś w przyszłości opcja psa w łóżku:p

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem ważne jest układanie psa od małego. Trzeba go przygotowac na przyjście dziecka i pokazać mu, że dziecko to jego przyjaciel, pan a nie konkurencja. Człowiek nigdy nie powinien być konkurencją dla psa. Pies zawsze musi wiedzieć że człowiek jest ważniejszy od niego - trzeba mu tylko pomóc to zrozumieć...

[IMG]http://foto.m.onet.pl/_m/c88e2ac2484757c7d0867d15712a7eb3,10,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia&jaga'] lekarz prowadzący zapytał o psa w łóżku i radził oduczyć go tego nawyku. Niestety dla Jagi przestałam jej pozwalać spać z nami czasami tylko na małe przytulanko wpadała. [/quote]

Zdarzają się sytuację, kiedy trzeba będzie oduczyć psa tych wygód(łóżka). Czy nie lepiej od małego nie przyzwyczajać psa do pościeli, niż potem mieszać mu w głowie?? Czy to nie jest za wielki ,,przełom", ,,reforma" dla czworonoga??? Czekam na odpowiedzi:lol:

Link to comment
Share on other sites

Przełom może być dla psa wrażliwiego, ale silny powinien spokojnie to znieść, jeśli np. jego posłanie będzie blisko łóżka.

Mój np. spał z moim bratem, pół dwuosobowego łóżka było przykryte specjalnym kocem i Lachs wiedział, że na cześć mojego brata wchodzić nie może i nie wchodził.
Potem kupiłam mu nowe posłanie, bardzo duże i miękkie i Lachs teraz niechętnie przychodzi do łóżka:) Czasem tylko chce się "poprzytulać" przed snem, ale potem maszeruje na swój barłóg:D

Jeśli dasz psu coś, co będzie atrakcyjne, to nie bedzie to dla niego tragedią. A jeśli jeszcze będzie spał obok łóżka, to już w ogóle nie ma problemu:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ala_i_Bimbo']A za ile lat chcesz mieć dzieci???Za 10?Może pies tego (niestety) już nie doczeka :shake: .[/quote]

Tak też się może zdarzyć, ale sądzę, że Gracja i Kiwi nie będą moimi jedynymi psami. Kocham te stworzenia i nie przeżyję bez czworonoga przy sobie. oczywiście los może jednak mi nie dać okazji mieć psa wtedy, ale postaram się jak najbardziej umiem. Dlatego właśnie założyłam ten post- bo gracja i kiwi nie śpią z nami w łóżku. A jeżeli będę kiedyś miała nowego psa właśnie zastanawiam się czy pozwole mu na spanie ze sobą:p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ale pies też niezawsze chce spać w łóżku:) naprawdę. Fakt, nie są tak humorzaste jak koty, ale czasem pies też chce pospać w spokoju, np. gdy człowiek się intensywnie kręci, rozpycha.

A mój Lachs przychodzi do mnie do pokoju, jak ja siedzę przed komputerem, wtedy on wchodzi na łóżko, ale w nocy już śpi na swoim nowym, mięciutkim posłanku:)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

[quote name='Kala_Gracja_Kiwi']Mam pytanko: Dziś się intensywnie zastanawiałam nad jedną sprawą. Mam 14 lat. Rodzice nie pozwalają mi spać z moimi kundlami. Dziś powiedziałam mamie, że jak będę miała własny dom to moje psy bedą ze mną spać. A mama na to, że ona też spała ze swoim psiakiem dopoki nie urodziła dzieci, przestała ze względów higienicznych. Mówiła, że napewno będę spała z niemowlakiem, a wtedy nie mogę spać z psem. A przecież nie mogę mu tak z dnia na dzień wybić z głowy leżakowania w pościeli. Wiem, że wyprzedzam fakty( mam dopiero -naście lat), ale jak tak popatrzeć z perspektywy czasu powinnam się już nad tym zastanowić. Macie jakieś wyjście z tej sytuacji?? :cool1: :wink:[/QUOTE]

Twoja mama ma trochę racji. Wiem to po sobie. Ja też całe życie będąc dzieckiem spałam z psem w łóżku, często na jednej poduszce. Nie wyobrażałam sobie że mogłoby być inaczej. Ale moje spojrzenie na tą kwestię zmieniło się gdy urodziłam dziecko. Od tamtej pory pies śpi na posłaniu przy łóżku.

Link to comment
Share on other sites

Widzę że temat już stary ale co tam.
Jak byłam malutka mieliśmy psa, dużego w typie owczarka węgierskiego. Pies mieszkał w budzie na podwórku. Pewnego dnia jako 3 latka bawiłam się na podwórku pod opieką babci pielącej grządki w ogródku. W pewnym momencie babcia zauważyła że mnie nie ma. Zaczęła mnie biedna szukać, wołać... panika po prostu bo dziecko zginęło. Zastanowiło ją to że nie ma też psa. Jak się okazało pies leżał w budzie razem ze wtuloną w jego futro i smacznie śpiącą mną:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja będę się starać, żeby dziecko od początku miało kontakt z psem, ale uważam, że jeśli chodzi o sen, to każdy ma swoje miejsce do tego przeznaczone: dziecko w łóżeczku, pies na posłaniu, rodzice/właściciele psa w łóżku. Tak powinno być od początku, wtedy nie będzie przykrych sytuacji z oduczeniem psa spania w łóżku, bo takie coś może też źle odbić się na relacji pies-dziecko, nie chciałabym, aby mój zwierzak był zazdrosny i traktował dziecko jak rywala. Gdy w domu pojawi się nowy człowiek, to dla psa i tak będzie to wystarczająco stresująca i rewolucyjna zmiana w życiu.

Link to comment
Share on other sites

mam dwuletnia coreczke od miesiaca mamy Kike od poczatku uczylismy ja spac na wlasnym poslaniu nie spala z nami w lozku i wie ze na lozko i do lozeczka Zosi nie moze wchodzic:) moja coreczka swietnie sie wychowuje z sunia razem jedza bo tego nie sposob jest upilnowac kika daje jej "buzi" i Zosi nic nie jest:) nie jestem za tym zeby dziecko spalo z psiakiem ale najlepiej jest najpierw urodzic dziecko a pozniej pomyslec o piesku zeby nie bylo tej "rywalizacji":)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...