Jump to content
Dogomania

Royal Canin ??? dla amstaffki 6 miesięcy


izabella.f

Recommended Posts

Witam

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami... Mamy amstaffkę 6 miesięczną weterynarz polecił nam karmę royala. Suczka była bardzo zabiedzona poprzedni właściciele karmili ją tylko mlekiem z chlebem itp. chcemy aby sucha karma dostarczała jej wszystkich niezbędnych składników niestety ten royal w necie ma bardzo słabą opinię. Więc jaką karmę wybrać dla niej aby rosła silna zdrowa i nie maiła problemów ze stawami ( zdrowiem ). cena nie gra roli nie chcemy jej faszerować jakimiś marketowymi karmami. Ale jest tego tyle, że nie wiemy co wybrać ....

Link to comment
Share on other sites

Weterynarz polecił Ci Royala bo ma z tego profity.
Sunia została przebadana? Ma jakieś problemy żołądkowe? Alergie?
Jeżeli nie a chcecie ją karmić dobrą karmą to kupcie jej np: Acanę Puppy&Junior. Ma o wiele lepszy skład od Royalowskiego odpowiednika i jest tańsza.
Jeśli gówniarz ma problemy z żołądkiem osobiście polecam Joserę SensiPlus - ale to tylko pod warunkiem braku uczulenia na drób.

ps: którego dokładnie Royala wet Ci polecił?

Link to comment
Share on other sites

dokładnie to żadnego powiedział, że najlepiej wybrać royala dla szczeniąt średniej wielkości bo to dobra karma Pani w zoologicznym dobrała jej na początek karmę dla szczeniąt mniejszych bo była bardzo zabiedzona potem doradziła zmienić na karmę dla szczeniąt starszych. badań nie miała robionych weterynarz postawił ją na wadze potem zmierzył temperature i dał tabletkę na odrobaczenie na wszelki wypadek. Problemów u niej nie zauważyłam tego royala je i wszystko jest ok ale po tym co czytałam w necie wolałabym zmienić jej karmę na jakąś inną.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z wypowiedzią poprzednika, że weterynarz poleca Royala z powodów nam wszystkim znajomych. Jedno pytanie. Czy w składzie karmy na początku jest mączka czy mięso dehydratyzowane. Jesli to pierwsze, to nie zawsze tak jest, ale można spodziewać się prędzej czy później kłopotów. I niestety dotyczy to wszystkich karm, które mączkę stosują zamiast mięsa. Pies ci nie powie. Zje co mu dasz i zachoruje zwykle od tego co mu dasz... Co do karm to z czystym sumieniem polecam Canine Caviar ze Stanów. Karmię nią swoją labkę od pół roku i nawet gdy miała małe nie dodawałem niczego poza karmą (żadnych witamin, dodatkowego wapnia etc). Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mączka mączce nie równa. Może to być mączka mięsno-kostna i mączka mięsna zdehydratyzowana.
W przypadku Acany i Josery jestem w 100% pewien że jest to mączka z czystego mięsa - czyli coś lepszego niż suszone mięso. Mączka jest dehydratyzowana do ok 10% i mniej więc są to niemalże czyste włókna. Co do innych karm to się nie wypowiadam bo nie mam zaufanej osoby, która na własne oczy widziała proces produkcyjny. Dlatego też te karmy poleciłem.
Co do Royala to jest jeszcze jeden problem. Karmę tą trzeba mieć z dobrego źródła bo produkowana jest w kilku miejscach i nie zawsze idzie to w parze z równą jakością. Poza tym cena....
Acana ma te ogromny plus, że produkowana jest tylko w Kanadzie i dystrybuowana stamtąd na cały świat. Firma bardzo restrykcyjnie tego pilnuje. Z Royalem czy Puriną jest dokładnie odwrotnie. Trzeba mieć sprawdzone źródło.

Link to comment
Share on other sites

A może weterynarz nie myśli tylko o zyskach bo równie dobrze może zarabiać na innych karmach (1stchoice, Akana, itp.) tymbardziej, że ceny royala w internecie są dużo niższe niż u lekarzy i ludzie wybierają internet zamiast kupić u weta, więc gdzie jego zysk??? Moje psy i psy znajomych są na royalu i jesteśmy zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Tym co nie moga z jakigos powodu zniesc royala proponuje porobic badania krwi swoich pieskow i wtedy sie okaze czy karmia dobra karma czy nie.By nie bylo tylko tak ,ze przejda na royala serii dla wet (jak trwoga to do boga).Ja karmie royalem swojego Donka i krew w normie.Wiec poki co nie zmieniam.Co prawda chcialem przejsc na Orijen ale niestety moj piesek nie za bardzo ja chcial.Ot to tyle na temat Royala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Autodiagnostyka']Tym co nie moga z jakigos powodu zniesc royala proponuje porobic badania krwi swoich pieskow i wtedy sie okaze czy karmia dobra karma czy nie.[/QUOTE]

Ja robiłam badania i na Royalu, i na Acanie, i na barfie. Na RC wypadły o dziwo najgorzej, mimo że był najdroższy.
Jeśli wet nie jest z zamiłowania i doświadczenia psim dietetykiem, podchodziłabym z dystansem do jego rad w kwestii żywienia, bo nie każdemu wiadomo, ale na studiach weterynaryjnych wiedza z dziedziny dietetyki małych zwierząt ogranicza się do kilku prelekcji zorganizowanych przez... producentów karm, często właśnie RC lub Pedigree.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Autodiagnostyka']Tym co nie moga z jakigos powodu zniesc royala proponuje porobic badania krwi swoich pieskow i wtedy sie okaze czy karmia dobra karma czy nie.[/QUOTE]
no dokładnie;)Niech każdy spojrzy w kupę swojego psa,zrobi badania i wtedy zobaczy czy karma służy czy nie.Bo takie pisanie ,ze to syf,tamto syf a to super naprawdę,nie wnosi nic.Lepiej samemu obserwować psa i na tej podstawie dobrać odpowiednią dietę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ja robiłam badania i na Royalu, i na Acanie, i na barfie. Na RC wypadły o dziwo najgorzej, mimo że był najdroższy.
Jeśli wet nie jest z zamiłowania i doświadczenia psim dietetykiem, podchodziłabym z dystansem do jego rad w kwestii żywienia, bo nie każdemu wiadomo, ale na studiach weterynaryjnych wiedza z dziedziny dietetyki małych zwierząt ogranicza się do kilku prelekcji zorganizowanych przez... producentów karm, często właśnie RC lub Pedigree.[/QUOTE]

I wszystko w temacie.
Nikt tu nie pisze że Royal to gówno. To jest po prostu dobrze rozreklamowana i droga jak czort karma ze średniej półki produkowana przez firmę ze świetnym lobby.
A wyniki badań nie mogą być jedyną wytyczną jakości karmy bo na takie wyniki może mieć wpływ wiele czynników - nie tylko karma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='izabella.f']Witam

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami... Mamy amstaffkę 6 miesięczną weterynarz polecił nam karmę royala. Suczka była bardzo zabiedzona poprzedni właściciele karmili ją tylko mlekiem z chlebem itp. chcemy aby sucha karma dostarczała jej wszystkich niezbędnych składników niestety ten royal w necie ma bardzo słabą opinię. Więc jaką karmę wybrać dla niej aby rosła silna zdrowa i nie maiła problemów ze stawami ( zdrowiem ). cena nie gra roli nie chcemy jej faszerować jakimiś marketowymi karmami. Ale jest tego tyle, że nie wiemy co wybrać ....[/QUOTE]

poprosiłaś o podzielenie się doświadczeniami ,a tu jak zawsze dyskusja się wywiązała i jeszcze do tego reklamodawcy dołączyli ze swoimi produktami. To ja dla odmiany napiszę jakie mam doświadczenia z RC. Moja sunia wychowała się RC vet care nutrition junior , wyrosła na silnego , zdrowego psa . Wyniki krwi ( morfologia, biochemia) robimy co kilka miesięcy i zawsze są wzorowe. Przez ponad dwa lata przetestowałam kilka karm , tych polecanych i modnych, na żadnej nie zauwazyałam aby psu lepiej słuzyły, choć niektóre lepiej przyswajał, inne gorzej a innych wcale.
To mój drugi pies , któremy RC służył , więc mogę polecić.
Napisz co wybrałaś . Zdrówka dla psicy życzę !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='izabella.f']Witam

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami... Mamy amstaffkę 6 miesięczną weterynarz polecił nam karmę royala. Suczka była bardzo zabiedzona poprzedni właściciele karmili ją tylko mlekiem z chlebem itp. chcemy aby sucha karma dostarczała jej wszystkich niezbędnych składników niestety ten royal w necie ma bardzo słabą opinię. Więc jaką karmę wybrać dla niej aby rosła silna zdrowa i nie maiła problemów ze stawami ( zdrowiem ). cena nie gra roli nie chcemy jej faszerować jakimiś marketowymi karmami. Ale jest tego tyle, że nie wiemy co wybrać ....[/QUOTE]

i co wybraliście ostatecznie?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam
Odpowiadam z meeeega opóźnieniem ale w tamtym czasie dużo zwaliło mi się na głowę ostatnio odkopałam to forum i napiszę jak było z tą karmą może komuś coś się przyda z naszego doświadczenia ;)
Więc skończyło się na tym iż po wielu próbach najlepsza kupka była po Brit Care (sucha karma koszt za worek 12 kg około 150 zł ). Karma naprawdę dobra tzn sierść ok żadnych uczuleń kupy małe sunia była na niej przez około roku adekwatnie do wieku najpierw na karmie dla szczeniąt potem dla młodych psów. Niestety moja amstaffa jest wszystkożercą tzn na spacerze nie pilnowana zje wszystko co znajdzie i o ile na smyczy da się to upilnować o tyle na spacerach gdzie jest puszczona aby mogła się wybiegać pojawia się problem. Przy tej karmie był taki problem : sunia pożarła coś na spacerze powiedzmy jabłko a potem dwa dni cierpiała z powodu biegunek. Od razu dodam iż mocno staramy się pilnować aby nic nie trafiało do jej pyska z trawnika niestety raz na tysiąc udaje jej się nas przechytrzyć. Dlatego od około dwóch miesięcy jesteśmy na barfie. Wszystkie problemy jelitowe skończyły się. Kupa raz dziennie ( a nie 3 jak na suchej ) ekologiczna ;) rozsypuje się po kilku dniach i nie ma po niej śladu ( informacja dla właścicieli ogrodów ;) ), amstaffa zajada z radością, wygląda bardzo dobrze, energii ma ogrom. Koszt miesięczny to około 160 zł. Bardzo Wam dziękuje za podpowiedzi wyżej !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...