Jump to content
Dogomania

Złoty Golden Retriever


chicken

Recommended Posts

Czy sa w Polsce hodowle w ktorych sa Goldeny Retrivery złote?
Np cos takiego jak to:
[IMG]http://www.vergleichen-und-sparen.de/images/golden-retriever.jpg[/IMG]
Moja kolezanka chcialaby kupic goldena z dobrej hodowli (po badaniach), ktory bylby wlasnie w typie amerykanskim... Szuka w Polsce teraz, bo jesli tu nie ma takich goldenkow to kupi go bedac w USA w listopadzie-to ma dziewczyna szczescie ;)
PS:Przepraszam za moze moje glupie pytanie ale na goldenkach sie nie znam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Ale Pepita to taki niedorobiony troche z tym kolorem ;-) Mamy teraz jednego baaardzo ciemnego synka ;-)[/quote]

Oj, Ty to jesteś wredna właścicielka (:diabloti: ) Pepite niedorobionym zawsze nazywasz noo ;) On jest ZŁOTY i koniec :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Ja, Ola od Figo (Amokk), Dorota od Pepity, Hes - mamy złote psy :lol: :cool3:
Troche ich jest! ;)
Jak coś to zapraszam na kontakt na gadu-gadu/mail/PW - służe pomocą :)[/quote]


A Figo coraz wiekszym rudzielcem sie staje.. :) tzn zlociencem.. ale do typu amerykanskiego to mu jeszcze daleko... ciekawe jakie dzieci mu sie urodza :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']A Figo coraz wiekszym rudzielcem sie staje.. :) tzn zlociencem.. ale do typu amerykanskiego to mu jeszcze daleko... ciekawe jakie dzieci mu sie urodza :)[/quote]

Ty mi nic nie mów!
Kiedyś Figo był ciemniejszy od Doca, teraz przy Docu to już kremówka (:cool3: ) tak mi pies ściemniał ;) A mi jak na złość zaczęły się coraz bardziej te jasne podobać :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Ty mi nic nie mów!
Kiedyś Figo był ciemniejszy od Doca, teraz przy Docu to już kremówka (:cool3: ) tak mi pies ściemniał ;) A mi jak na złość zaczęły się coraz bardziej te jasne podobać :)[/quote]


A ja jednak obstaje przy zlotych..
zloto musi byc zlotem :)
no chyba ze biale zloto ro rozumiem....

ktory to tak Cie przestawil na jasne ?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']A ja jednak obstaje przy zlotych..
zloto musi byc zlotem :)
no chyba ze biale zloto ro rozumiem....

ktory to tak Cie przestawil na jasne ?:)[/quote]

Hmm, ja preferuję platynę :cool3: :lol:
Na jasny? Ogólnie, podobają mi się jasne - ale nie białe - psy :)
No, oczywiście Doc też, ale np. kiedyś marzyłam o psiaku ciemno-rudym, teraz planowany wybranek będzie w migdałowo-kremowym odcieniu :)

Link to comment
Share on other sites

Gazuś, ja byłam w ciężkim szoku jak przeczytałam o platynowym przodku w rodowodzie. :lol: Ale okazało się że to jakiś "odcień" kremu, taki brudny krem. ;)

No tak, mamy ciemną suczkę, ale ona nie jest taka perfidnie ciemna, prawie brązowa. :) Ciemna, ale w miarę stonowana "pastelowa", hehe.

Ja nie radzę pieska z USA, jeśli koleżanka ma zamiar go wystawiać. :) Chyba że znajdzie jakąś hodowlę, gdzie będą pieski bardziej użytkowe, niż wystawowe, bo goldeny z USA to istne laleczki na wystawy. :lol: A w Polsce mozna jak najbardziej spotkać takie ciemne goldenki, zresztą teraz dużo luzi pyta o takie pieski, tak jakby moda z biszkoptów przeszła na ciemnozłote. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Hes - nie mi chopdzi o taką kremowo-złotą platynę, napewno nie taką "jasną kawkę" ;)

Goldeny z USA? W statyce mi się nie podobają - ale ruch, chęć pokazywania się (oczywiście wielki ukłon w strone handlerow) te chodzące ogony i wpatrzenie w wystawcę - kwintesencja goldena :) I przyznam też, że kilka psów z (niewyraźnych coprawda) filmików z westminstera mi się nawet podobalo :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Czy sa w Polsce hodowle w ktorych sa Goldeny Retrivery złote?
Moja kolezanka chcialaby kupic goldena z dobrej hodowli (po badaniach), ktory bylby wlasnie w typie amerykanskim... Szuka w Polsce teraz, bo jesli tu nie ma takich goldenkow to kupi go bedac w USA w listopadzie-to ma dziewczyna szczescie ;)
PS:Przepraszam za moze moje glupie pytanie ale na goldenkach sie nie znam...[/quote]

Zdecydowanie złoty jest Next Robin z Leśnych Ostępów, możesz go poogladać u Magdy na [URL="http://www.goldenfoto.com.pl"]www.goldenfoto.com.pl[/URL] lub na stronie Robina. Kolor byłby chyba takie jakiego szuka koleżanka. Zresztą wiele psów wz tej hodowli jest w cimnym, złotym umaszczeniu. Nie wiem jak tam sytuacja z ta hodowlą, coś mi się obiło o uszy, że właścicelka wyjechała na dłużej z kraju. Ale ... zawsze możesz popytać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Gazuś']
Sa goldeny z jasnym podszerstkiem, ciemną "narzutką" a są i takie, które mają podszerstek rudy :lol:[/quote]

Faktycznie, widzi się bardzo różne warianty ;) . Tolek jest ciemniejszy odgórnie :evil_lol: , podszerstek, pióra na ogonie i pod brzuchem ma jasne, a na klacie złote :crazyeye: . I tak mamy nieźle, zabawnie wygladają zdecydowanie złote psy z bardzo jasnym podszerstkiem, kiedy właściciel wpadnie na pomysł podgolenia go tuż przed wystawą :evil_lol: !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Goldeny z USA? W statyce mi się nie podobają - ale ruch, chęć pokazywania się (oczywiście wielki ukłon w strone handlerow) te chodzące ogony i wpatrzenie w wystawcę - kwintesencja goldena :) I przyznam też, że kilka psów z (niewyraźnych coprawda) filmików z westminstera mi się nawet podobalo :lol:[/quote]

I tu sie nie zgodze.Po obejrzeniu nagran z sedziowania goldenow na Westminster odnosze wrazenie,ze zadne z tam wystawianych nie ruszal sie prawdidlowo - dla mnie to byly juz karykatury rasy :-(
A wpatrzenie w wystawce to tylko kwestia pracy z wlasnym psem ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tolutkowa'] Zresztą wiele psów wz tej hodowli jest w cimnym, złotym umaszczeniu. Nie wiem jak tam sytuacja z ta hodowlą, coś mi się obiło o uszy, że właścicelka wyjechała na dłużej z kraju. Ale ... zawsze możesz popytać.[/quote]

Ale badan to te psy nie maja.I owszem,wlascicielka jest w Anglii.

Link to comment
Share on other sites

Mnie sie jednak ruch sporej wiekszości psów podobał. Nie widziałam z bliska i 'na wyzo' - ale niektóre psy biegały niesamowicie lekko i zgrabnie.

Zdziwiło mnie troche, że były tam też psy jaśniejsze, niż takie "ciemno amerykańskie". Pies który wygrał mi sie nie podobał.

Heh, ale powiem szczerze, że gdybym zobacyzła większość goldenów z westminstera na ulicy to bym nie poznała rasy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...