Jump to content
Dogomania

Inseminacja


ambrozja

Recommended Posts

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć,czy ktoś z użytkowników forum inseminował swoją suczkę.
Czy pobieranie nasienia od psa,odbywało się na terenie kliniki.Bo jak na razie, lekarz pobiera nasienie przy swojej klinice,na zielonej trawce,przy głównej drodze,trzy metry od chodnika,po którym chodzą przechodnie,ci mali i ci dużi.Może macie namiary,na lekarzy z mniej wybujałą wyobrażnią,bo normalnego człowieka krew zalewa.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak na razie moja suka była inseminowana świeżym nasieniem. Ale to nie w Polsce.
Wszystko odbyło się w klinice.

A twój wet może robić to na zewnątrz ponieważ niektóre psy czują się na świeżym powietrzu bardziej komfortowo. Na trawie też nie ślizgają się łapy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Mnie nauczyła inseminować koleżanka , właśnie jestem świeżo po 2 inseminacjach mojej suki . Inseminacja w domu samca .
3 lata temu w Czechach inseminowana była moja sunia tez w domu samca . wet próbował pobrać nasienie w klinice ale nic z tego , pies taki był spiety ze nia dał rady nawet z suka przy nosie . wet musiał pofatygować się z nami do domu psa i ta bez problemu pies się podniecił . Dla ciekawosci dodam że oddał tylko 3 KROPLE spermy . wet miał problem z pobraniem i wstrzyknięciem tego w sukę .
Z tych 3 kropli urodziło się 5 szczeniąt :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

dzień dobry-moja suczka była inseminowana w zeszłym roku, nasieniem mojego reproduktora, ale nic z tego nie wyszło, 2 razy w gabinecie wet i raz w domu :( . chcę spróbować jeszcze raz przy obecnej cieczce, czy ktoś może mi napisać dokładnie, jak to pobieranie i inseminacja wygląda? krok po kroku? czy podczas oddawania nasienia jest tam tez trochę moczu? czy widać, że to nasienie? czy inseminacja odbywa się przy pomocy strzykawki, czy czegoś innego? czy sukę trzeba trzymać potem z nogami w górze? i takie tam :) . z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

W nasieniu nie powinno być moczu, ale ostatnia frakcja nasienia zawierająca głównie wydzielinę gruczołów dodatkowych jest prawie przejrzysta i dla kogoś może przypominać mocz. 2 najcenniejsza frakcja nasienia jest mleczno biała i gęstsza.W praktyce widziałam inseminacje robiona za pomocą jednorazowej gumowej długiej rurki do której na końcu dołączamy strzykawkę z nasieniem. Trzeba pamiętać, żeby po podaniu nasienia zrobić suczce masaż i potrzymać ją kilka minut z miednica do góry. Potem suczka przez jakiś czas absolutnie nie powinna siusiać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia6']czy inseminacja odbywa się przy pomocy strzykawki, czy czegoś innego? czy sukę trzeba trzymać potem z nogami w górze? i takie tam :) [/QUOTE]
O jaka fajna hodowla:multi:I ile doświadczenia,wiedzy i kwalifikacji do jej prowadzenia no i mądrosci w wybieraniu drogi do zdobywania rzetelnej wiedzy:multi:. Nie ma jak forumowe rady i chałupnictwo...
Oczywiście nie mylić z rozmnażaniem na siłę bo muuuuszą być szczeniaki

Gratulacje, tak trzymać:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']O jaka fajna hodowla:multi:I ile doświadczenia,wiedzy i kwalifikacji do jej prowadzenia no i mądrosci w wybieraniu drogi do zdobywania rzetelnej wiedzy:multi:. Nie ma jak forumowe rady i chałupnictwo...
Oczywiście nie mylić z rozmnażaniem na siłę bo muuuuszą być szczeniaki

Gratulacje, tak trzymać:shake:[/QUOTE]

Po co opryskliwość?
Ja się czasami też o coś pytałam, ale osobiście wolę zadzwonić do znajomych, którzy wiele lat hodują i dają mi dużo cennych rad.
Oczywiście ja też nie popieram krycia byle czego byle czym tylko po to żeby były szczeniaki, ale nie można po prostu odpisać albo olać?

Moja suka przy poprzednim kryciu była i inseminowana przez właścicieli psa i naturalnie pokryta. Tak jak napisała impresja, oni używali "takiego" zestawu do inseminacji. Suczka oczywiście później była trzymana do góry miednicą z 10-15 m. Oczywiście udane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']Po co opryskliwość?
[/QUOTE]
Bo czasem juz nerwy puszczają na kolejny taki temat na dogo.
Jak masz je mocniejsze i pokłady cierpliwości to napisz dlaczego rozmnazanie na siłę , zwłaszcza w wypadku zerowej wiedzy na temat psów i rozrodu jest barbarzyństwem i czystej wody egoizmem.
Może trafisz do czyjegos rozumku , choc ja osobiscie watpię, że przy takim parciu na szczeniaki jakikolwiek racjonalny argument trafi celu

Link to comment
Share on other sites

zaraz zaraz, to o mnie takie brzydkie słowa? nie masz o mnie i mojej hodowli pojęcia, taks, więc trzymaj język na wodzy. próbuje od 2 lat pokryć sukę, bo jest wartościowym materiałem genetycznym i ma świetny charakter, więc chyba warto, żeby dobre cechy dalej przekazywać??? nie daje się pokryć, na siłę nie chcę, więc tylko inseminacja zostaje. 2 lekarzy robiło inseminację, jeden miał tylko strzykawkę , a drugi gumową rurkę, dlatego pytam, jak powinno być prawidłowo. ja inseminowałam klacze i maciory , ale przy pomocy kateteru, a na inseminowaniu psów się nie znam, dlatego pytam, ty szczeniaku na siłę

Link to comment
Share on other sites

No i wyszło szydło z worka - prostactwa sie nie ukryje.Nadepniesz na ogon i wyjdzie. Teraz to juz mnie nic nie dziwi w temacie, dla mnie wszystko jasne. Z maciorą wyszło a z suką nie ...fatalne
Suka juz przez to, że nie daje sie kryc naturalnie a inseminowana nie zachodzi w ciążę poddaje w wątpliwosc jej wybitną wartość hodowlaną ( to bywa dziedziczne lub/i także spowodowane wadą w budowie) więc warto zrewidować pogląd ,że jest pod względem genetyki tak wspaniała i trzeba forsować ciążę.
I podtrzymuje zdanie ,że takie zabiegi, jak juz, to robi sie u fachowca z odpowiednia wiedza i doswiadczeniem( co pewnie kosztowałoby nieco wysiłku i kasy) a nie na podstawie rad z forum nieznanego autorstwa. No ale co kto lubi i co go rajcuje...
Oczywiście odnośnie reproduktora i wartości jego nasienia cisza bo to inna bajka prawda? I nasienie jest naturalnie z pewnościa pełnowartosciowe. Tu szukac przyczyny nie przyszło do głowy?No pewnie , po co skoro jest na miejscu

Link to comment
Share on other sites

Wiesz taks , z tym fachowcem z odpowiednia wiedzą nie zawsze jest tak łatwo . Kiedy 2 lata temu okazalo się ze samiec ktorym chcialam pokryc ( prawiczek ) skacze i spuszcza sie na wszystko tylko nie do suki , kilka prób przez kilka dni spełzło na niczym zaczęlismy szukać rzekomego fachowca . Kilku wetów powiedzialo nam wprost - nie umiem , nie inseminuję . Jeden z nich polecił , kobietę , hodowcę absolutnie nie weta , zeby nam pomogla . I to wlasnie ona inseminowała a potem i mnie nauczyła . zaznacze jeszcze jeden fakt , suka 2 razy przez nia inseminowana - zdrowiutka a inna suka inseminowana przez wysokiej klasy specjalistę omal się nie przekreciła - ropa , gronkowiec i podobne cuda . Zakazenie prawdopodobnie w wyniku niewysterylizowanego sprzętu . Inseminjemy takze dlatego zeby uniknąc wzajemnego zarazenia się zwierząt od siebie - warto o tym tez wspomnieć bo nie tylko problemy przy kryciu sa przyczyną inseminacji .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='rodzice']Wiesz taks , z tym fachowcem z odpowiednia wiedzą nie zawsze jest tak łatwo . Kiedy 2 lata temu okazalo się ze samiec ktorym chcialam pokryc ( prawiczek ) skacze i spuszcza sie na wszystko tylko nie do suki , kilka prób przez kilka dni spełzło na niczym zaczęlismy szukać rzekomego fachowca . Kilku wetów powiedzialo nam wprost - nie umiem , nie inseminuję . Jeden z nich polecił , kobietę , hodowcę absolutnie nie weta , zeby nam pomogla . I to wlasnie ona inseminowała a potem i mnie nauczyła . zaznacze jeszcze jeden fakt , suka 2 razy przez nia inseminowana - zdrowiutka a inna suka inseminowana przez wysokiej klasy specjalistę omal się nie przekreciła - ropa , gronkowiec i podobne cuda . Zakazenie prawdopodobnie w wyniku niewysterylizowanego sprzętu . Inseminjemy takze dlatego zeby uniknąc wzajemnego zarazenia się zwierząt od siebie - warto o tym tez wspomnieć bo nie tylko problemy przy kryciu sa przyczyną inseminacji .[/QUOTE]

Ja rozumiem inseminację jak pies nie wie jak się za sukę zabrać, albo jak nasienie sprowadzamy z bardzo daleka (gdzie po prostu z suką nie pojedziemy, np za ocean), ale akurat na choroby weneryczne to są testy. Jak oboje partnerzy są "czyści" to nikt nikogo nie zarazi.
Coś tak widzę w ostatnich czasach moda się zrobiła na nowoczesne metody w hodowli... Inseminacje, cesarki na życzenie, ehhh...

[quote name='Madzia6']zaraz zaraz, to o mnie takie brzydkie słowa? nie masz o mnie i mojej hodowli pojęcia, taks, więc trzymaj język na wodzy. próbuje od 2 lat pokryć sukę, bo jest wartościowym materiałem genetycznym i ma świetny charakter, więc chyba warto, żeby dobre cechy dalej przekazywać??? nie daje się pokryć, na siłę nie chcę, więc tylko inseminacja zostaje. 2 lekarzy robiło inseminację, jeden miał tylko strzykawkę , a drugi gumową rurkę, dlatego pytam, jak powinno być prawidłowo. ja inseminowałam klacze i maciory , ale przy pomocy kateteru, a na inseminowaniu psów się nie znam, dlatego pytam, ty szczeniaku na siłę[/QUOTE]

Pierwsza suka mojej przyjaciółki za cholerę samców nie chciała dopuszczać, nawet inni "bardziej doświadczeni" hodowcy chcieli ją na siłę trzymać podczas aktu, ale moja psiapsióła nie pozwoliła na to. Suńka dalej była wystawiana, ale nigdy dzieciaków nie urodziła. Po kilku latach umarła na kardiomiopatię. Sądzimy, że być może czuła, że nie jest zdrowa i jej organizm nie poradzi sobie z ciążą.
Może odpuść swojej suczce, skoro tak bardzo nie chce mieć dzieci?
Jeśli nadal będziesz obstawać przy swoim, to jest jeszcze coś takiego: [url]http://www.myspace.com/tarascostkbluepits/photos/10874664[/url]
Nazywają to breeding stand albo rape stand i służy do unieruchomienia suki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...