Jump to content
Dogomania

Jak namówić rodziców na dobrą karmę?


Nutella

Recommended Posts

Jak w tytule.Moje dwa owczarki niemieckie jedzą aktualnie takie 'kaszanki' dla psów i nadające się dla nich resztki z obiadu.Ta 'kaszanka' to mięsne resztki,warzywa i kasza zbite w kiełbasę.Zdaję sobie sprawę, że to jedzenie nie jest dla najodpowiedniejsze i najzdrowsze.Więc chcę was prosić o radę jak namówić tatę aby kupować im chociaż Brita?Nawet do mieszania.Bo wiadomo, że rodzicom zależy na tym żeby było jak najtaniej.A tak do mieszania to starczyłoby na dłużej.

Link to comment
Share on other sites

Zrób z uleglejszym rodzicem wycieczkę do weterynarza (umówioną wcześniej, poinformuj go w jakim celu) pod jakimś pretekstem (kropelki na kleszcze). Niech wet powie mamie, że niepokoi go stan sierści Twoich psów, zapyta czym karmicie, potem niech poleci tego brita, w międzyczasie przedstawiając wszystkie wady śmieciowego jedzenia a wychwalając brita pod niebiosa. Powinno zadziałać.

Link to comment
Share on other sites

albo zrób proste przeliczenie - ile te "kaszanki" kosztują, ile psy tego jedzą ile to kosztuje miesięcznie oraz na ile by im starczył worek tego brita, etc. może się okazać, że brit wyjdzie taniej nawet, różnica tylko w tym, że jednorazowo trzeba więcej wyłożyć kasy.

Link to comment
Share on other sites

To chyba rzeczywiście wyjdzie taniej.Bo jedna taka kaszanka kosztuje 2,50.Gdyby mama kupowała codziennie dwie takie kaszanki przez miesiąc zapłaciłaby 150zł.A na allegro 17kg+17kg Brit Adult Large Breed zapłacę 160zł.Tylko 10zł więcej.
Według dawkowania przedstawionego na allegro to starczyłoby mi go na jakieś 2,5 miesiąca.

Link to comment
Share on other sites

No widzisz - powiedz to mamie, policz przy niej. A nie da się jej wytłumaczyć, że to lepsze? U mnie ojciec nie rozumie, ale z mamą jakoś nie miałam większych problemów, nie mogła się tylko przekonać do tego, że biedna niunia je suche kulki, więc przez pewien okres na początku musiałam polewać mięskowym rosołkiem. Ale jakoś to poszło i od brita doszłyśmy do acany, mama teraz widzi, jak pies się zmienił odkąd je karmę a nie byle co, jest zachwycona. Spróbuj z nią.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

A ja dostaję co miesiąc pieniądze przeznaczone tylko i wyłącznie na jedzenie psa,jeśli dochodzi leczenie,szczepienie ,czy ,,awaria"sprzętu to wtedy wykładają z własnej kieszeni.Zresztą moi rodzice się na psach nie znają ,więc jeśli ja im powiem,że ta karma lepsza,bo ma mięso(a nie kukurydzę jak.royal) to nie ma problemu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś komuś obrazowo chciałam pokazać jak marna jest pewna sucha karma dla kotów. W składzie pisało, że ma 4% mięsa. Przygotowałam więc 100 chrupek i pokazałam je zainteresowanej osobie. Odłożyłam z tego 4 i powiedziałam, że to mięso, reszta to trociny.To szokujące, jak się czasami tak na własne oczy te procenty zobaczy.

Link to comment
Share on other sites

Niestety tak to jest w tych tańszych karmach... Dlatego zawsze powinniśmy pilnie i uważnie czytać skład każde z nich,zanim zdecydujemy się na kupno. A rodzicom porównaj to do jedzenia konserw przez całe życie lub zupek chińskich,może wtedy zrozumieją:)

Link to comment
Share on other sites

Mama zgodziła się kupić karmę w jakimś wolniejszym od wydatków miesiącu :) Chcę zakupić na allegro.Ale nie ma żadnego Brita Adult Large Breed z miarką. Jest jeden Brit Adult z miarką, ale nie wiem czy też może być dla owczarków niemieckich? Bo na tych aukcjach jest tabelka z dawkowaniem i dla psów o wadze +30 kg jest już Large Breed.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

To weź tego large brees ,bo ten adult ma za małe kulki jak dla ON-ka lepsze będą większe to kamień na zębach nie będzie mu się dużo osadzać,albo wcale :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutella']To kupimy Large Breed. Tylko mam problem z tym dawkowaniem.Bo miarki w oczach nie mam i taka miarka do brita przydałaby mi się. Chyba żeby zważyć na wadze kuchennej, ale nie mam takiej :/[/QUOTE]

ja odmierzyłam 1 szklankę karmy, wsypałam do woreczka ... i poprosiłam w sklepie czy mogę zważyć :-) Ekspedientki nie miały problemu :-) Wiedząc ile waży zawartość 1 szkl. mogę sobie wyliczyć ile "szklanek" pies je. Tylko pamiętAJ, że jak zmieniasz karmę - czyli wielkość i kształt kulek, to trzeba znów zważyć :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...