Jump to content
Dogomania

żywienie akity !


Agnieszka85

Recommended Posts

[quote name='Agnieszka85']WITAM MAM PYTANKO JAKA KARMA NAJLEPIEJ KARMIC AKITE AMERYKANSKA ? MOZE POLECACIE JAKAS KARME ? JA SŁYSZAŁAM ZE PURINA MOZNA JEST DOBRA :roll:[/QUOTE]

Puriny nie dawałam, moje generalnie są żywione gotowanym jedzeniem + witaminy, ale jako urozmaicenie z karm suchych daje im karmy rybne Fish4Dogs lub Orijena.

Musisz pamiętać, że Twojej akicie niekoniecznie musi zasmakować to co jedzą nasze. Psy tak jak ludzie mają swoje preferencje smakowe. :)

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='bety']Puriny nie dawałam, moje generalnie są żywione gotowanym jedzeniem + witaminy, ale jako urozmaicenie z karm suchych daje im karmy rybne Fish4Dogs lub Orijena.

Musisz pamiętać, że Twojej akicie niekoniecznie musi zasmakować to co jedzą nasze. Psy tak jak ludzie mają swoje preferencje smakowe. :)

Pzdr[/QUOTE]





A najlepiej to jakie jakie witaminy podawac szczenakowi?:razz: a jakie dorosłej akicie . słyszałam ze pies je tylko sucha karme to witaminy nie sa potrzebne a ja podaje sucha i gotuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka85']A najlepiej to jakie jakie witaminy podawac szczenakowi?:razz: a jakie dorosłej akicie . słyszałam ze pies je tylko sucha karme to witaminy nie sa potrzebne a ja podaje sucha i gotuje[/QUOTE]

Z tą sucha karmą to bujda na resorach, nikt Ci nie zagwarantuje że w danym worku karmy jest dostateczna ilość wszystkich witamin (zwłaszcza że niektóre powinny być w śladowych ilościach).
Ja też karmię suchą i gotowanym. Moje dorosłe dostają Vetzyma albo Flawitol Omega6, od czasu do czasu coś na stawy (np: Arthroflex albo podobne preparaty), a jak wymieniają włos to dostają Efaoila, albo tran.
Teraz na rynku jest tego typu preparatów cała masa, napewno coś znajdziesz.
Są też witaminy tylko dla szczeniąt (nazw Ci nie podam bo ja daaaaaaaaaaawno szczeniaka nie miałam :) ) wystarczy popytać w sklepie zoologicznym albo (najlepiej) u weta. Ja bym na pewno dawała preparat wspomagający rózwój kości i chrząstki stawowej.
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...