Jump to content
Dogomania

2xCACIB Druskininkai (Litwa)


tinkiłinki

Recommended Posts

Ja wysłałam mailem zgłoszenie na oba CACIBy przedwczoraj, jeszcze póki co cisza. Pytanie do bywalców w Druskiennikach. Czy na ich wystawy można zapłacić na miejscu po wysłaniu ze zgłoszeniem listu gwarancyjnego? Ktoś mi napisał że tylko krajówek to dotyczy, z kolei mam wrażenie, że generalnie honorują na Litwie listy gwarancyjne dotyczące płatności.. ktoś może potwierdzić którąś wersję?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

zgłosznie wysyłam mailem, niestey w ubiegłym roku nie doczekałam się odpowiedzi ale było ok. przyszło potwierdzenie do domu :) płacę zawsze wcześniej przelewem więc nie wiem czy na miejscu można ... sama wystawa była całkiem ok. duże ringi, dużo miejsca na parking no i miejscować też ładna :)

Link to comment
Share on other sites

A jak to jest z tymi cwc na tej wystawie? Jedni mówią, że 1 CWC = championat Litwy, inni, że w oba dni trzeba dostać CWC, żeby mieć championat, a jeszcze inni, że masz po prostu podwójną szansę na dostanie wniosków, które liczą się normalnie.
Z czystej ciekawości pytam, jeszcze nie wiem czy się zgłosimy ;)

Link to comment
Share on other sites

Tu nie ma raczej dróg na skróty.
Jeśli Twój pies ma Mł.Ch.LT (i nich jest równe "małemu" CAC) to wtedy wystarczą 2xCAC w tym jeden z międzynarodówki, jeśli nie ma, to wtedy 3xCAC. Możesz też Ch.LT zrobić jeżdżąc tylko po krajówkach, ale to wtedy potrzeba 5xCAC. Wymagany odstęp czasowy to 1 rok i 1 dzień.
Tu poczytasz dokładnie:
[url]http://www.kinologija.lt/?page_id=1536&lan=eng[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaDark']Tu nie ma raczej dróg na skróty.
Jeśli Twój pies ma Mł.Ch.LT (i nich jest równe "małemu" CAC) to wtedy wystarczą 2xCAC w tym jeden z międzynarodówki, jeśli nie ma, to wtedy 3xCAC. Możesz też Ch.LT zrobić jeżdżąc tylko po krajówkach, ale to wtedy potrzeba 5xCAC. Wymagany odstęp czasowy to 1 rok i 1 dzień.[/QUOTE]

I w przypadku robienia mł. championa Lt też nie ma skrótów?
Dzięki za info, każdy podaje inne informacje i ciężko dojść co jest prawdą a co nie jest ;)

Link to comment
Share on other sites

Też nie ma skrótów.
A co jest prawdą - w końcu podałam link do strony ichniejszego związku kynologicznego, gdzie są opisane warunki uzyskania ichniejszych championatów (od młodzieżowego po weteranów).
Jak ktoś nie zna angielskiego, to zawsze można się wesprzeć translatorem: [url]http://translate.google.pl[/url] - żaden problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniaDark']Też nie ma skrótów.
A co jest prawdą - w końcu podałam link do strony ichniejszego związku kynologicznego, gdzie są opisane warunki uzyskania ichniejszych championatów (od młodzieżowego po weteranów).
Jak ktoś nie zna angielskiego, to zawsze można się wesprzeć translatorem: [url]http://translate.google.pl[/url] - żaden problem.[/QUOTE]

Ależ ja wiem jakie są ich ogólne zasady, chciałam tylko upewnić się jak to jest z tym podwójnym CACIBem bo różne osoby podawały różne informacje (a to że jeden wniosek = championat na tej imprezie, a to, że otrzymanie w oba dni wniosków = championat), a niczego odnośnie takich skrótów na litewskich stronach nie znalazłam. I stąd pytanie. Lepiej chyba zapytać niż snuć domysły lub nieść w świat "dobrą nowinę", która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Niedawno ukończyłyśmy Mł.Ch. Litwy i nie ma żadnych dróg na skróty i faktycznie ten Mł.Ch. zamienia się w mały wniosek CAC. Natomiast można już teraz pokombinować robiąc Championat Łotwy. Ponieważ od pierwszego kwietnia można takowy zdobyć, jeśli nasz pies na międzynarodowej zdobędzie potrzebny wniosek i jednocześnie będzie już miał Championat Polski. Wtedy można pojechać na Litwę i zrobić już za jeden CAC z międzynarodówki ichni championat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Niedawno ukończyłyśmy Mł.Ch. Litwy i nie ma żadnych dróg na skróty i faktycznie ten Mł.Ch. zamienia się w mały wniosek CAC. Natomiast można już teraz pokombinować robiąc Championat Łotwy. Ponieważ od pierwszego kwietnia można takowy zdobyć, jeśli nasz pies na międzynarodowej zdobędzie potrzebny wniosek i jednocześnie będzie już miał Championat Polski. Wtedy można pojechać na Litwę i zrobić już za jeden CAC z międzynarodówki ichni championat.[/QUOTE]

Jest to pewniak? Ja wiem ze strony ZG ZKwP, że na pewno tak jest, jeśli chodzi o ŁOTWĘ i Ukrainę, że za nasz Ch.PL mozna tam za 1xCAC z międzynarodówki dostać ichniejszego championa:
[url]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=kom_zg[/url]

Nie widzę by Litwa dogadała się z nami.

Link to comment
Share on other sites

Litwa się nie dogadała z nami, ale jeśli już zdobędziesz łotewski Championat to wtedy możesz za jeden CAC zdobyć litewski. Sprawdzone u znajomej w młodzieży. Jej pies zdobył młodzieżowego Litwy i wtedy za jeden wniosek zdobył młodzieżowego Białorusi. Ja tak planuję zdobyć wszystkich trzech krajów (Litwy, Łotwy i Estonii). Litewski już rozpoczęłam, więc albo będę czekać aż minie termin i ten dorosły "normalnie" zakończę lub jak będę miała szybciej Polski to wtedy jadę na Łotwę i jak się uda to wtedy już będę mogła za jeden zdobyć Litewski i Estoński.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że mogłam w błąd wprowadzić. Niedawno zapisu o tym ,że psy muszą należeć do obywateli danego kraju nie było. Widocznie musieli niedawno dodać ten zapis. Więc chyba jednak litewski trzeba robić tak jak było wcześniej podane. Ponieważ jeszcze rok temu taka kombinacja była możliwa. Niestety trzeba robić normalnie, bez żadnych uproszczeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Litwa się nie dogadała z nami, ale jeśli już zdobędziesz łotewski Championat to wtedy możesz za jeden CAC zdobyć litewski. Sprawdzone u znajomej w młodzieży. Jej pies zdobył młodzieżowego Litwy i wtedy za jeden wniosek zdobył młodzieżowego Białorusi. Ja tak planuję zdobyć wszystkich trzech krajów (Litwy, Łotwy i Estonii). Litewski już rozpoczęłam, więc albo będę czekać aż minie termin i ten dorosły "normalnie" zakończę lub jak będę miała szybciej Polski to wtedy jadę na Łotwę i jak się uda to wtedy już będę mogła za jeden zdobyć Litewski i Estoński.[/QUOTE]

Btw. z estońskim może być ciężko, bo jak pamiętam to CAC jest przyznawany jeden na płeć... ale życzę z całego serducha uzyskania tego CACa :)

[QUOTE]Przepraszam, że mogłam w błąd wprowadzić. Niedawno zapisu o tym ,że psy muszą należeć do obywateli danego kraju nie było. Widocznie musieli niedawno dodać ten zapis. Więc chyba jednak litewski trzeba robić tak jak było wcześniej podane. Ponieważ jeszcze rok temu taka kombinacja była możliwa. Niestety trzeba robić normalnie, bez żadnych uproszczeń.[/QUOTE]

OI o to mi chodziło. A zapis był. Ja go pamiętam od +/- 2 lat ;)

Link to comment
Share on other sites

Za krajówki płacić lepiej na miejscu, nie ma żadnych dodatkowych opłat, wystarczy wysłać list gwarancyjny. Próbowałam zrobić to samo zgłaszając na międzynarodówkę, ale otrzymałam po dwóch tygodniach, że mam czas do 01.07, aby wykonać przelew.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Wybieram się pierwszy raz na wystawę zagraniczną,właśnie na Litwę. Czy ktoś orientuje się jak wygląda wjazd na teren Litwę- czy bez żadnych kontroli można przejechać przez granicę ? Czy są jakieś kolejki przed "dawnym" przejściem granicznym? Co sprawdzają przy wwożeniu psa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...